Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforell vol. 7

More
9 years 10 months ago #4940 by Zoom
Replied by Zoom on topic Jõeforell vol. 7
Viimased 3 käiku pole mina jõekat kotti saanud, õnnelik päev kui alakaidki tagasi saab loopida.
Eile võtsin korralikuma matka ette ja pommitasin terve päeva Kesk-Eestis. Kala nägin vaid siis kui ise juba juurde kõndisin ja ära hirmutasin. Ainus põnevam hetk oli haugi isu liitsi järele, palju ei puudunud, et varustus oleks järgi andnud. Ja enne seda vahetasin meelega vobleri liitsi vastu kuna haugid tundsid liigselt huvi.

Attachments:
More
9 years 10 months ago - 9 years 10 months ago #4941 by timo
Replied by timo on topic Jõeforell vol. 7
Sai jällegi väga vara ärgatud. Ilm oli mõnusalt pilves ja 10 kraadi ringis. Jõe ääres c 4 paiku. Seekord valisin uuest jõest ühe lõigu, mis kaardi pealt täitsa kena tundus. Määrisin ennast sääsetõrjevahendiga kokku aga sääsed vist magasid veel. Kohe teisel viskel oli tegelane otsas. Pagan, see küll täpiku moodi polnud, harjus hoopis - rahvanimega hõbeforell. Varem pole harjust kohanud, mis seal ikka, tuli see va punauim vabastada. Erilist vastupanu ei osutanud kahjuks. Ja nii juhtus 3h jooksul korda kaks veel, ikka harjus otsas. Mõtlesin endamisi, et jube haruldus küll, jõgi ainult seda kala täis :)

Lõpus õnnestus üks haugipulk ka otsa meelitada, seega oli asi päris forellipüügist väga kaugel. Kõike muud aga täpikut njeetu. Õnneks oli peakaamera aku täna nii tubli, et sain harjusest pisikese klipi kokku panna.

VAATA: Harjus C&R

Eks järgmine kord tuleb teisi jõgesi avastama minna! Muidu täitsa tore päev värskes õhus!




Eelmised seiklused: minugakalale.blogspot.com/
Last edit: 9 years 10 months ago by timo.
The following user(s) said Thank You: Rainer

More
9 years 10 months ago - 9 years 10 months ago #4943 by Rainer
Replied by Rainer on topic Jõeforell vol. 7
Sai ka 2 päeva (30 ja 31) forellitamas käidud ja mõlemal päeval oli super ilm.

30.05.2014
Hommikul olin veits laisk ja jõudsin jõe äärde alles kuue paiku ja minu õnneks ühtegi autot ees polnud. See õnn oli aga üürike... Jõudsin mina jõe äärde ja täpselt lennukamehe seljataha. :D Algul jooksin talle järgi, rääkisime paar sõna juttu, sain teada kuhu maani mees plaanib minna ja olin valmis juba teise kohta minema, aga siis otsustasin ikka nii, et läksin veits maad tagasi ja andsin mehele tublisti edumaad ning ise püüdsin tema läbipüütud alal siis. Esimesed 15 minutit näitasid ära, et kala on aktsioonis - 4 võttu 30cm ja väiksemate poolt. Edasi liikudes läks jõgi ilusamaks ja kalad suuremaks. Tuli veidi sügavam ja rahulikum koht, kust oli lootust ilusat kala saada. Keskendunlt tegin viske teise kaldasse ja hakkasin vaikselt nõkutama, kui järsku nägin kala külge.. Raisk, mööda haaras! Mõtlesin, et nüüd on korras, tema rohkem ei näpi (tavaliselt suurtemate puhul on nii minu meelest) ja tegin väikse pausi sisse, lasin leechil kukkuda ja siis käis pauk, võttis uuesti kukkumise pealt. Kala oli jõuline ja sõitu tegi piisavalt, aga kuna ma otsustasin, et teen ausat mängu ja kahva ei kasuta, siis läks kala kätte võtmiseks ikka veidi aega. Kui kalaga protseduurid tehtud, olin teda juba tagasi laskmas, aga siis ikka võtsin ära, sest polnud juba teab mis ajast kala koju viinud. Nüüd tagantjärgi oli see hea otsus, sest röstsai kalaga oli ikka kuradima hää. Kokku käis päeva jooksul käest läbi kalu 20ne ringis ja suurimaks osutus L45 ning veel 3x L40, aga mõõdukaid oli ikka rohkem, sest paljud olid silma järgi kuskil L36-L38.
Kala mõõdud: L45 ja 995g - huvitavaks asjaoluks oli see, et kalal oli kõhus hiir. :)




Üks L 40 kah.


