Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforell vol. 7

More
9 years 11 months ago #4920 by Rainer
Replied by Rainer on topic Jõeforell vol. 7

Meelis365 wrote: Sai ka ikkagi nende kuumade ilmade õhtutel jõgede ääres käidud aga tulemusteta. Kala näitab end jões palju aga landi vastu huvi täielikult puudub. Viska kuidas tahad ja mida tahad aga parim, mille saavutad on see, et korra vaid nügitakse lanti ja järgnevate visetega ei tee enam üldse välja. Samas kui ootad mõne aja, siis sulpsatab mingi putuka järele küll. Hakka või lendõnge ostma. Või ehk peaks leechiga proovima, see ka nagu rohkem putukat meenutab? Või mida targemad mehed asjast arvavad?


Viimased kalalkäigud on näidanud, et leech on tulemuslikum, kui näiteks vobler (pöörlevat pole ammu proovinud). Mõned kalalkäigud tagasi püüdsin mina vobleriga ja sõber leechiga, tulemuseks oli minul ümmargune 0 kuni lõpuks sain sõbralt leechi, sidusin otsa ja varsti hakkasid kalad üksteise järel kaldal käima. Lõpptulemuseks on see, et nüüd olen juba Herr Jeekimile paar tellimust teinud ja ilmselt ilma mõjuva põhjuseta midagi peale leechi tamiilile ei seo ka.. :)
More
9 years 11 months ago #4921 by STF
Replied by STF on topic Jõeforell vol. 7
Pöörlevat ei maksa maha kanda. Ühel mu viimastest käikudest üritas kohe püügipäeva algul üks koll ülesvoolu risuhunniku tagant liitsi tabada, aga hüppas mööda. Lootsin head päeva, aga seejärel ei puutunud kaks tundi liitsi ükski kala. Lõpuks panin otsa Meppsi Black Fury ja sain kähku kaks kala kaldale. Juhus?

More
9 years 11 months ago #4923 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Jõeforell vol. 7
Massilise ühepäeviku väljalennu ajal jäävad ka leechidki ja pöörlevad tahaplaanile. Kala keskendub ühepäevikule ja muust hoolib vaid juhuslikult. Parim sel ajal ikka lendõng õige imitatsiooniga.
More
9 years 11 months ago #4926 by raikoj
Replied by raikoj on topic Jõeforell vol. 7
Aapua on hull. Pärast eilset karmi jõeforelliretke läks ta täna uuesti kalale. Mul hakkab jalgadelt paistetus alanema alles. Pidi esimene suvine püük olema minu jaoks, aga väljas oli 5 kraadi sooja ja püksid hakkasid kolme koha pealt läbi laskma. Ei ole väga meeldiv, kui vise ebaõnnestub seetõttu, et külmast värisev käsi ei leia ketta vänta ülesse.

Keskendusin lantide testimisele. Julgen enda jaoks nüüd reastada poepöörlevad paremuse järjestuselt: 1) Panther-Martin 2) Mepps Aglia 3) Rooster Tail 4) Blue Fox. Muidugi olenevalt oludest võib see järjekord olla teistsugune. Kala oli ka, aga enamus alamõõduline. Kuna aapua püüdis leechiga ja mina seekord peamiselt pöörlevatega, siis panin tähele, et ma sain tunduvalt rohkem kala, aga leechiga püüdes olid kalad palju suuremad. Minul läks kotti ainult üks napilt mõõdukas, kes landi endale lõpustesse oli hammustanud. Aapual oli mõõdukaladega rohkem tegevust.
More
9 years 11 months ago #4928 by Karm
Replied by Karm on topic Jõeforell vol. 7
siit ostetud Mepps tuttidega versioonidel on see mure et päris palju tõrkeid tuleb sisse
nöör takerdub saba taha ja jälle tühi vise
Agliaga kuidagi eriti sageli juhtus ja rändas karbi põhja
More
9 years 11 months ago #4929 by raikoj
Replied by raikoj on topic Jõeforell vol. 7
Minu kogemus on olnud, et nöör ja pöörlevad eriti hästi kokku ei sobi. Tamiili ja pöörlevaga püüdes tuleb ka aegaejalt tõrkeid, aga mitte nii palju ja ei ole täheldanud, et see pöörleva tüübist väga sõltuv on. Kuna Mepps Agliaga on kõige rohkem kogemust, siis pigem ütleks, et temaga on probleeme kõige vähem olnud.
Time to create page: 0.108 seconds
Powered by Kunena Forum