Foorum

lock Jõeforelli hooaeg 2016

Info
04. märts 2016 20.19 #7913 wingsuit
mul oli täna jutuubi päev ja sattus ette siuke kena teemassesobiv video rootslastelt (küll merika võtmes, aga noh).

teha eestis sarnane filmike, lisada juurde veel c&r teema, mõned korüfeed kalajutte vahele rääkima (lõppu muidugi kokarubriik :) ) ja olekski meil dokkvideo mis aitaks nii inimestele seletada kuidas asjad olema peaksid (ehk isegi Madise saaks aru miks tammid pahad on) ja samas ka nauditav vaadata
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, STF
Teema on lukustatud.
Info
15. märts 2016 20.19 #7944 Ilves
Siin pikemat aega juba vaikus. On ka keegi lähiajal käinud proovimas? Kas veed on kevadiselt kõrged ja sogased hetkel?
Teema on lukustatud.
Info
15. märts 2016 23.03 #7945 sven862
Veed on juba mitu nädalat pigem madalad ja kohati kristallselged. Suurvesi vast selleks aastaks läbi.
Teema on lukustatud.
Info
16. märts 2016 11.02 #7946 Mart1n
Vee tase on normaliseerunud ja täitsa ilus puhas.
Kahjuks mina see aasta kala näinud ei ole, mitte üht tonksu ka. Ajan muutlike ilmaolude süüks :D
Teema on lukustatud.
Info
16. märts 2016 11.29 #7947 Barbatula
Mart1n, käid Loode-Eestis? See jõgi kus ükskord trehvasime talvel väga kala välja ei annagi. Vähemalt mina pole spinnaga kunagi saanud ning mulle teadaolevalt pole ka keegi teine seal talvel kala kohanud. Teine lugu ilmselt lennukaga - kõvasti vaeva näha, peaks suurest putukavalikust midagi meelepärast ikka leidma.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Mart1n
Teema on lukustatud.
Info
16. märts 2016 19.17 #7950 volx
volx vastas teemale Jõeforelli hooaeg 2016

sven862 kirjutas: Suurvesi vast selleks aastaks läbi.

Millel see väide põhineb?Mõnes kohas lumi otsas?Lääne-viru metsa vahel lund omajagu,peaks
äkilisem soe tulema,tuleb ka veetõus.
Teema on lukustatud.
Info
16. märts 2016 19.17 #7951 Mart1n
Barbatula, hästi arvatud! On see sul kodujõgi, et hingeeluga nii hästi kursis? :)
Viimased 3 korda olen tõesti seal käinud. Mitte küll sellel lõigul, kus trehvasime. Seal tee seisukord vast hetkel selline, et sõiduautoga ligi ei pääse. Avastasin enda jaoks paar uut ja huvitavat lõiku, mis teiste jaoks vist nii uued pole. Iga kord olid värsked jäljed ees...
Eks ma jätan ta mingiks ajaks rahule, enne maikuud pole vist mõtet minna.
Teema on lukustatud.
Info
16. märts 2016 21.56 #7953 Svennu
Sellist suurvett tõenäoliselt enam ei tule, mis veebruari alguses oli. Lund on metsade all siiski palju vähem, kui oli seda jaanuari lõpus. Lisaks on nüüd päike see, mis kahandab lumikatte paksust sedasi, et vett jõkke ei voola tilkagi. Kui nüüd tõesti tuleb pikem vihmaperiood ja kogu olemasolev lumi sulab vihma toel + vihma ise, siis võibolla saame natuke suuremat vett näha aga pigem olen ise ka seda meelt, et õiget suurvett ei tule ka see kevad...
Aga eks Eesti on selles suhtes ikkagi suur ja olud erinevad. Pärnu ümber pole näiteks enam lund pea üldse - viimaste päevade päike on põldudel korralikku sulatustööd teinud. Lääne-Virus siiski natukene veel on seda lumekest ja eks sealsed jõed ka sulavett mingil hetkel ilmselt saavad...
Hetkeseis Eestis:
www.ilmateenistus.ee/ilm/ilmavaatlused/sademed/lumekaart/

Tuletan meelde, et jaanuaris oli põhja-eestis lumikate 50cm juures, mis kolme päevaga pea nulli sulas.