31.05.2014
Sellel päeval siis sõbraga kahekesi ja teisel jõel, alustasime püüki viiest. Ilm oli samuti super ja kala saamise lootused suured. Algul olid mõned võtud ja äraminemised, aga midagi erilist kätte saada ei õnnestunud, kuni selle hetkeni, kui toimus saatuslik vise. Jällegi sügavam koht ja pikem vise ning hakkan vaikselt mängima, kui järsku tuli kalda alti korralik tegelane ja võttis landi ilusti suhu. Jama oli selles, et hoolimata prillidest peegeldas selle nurga alt vesi lollakalt vastu ja ma ei näinud võttu ja lisaks ujus kala ka veel peibutis suus minu poole... Mingil hetkel sain ikkagi aru, et kala otsas (tegelikult suht ruttu, muidu oleks ta ära läinud) ja siis läks madinaks! See sell oli veel kõvem vend, kui päev varem sama pikk kala. Võitles ikka korralikult oma elu eest (seda kui kurnatud kala oli, seletab ka video), aga hoolimata sügavast veest ei pannud ühtegi küünalt vaid pigem üritas igasuguste asjade alla peitu pugeda - see tal õnnestus ka paar korda ja pidin isegi varukad märjaks tegema, et tamiil okste ümbert ära võtta, et kala plehku ei saaks. Seekord oli samuti aus võitlus ja kahva ei kasutanud. Mõõtmised, pildistamised ja kala tagasi ujuma. Alguses ei tahtnud küll eriti ujuda, sest kurnasin ta vees väsitamisega niigi ära ja siis veel mingi fotosessioon ka otsa...
Kahjuks pikkuse rekordit ei parandanud :(
L45 ja 1025g (C&R)



Väike video ka forelli vabastamisest (ei tea mina miks ta selle kala seal videos nii pikaks venitab...proovisin 10x seda erinevate failidena salvestada, aga ikka vähe imelik võrreldes sellega, mis mediaplayer näitab)


EDIT: Autoni kõndides tundsime mingit räiget raipehaisu ja mõtlesime, et mingi surnud loom ning ringi vaadates selgus, et hoopis kährikud tegutsevad oma pesa ümber. Pesas oli veel vähemalt 2 poega (väiksed pruunid). Imelik, et nad meid ei kuulnud, sest tulime küllaltki lärmakalt omavahel jutustades. Väikese klipi lõikasin ka kokku kährikutest.
Last edit: 9 years 10 months ago by Rainer.
The following user(s) said Thank You: hannes, timo, STF, Ilves, volx
More
9 years 10 months ago - 9 years 10 months ago #4944 by Ets69
Replied by Ets69 on topic Jõeforell vol. 7
Laupäeva pealelõunal tekkis sundmõte peaks kusagil väheke jõekat püüdma. Kuna aega ja viitsimist Tallinnast väga kaugele sõita polnud, otsustasin minna vaatama juba lapsepõvest teadaolevat nire.
30 min autosõitu ja kohal .Olin korra ka kuuaega tagasi seal juba käinud , tookord oli tegu täiesti "surnud veega".
Seekordne käik osutus väheke lõbusamaks. Kohe teise viskega 30 cm tegelane . Järgmise
põõsa alt tiba suurem aga siiski alamõõtu.
Edasi sain veel mõned võtud , kõik alamõõdulised ja juba tunduski et päev kujunebki ajaviitmiseks
mudilastega.
Õnneks teeb kalapüügi huvitavaks asjaolu et kokkuvõtteid saab teha alles peale viimast viset. Nii õnnestuski vahetult enne äratulekut, ühest sügavast august ,44cm ära skoorida. Kaabuga vehkimiseks
just otseselt põhjust pole aga siiski kalamoodi kala.
Muuhulgas tänud leechemeister Jürile õsimäelt, kelle suurepärast kätetööd saab ainult kiita.

Attachments:
Last edit: 9 years 10 months ago by hannes.
The following user(s) said Thank You: hannes, Jeekim
More
9 years 10 months ago - 9 years 10 months ago #4945 by Meelis365
Replied by Meelis365 on topic Jõeforell vol. 7
Aga mina olen juba kodus tagasi. Käisin hommikul vara jõe ääres ja püük lõunani. Õnnestus sünnipäevalauale üks forell siiski välja õngitseda. 43cm pikk, koos sabaga ja nõksa alla kilo. Ilusa punase lihaga. Nüüd mõnda aega hoian soolas ja siis lauale!
Kuidas ma küll ei nuianud aga oma kinki ma hommikul kätte ei saanud. Naisel selles osas tugevad imelikud põhimõtted. Aga järgmine kord saan ehk juba nende karvatuustidega proovida.
Proosit! (beer)
Last edit: 9 years 10 months ago by Meelis365.
More
9 years 10 months ago #4946 by Meelis365
Replied by Meelis365 on topic Jõeforell vol. 7
Ai pildiga mingi jama tuli eelmises postituses. Proovin uuesti:

Attachments:
The following user(s) said Thank You: elmerike
Time to create page: 0.118 seconds
Powered by Kunena Forum