Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2015

More
8 years 10 months ago #6634 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Viker on hirmus tegelane, üle-eelmine aasta sain L36 ja L35 vikrid Pärnu jõest, tõsimeeli mõtlesin, et need kalad ei tulegi kaldale...väsitasin ikka väga väga pikalt, kuid neid see ei huvitanud, lõpplahendus oli, et pidin nad lihtsalt jõuga kaldale kiskuma, muidu vist oleksin siiani seal. Ma ei kujuta veel ette, mida 2kg vikerforell seal jões teeb :p
More
8 years 10 months ago #6635 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Külastasin täna nostalgia mõttes üht jõge, mis andis mulle minu elu esimesed mõõdus jõekad. Kohale jõudes oli ikka toitumine täies hoos, kala käis massiliselt pinnas, minu leech neile huvi ei pakkunud. Kuid siiski käidi seda togimas, mõni ka võttis ära. Nägin lõigul, millest tavaliselt midagi ei ole pidanud, üsna mitut üle ootuste kala, küll mitte midagi hiiglaslikku. Üsna pea käis andis 2 vopsu selline 1kg+ kala. Kui jõudsin rahulikumale lõigule, siis hakkas jõgi üsna surnud tunduma.
Kuid siiski tuli ühe nurga tagant hästi rahulikult üks asjalikum tegelane ja napsas mu peibutise ära. Kala ei tundunud vees üldse nii korralik ja võtsin asja üsna lõdvalt, võtuhetk oli üsna lahja ja tekkis kohe hirm, et ta pole korralikult otsas. Vees tundus selline ca 900g kala....hakkasin siis teda välja võtma kui järsku realiseerus mu hirm, leech tuli suust lahti, viskusin kohe põlvili mudasse ja kuidagi ukerdades sain kalale sõrmed lõpustesse. Endalegi üllatuseks õnnestus mul tabada L48, 1,19kg kalake, hea oli, et vaeva nägin :p
Värsket õhku said korraks nautida ka L36, L37, L43 forkad. Oli ka veel rabamisi, kuid rohkem ei miskit. Ei teagi, kas kalade olukord seal paremaks läinud või siis mina natukese pädevam, kuid tore oli näha suuremaid kalu kui seal harjunud olin.







Pildid natukese ebaõnnestusid, seal padrikus tõesti polnud ruumi :)
Attachments:
The following user(s) said Thank You: hannes, timo, elmerike, Foreman

More
8 years 10 months ago #6637 by elmerike
Replied by elmerike on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Tegin ka eile õhtul väikese treti jõel. Vesi oli nii madal, et ehmatasin ära, kas üleüldse tasub ritv töökorda seada. Aga mõtlesin, et proovin ikka kiirel sammul oma lõigu läbi kammida ja keskenduda kohtadele, kus vesi jalalabast kõrgemal. Alustasin eelmisest korrast otsa jäänud pöörlevaga. Kohe nägin ka ülemõõdus kala järgiujumist. Landi vastu mitte mingisugust huvi. Isegi ei toginud, lihtsalt saatis lanti. Proovisin siis valge ning pruuni/musta leachiga, kuid ei aidanud seegi. Mõnisada meetrit hiljem jälle sama lugu. Suured on ikka kuradi ettevaatlikud. Loodan, et kunagi ehk õnnestub üle kavaldada vähemalt ükski :-) Mingi aeg hiljem rabas väike havipoiss mu pruuni leachi mispeale otsa läks must leach. Siis õnneks hakkas juhtuma - jälle üks havipoiss ning lõpuks ka 35 cm forell. Havipoiss kusjuures oli väga pull tegelane, välkkiirelt sõitis oksarisu alla, kui olin ta sealt kätte saanud, siis tegi mitmeid veest väljahüppeid. Hullem trikitaja kui täpiline. Ühel kärestikulisel allapõlve veega lõigul hakkas kaugelt otsa üks tegelane, lasin tal korralikult möllata ja kui olin ta enda juurde saanud, siis tundus pisike olema. Mõõdulindiga üle mõõtes siiski L38. Ei oska vees endiselt kala suurust hinnata. Hiljem veel kammisin selliseid 1-2 m läbimõõduga oksarisuga täidetud auke (ühesõnaga kohti kus vähegi vett paistis olevat), kusjuures õnnestus isegi mõned rabamised saada, otsa ei hakanud. Ses suhtes oli julge neid auke kammida, kuna landi kinnijäämisel sai 100% neile ligi ja landi kätte. Kõige lõpus harjutasin täpsusviskeid, sain 15 m pealt pihta täpselt leachisuurusele kalale:
Attachments:
The following user(s) said Thank You: hannes, timo, Foreman
More
8 years 10 months ago #6639 by tamma
Replied by tamma on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Talvisel ajal vaadatud lennukavideod ajasid nii suure isu peale, et ostsin endale ka varustuse ja nüüd päevikuajal läksin proovima. Enamus heiteid lõppesid poole pealt heinas või okstes. Aga üks tuli ikka korralikult välja ja tulemuseks kena jõekas parameetritega 45 cm ja 1,0 kg. Seda, kuidas kala pinnalt plumps mu putukat rabab, seda tahaks see aasta veel näha :)

Oli tore vaatepilt.
Attachments:
The following user(s) said Thank You: hannes, sven862, timo, STF, Madis
More
8 years 10 months ago #6642 by sookris
Replied by sookris on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Tere kõik foorumirahvas!