ÕIGET ja KORRALIKKU suurvett ei tule seega kohe kindlasti kuskil Eestis. Kui just iga päev nüüd padukat kallama ei hakka. Suuresti olenebki see edasisest ilmast. Päeval päike ja öösel miinus tõmbab lume minema sedasi, et jõed ei saa midagi.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: sven862, Ilves
Teema on lukustatud.
Info
16. märts 2016 22.32 #7954 sven862
Lund vähe alles, metsa alla eriti, kui just hoobist väga soojaks ei lähe, siis vast vesi oluliselt ei tõuse. Minu meelest ka vesi madal, seega sängis ruumi on. Polnud ju ka eelmine kevad mingit märkimisväärset suurvett.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Ilves
Teema on lukustatud.
Info
17. märts 2016 12.35 #7955 Ilves
Tõsi. Vesi oli selge ja natukene sängist väljas. Eile sai käidud püüdmas ja katsetamas uut Exofil 0.18. Ennem proovisin Stroft 0.18. Püüdes nt Rando vobleriga siis andis stroftiga kenasti pikkasid heiteid teha aga püüdes leechiga siis jääb Stroft ikkagi liiga jäigaks ja heite pikkused andsid soovida. Nüüd püüdes Exofiliga siis võib öelda, et väga mõnus ja pehme ning leechi tunnetus väga hea. Küll läks üks mõõdukas otsast ära kuna sõlm andis järgi aga usun, et see oli mu enda viga kuna hiljem panin sõlmele ühe keerme juurde ja pidas ilusti. Korra veel läks katki sõlme ülevalt. Ju sai mingisuguse kahjustuse või midagi. Eks peab rohkem püüdma, et aru saada kuidas vastu peab. Järele mõeldes siis vist oleks isegi võinud julgelt 0.20 võtta, kuna tegemist üsna pehme monoga. Mõõdukatest tuli kaldale umbes 36-40cm ja ja kaks samasugust läksid oma teed, millest üks siis koos leechiga (head paranemist talle). Kalad tulid kõik üsna madalast. Tundub, et veevool vist üsna kiire veel ja sügavasse väga kalad ei hoia, sest pole ammu enam sügavast miskit saanud. Päeva poole tuli ka päike välja ja siis kadus kadus võtt päris ära. Tagasi matk oli jube, kuna püüdsin ainult vastuvoolu. 1,5h läbi soo ja metsa. Auto juurde jõudes olid riided higistamisest märjad ja jalad kiskusid krampi aga kokkuvõtteks võib öelda, et oli mõnus päev. Panen mõõdus rihmast ka siis illustreeriva pildi.
(ei saa panna, kuna fail liiga suur)
C&R
Ja läks meelest, et korjasin ka ühe rakenduse üles. Konksu otsas oli veel terve punt kärpsetõuke, millest mõned isegi veel liigutasid.
(Ei saa ka siia panna pilti)
Oskab keegi öelda kuidas pilte väiksemaks teha?
Teema on lukustatud.
Info
17. märts 2016 13.10 #7956 Mart1n
Kui soovid pilte otse telefonist siia lisada, siis tõmba mingi app. Ma tirisin "Resize Me" nimelie: toimib ilusti, tasuta ja lihtne kasutada.
Eks neid appe ole veel, vali milline endale rohkem meeldib :)
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Ilves
Teema on lukustatud.
Info
17. märts 2016 13.27 #7957 Barbatula

Mart1n kirjutas: Barbatula, hästi arvatud! On see sul kodujõgi, et hingeeluga nii hästi kursis? :)
Viimased 3 korda olen tõesti seal käinud. Mitte küll sellel lõigul, kus trehvasime. Seal tee seisukord vast hetkel selline, et sõiduautoga ligi ei pääse. Avastasin enda jaoks paar uut ja huvitavat lõiku, mis teiste jaoks vist nii uued pole. Iga kord olid värsked jäljed ees...
Eks ma jätan ta mingiks ajaks rahule, enne maikuud pole vist mõtet minna.

Kodujõgi jahh, koos oma lisadega :) mujale ausaltöeldes väga ei satugi, olen käe merikapüügile nii raskelt ära andnud, et jõel käin vaid päevikuajal ja suvel. Maikuu võibolla isegi natuke hilja, usun et aprillis hakkab midagi andma juba. See aasta on muidugi eriline, suurvett ei pruugi enam tullagi, tuleb lihtsalt oodata kuni veetemperatuur tõuseb. Talvel neil seal mingi huvitav dieet tõepoolest, kui kunagi aega saab, siis plaanis see välja selgitada, usun et nümfidega peaks aukudest midagi ikka välja meelitama.
Teema on lukustatud.
Info
18. märts 2016 19.35 #7960 Ilves
Panen siis need pildid ka siia ära, mis enne panemata jäid.

Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Svennu
Teema on lukustatud.
Info
18. märts 2016 21.56 #7961 Svennu
Vaatan seda viimast pilti ja mõtlen, et... sellisel jõel sellise rakendusega ekstra forelli püüda võiks ka olla omaette huvitav ettevõtmine...
Ei kujutaks ette küll, et tulemus resultatiivsem oleks, kui landi või lennukaga loopimine aga teistmoodi oleks see protsess kindlasti :)
Teema on lukustatud.
Info
21. märts 2016 19.04 #7963 Mart1n
Milleks sellisel rakendusel üldse kork, et ise pärast üles leiaks? Muud mõtet nagu väga ei näe...
Käisin nädalavahetusel Virumaa jõgedel. Laupäeval ei midagi, aga pühapäeval õnnestus kala ära näha. Kaks võttu, esimene rabas mööda ja teine pääses ise. Mõlemad olid tõenäoliselt alamõõdulised või piiri peal. Tundsid huvi pisikese pleki vastu ja tulid voolulisest kohast. Sõbral jäi üks õnnetuke selge pidi kolmikusse, kes ka lõpuks lahti pääses.
Kogesin esimest korda nööri jäätumist. Külmus rõngastesse ja ka pooli peale nii kinni, et polnud võimalik loopida. Õnneks oli teine pool tamiiliga kaasas, millega sai püüda, kui stabiilselt rõngaid puhastada. Täitsa huvitav oli :)
Ja tuleb seal kandis ka veel suurvesi, kui järsult sooja annab. Lagedamates kohtades kallastel julgelt 20-30cm lund, koorik peal, mis kandis ja jalutasin nagu asfalti mööda. Kohati sadas veel juurde ka.
Teema on lukustatud.
Info
22. märts 2016 13.57 #7966 volx
volx vastas teemale Jõeforelli hooaeg 2016

Mart1n kirjutas:
Ja tuleb seal kandis ka veel suurvesi, kui järsult sooja annab. Lagedamates kohtades kallastel julgelt 20-30cm lund, koorik peal, mis kandis ja jalutasin nagu asfalti mööda. Kohati sadas veel juurde ka.

Kui just pikk jahe kevad ei tule,metsa all ka lund oma jagu.
Ei mäletagi,et nii kerge jalutada oleks pikka aega olnud.Kerge kirme kõva kooriku peal.
Samast kandist pühapäev kaasa L42cm konkslõug vobleriga ja cr ühele 30cm-le,see tuli
väikse pleki otsa.
Teema on lukustatud.