Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforell vol. 7

More
9 years 9 months ago #4953 by Meelis365
Replied by Meelis365 on topic Jõeforell vol. 7
Aapua tasemeni ma ilmselt ei küündi mitte kunagi aga võimas on lugeda küll sellist kirjutist. Kui oleks poole kirje pealt tulnud hägune tekst ja juures märge, et "tahad edasi lugeda, maksa 0,50€" oleks mõtlemata maksnud ka!
Aga positiivne oli vähemalt see, et karud siiski magasid!
The following user(s) said Thank You: aapua, elmerike
More
9 years 9 months ago #4954 by STF
Replied by STF on topic Jõeforell vol. 7
Forellijõgedel (või oleks õigem öelda forellimetsas) käimine pole kalapüük. See sai mulle üsna kähku selgeks. Pigem sport ja meeleseisund, argielust ärakäimine, fair play. Tundub kohatu, kui küsitakse saagi kohta. SAAK!? Mis kuradi saak? "Käisin golfiväljakul, korjasin kuus kilo golfipalle..." Hulluks minna ka ei maksa. Läinud sügisel ühel viimasel jalutuskäigul läks küll asi pisut käest ära. Mitu tundi sai jõe ääreas matkatud, jõgi õige, ilm sobiv, aga ei võttugi. Lõpuks rabas koll lanti, aga nii kalda ääres, et jäi vaid tema kiirust ja osavust imetleda. Viskas vees salto ja kadus rohtu. Siis jälle vaikus. Allavoolu tagasi ei tahtnud minna, hakkas juba hämarduma. Püüdsin meenutada kaarti ja tundus justkui, et jõega risti liikudes peaks maanteeni jõudma. Hakkasin läbi metsa minema, siis läbi võsa ja seejärel üle rabamätaste ja pokude, kuni leidsin end laugaste vahelt. Asi tundus kahtlane, pöörasin tagasi. Tagasi? Peagi selgus, et olen eksinud. Huupi mingit rada aimata püüdes jõudsin lõpuks võssakasvanud sihile. Latvade vahelt paistis veel tuhmi valgust, see mind päästis. Poole tunni pärast olin kuskil külaservas, autost oi-oi kui kaugel. Sildi pealt lugesin küla nime. Helistasin naisele. Talle õnneks forellid meeldivad. Sõitis teise autoga juhatamise peale kohale ja viskas stardipaika ära. Oli üsna pikk sõit, kus sa ikka sohu otseteed ehitad.

More
9 years 9 months ago #4955 by Karm
Replied by Karm on topic Jõeforell vol. 7
kõvad mehed, pole midagi öelda
see hooaeg esimene kus teadlikult jõekat püüan ja üksi metsa minna ei julge. Tahan aga ei julge. Kui paarimees ei tule, jääb ka minul minemata
saagid kõik on jäänud kevadesse, siiani suvel nullitanud.
More
9 years 9 months ago #4956 by Metsniit
Replied by Metsniit on topic Jõeforell vol. 7
Karm, sa peaks julguse ikka kokku võtma ja tegema selle käigu mööda metsa ära, usu mind hiljem hea muljetada tagantjärgi + boonuseks võid mõne kalagi välja meelitada. Ise teinud seda juba pimedas ning enda jaoks oli see alles põnev + adrekas.
More
9 years 9 months ago #4957 by Ilves
Replied by Ilves on topic Jõeforell vol. 7
Sai siis neljapäeval tehtud käik jõele. Kell 3.15 start ja natuke umbes 4 aeg jõel. Kaasa sai võetud nii spinna kui ka lennukas, juhul kui ühepäevikud peaksid väljas olema. Ilm lubas päevapeale päikest ning otsustasime võtta esimeseks relvaks spinningu, kuna kala hommikupoole sellise ilmaga aktiivsem. Esimene mõõdukas rabas ilmselt mööda ja jäi selgapidi kinni ning möllu tegi seetõttu kõvasti. Edasi oli mõnda aega vaikus kui siis ühe lagedama kohapealt juhtus otsa troffee kala. Tuli ~1,5m sügavusest veest suht pinna lähedalt ja rabas nii, et saba käis veest välja. Möllu tegi head, käis mitmel korral kaldarohus ning ~3 minuti möödudes oligi kahva abita kala kaldal. Kusjuures kala tundus seekord vees väiksem kui kaldal:)

Rekordi parandus siis: L52cm 1500g (Y) Forelli pea koos rinnauimedega läks soolvette ja proovin teha trofee. Eks näha kuidas välja tuleb.
Edasine päev tõi veel kaldale L43 ja väiksemaid isendeid. Hiljem siis kõndisime auto juurde ning vahetasime spinna lennuka vastu kuna üksikud kalad käisid ka pinnal toitumas. Ühepäevikud kahjuks ei olnud näha aga miskit ikka liikus pinnal. Lennukaga möödus retk ilma kontaktideta, sai proovitud nii pinnakat, streamerit ja ka uppuvat. Küsimus oleks ka siis suurele ringile, et kas ühepäeviku aeg on läbi v mis värk sellega on? Nagu vahepeal oli päevikuid osadel jõgedel näha, kuid mitte massiliselt. Külmade ilmadega kadusid nagu ära. Nüüd jälle soojad ilmad aga päevikuid ei ole. Äkki oskab targem inimene sellest midagi rääkida või kas kuskil on nad massiliselt väljas?
Õnne kalavetel!
Attachments:
The following user(s) said Thank You: hannes, aapua, Rainer
More
9 years 9 months ago #4962 by karlan
Replied by karlan on topic Jõeforell vol. 7
Eilne käik osutus iga väga huvitavaks, ühepäevik lendas ja sõna otseses mõttes igas kohas kus mõtlesid, et kala võiks elada seal kala käis pinnas toitumas. Terve vesi kees ja mulksus. Leechi vastu tundsid huvi ainult need kalad kes pinnas ei toitunud. Ei saa mina aru mida ma valesti teen aga 30 kontaktist olen ma ainult kaks kala kaldale saanud ja need ka 20cm. No ei saa ma neid mõõdukalu kaldale. Tulevad otsa trallitavad natuke aega ja lähevad sinna kust tulid. Ise nüüd hakkasin mõtlema, et äkki selles asi, et ma ei tee sellist tugevat haakeliigutust?
Time to create page: 0.236 seconds
Powered by Kunena Forum