Kuna viimasel ajal olen külalisena päris tihti siis foorumisse sattunud, siis otustan lõpuks ära ka regada. Alustuseks kiitus, tõesti on asjalikum kui näiteks kalale.ee foorum, spetsialiteedi hõngu on tunda :)

Kirjutan ka viimasest retkest natuke. Eile sai 6 tundi Vääna jõge avastatud (just avastatud, põlise Jõgevamaa mehena sattusin sinna alles teist korda.) Kollipilte teile näidata ei ole, kuid väiksemaid, nii kuni 30cm tegelasi käis kaldal julgelt üle 10ne. Suuremad millegipärast võtsid väga õrnalt- nii kaks, kolm kala läksid ära (külge siis läbi vee sai nähtud.) Aga jah, eks kui midagi suuremat saan siis jagan teiega ka.

Kala kotti

Kristen
More
8 years 10 months ago #6643 by Rainer
Replied by Rainer on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Tervist ka minupoolt üle pika aja. Umbes aasta pole vist forelliteemasse kirjutanud. Nimelt sai vahepeal kaitseväes ära käidud ja kalalkäimine jäi seetõttu tahaplaanile. 2014 sügisel enne keeluaja algust sai korra või paar isegi käidud, aga see oli ka kõik - juuli ja august jäid täiesti vahele. Tegelikult pole kaitsevägi vabandus, sest olen ise ka üsnagi laisk olnud ja pole lihtsalt kätte võtnud, et siia tegemistest kirjutada. Aga see selleks, eks ma räägin siis enda tagasihoidlikust 2015 hooajast, mis praegu täie hooaga edasi käib.

Veebruarist kuni mai lõpuni olen käinud niipalju, kui nädalavahetusel linnaloal viibides aega olnud on.
Ega ma enam õieti ei mäletagi mis emotsioone mingi kala pakkus, aga saan teile vähemalt väiksemat sorti fotoalbumit pakkuda.
Hooaja avapauk oli kohe 01.02 - vesi oli ilusti lahti, ilm oli ka vist enam-vähem soe, lund oli vähe ja püügitahe oli suur, sest keeluaja lõppu oli ju nii mitu kuud oodatud. Kaldal käis silma järgi hinnates L35-36 (kuna lasin kiirelt vette tagasi, siis ei mõõtnud ja täpselt ei tea), mis polegi esimese korra kohta paha. Teine laks tuli kohe järgmisel nädalavahetusel 07.02, kahjuks jäid aga kalad tollel päeval väikesteks - kaldal käisid ainult 6 alakat.
Paar pilti ka alakatest




Sai ka kolmas nv järjest käidud ja seekord oli tulemus juba parem - L40, 705g. Samuti kiire klõps ja tagasi ujuma. Ei tea, kas see on minu kiiks, aga L40 ei tundu üldse selline suur kala, kelle võiks kotti panna, aga olen siiski sedagi vahel harva teinud (tavaliselt siis, kui pole midagi ammu koju viinud).





Märtsis sai samuti 3 korda käidud. Esimesel käigul avastasime sõbraga mõlema jaoks uut jõge, kus minul läksid 2 ~L40 kala otsast. Jõgi oli ilus ja sinna võiks isegi tagasi minna, aga ainuke miinus oli see, et kohalikud venekeelt kõnelevad isikud püüdsid antud jõel forelli käsiõngega.

Teine kord märtsis oli juba edukam, kuigi suurt kala endiselt tabada ei õnnestunud. Kaldal käis 4 kala, kellest 3 olid mõõdus - L39 635g ja 2xL37 570g. Jällegi läksid kõik kalad ujuma tagasi. Pilt ka ühest (vist L39).



Kolmas nv märtsis said käidud ühel kõigile tuttaval jõel (enda jaoks olin 2015 hooajal seal esimest korda), kus 2 kala said C&R - ju siis pole mul nii suur isu kala järgi, kui et kalapüügi järgi. :) Tegelikult olid nad mõlemad lihtsalt väiksed ja kõhnad - L39 600g ja L40 650g. Tagantjärgi meenub küll, et tollel hommikul oli sombune ja paljulubav ilm, aga kolli ei õnnestunud kahjuks tabada.
Pilt ka ühest - see jääb teie otsustada, kas 39 või 40, sest ma ise küll ei mäleta enam.



Aprillis käisin kalal 2 korda - ühel päeval jõel, kus viimati sai käidud märtsis ning teisel päeval koguni kolmel erineval jõel, millest 2 olid minu jaoks uued ning 1 oli vana hea tuttav jõgi. Esimesel käigul ei õnnestunud taas kolli tabada ja päeva ainukeseks kalaks jäi L40, 725g ilus täpik. Mäletan veel, et püügi algusest saadik oli otsas olnud voobler, aga kuna see edu ei toonud ja ees oli metsavaheline lõik, siis panin leechi otsa. Mõned visked sain teha, kui voolulisest kohast tuli päeva päästja. Kuna sellel hooajal polnud veel midagi koju viinud, siis otsustasin selle kala ära võtta. Tegelikult oli mul alguses plaanis see kala tagasi lasta (täpsemalt ma üritasingi seda teha), aga kuna peale mõõtmist, kaalumist ja pildistamist kala ära ujuda ei tahtnud, siis viimasel hetkel mõtlesin, et ahh.. võtan ikka ära. Väike pilt ka siis - ilus pruun täpik oli.



See maim oli tal kõhus, üritasin google abiga aru saada kellega tegu olla võib, aga kindlat vastust ei saanud. Silmade asetuse järgi meenutaks justkui võldast?

The following user(s) said Thank You: hannes, Madis, elmerike, Foreman, kaseke
Time to create page: 0.209 seconds
Powered by Kunena Forum