Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforell vol. 7

More
9 years 10 months ago #5085 by AJ.
Replied by AJ. on topic Jõeforell vol. 7

aapua wrote: vääna kandis ja loksa kandis? Suht pikk kihutamine ühest punktist teise...


Jah. Peale viimast jalgpalli sai asjad autosse pandud ja kella 03:10st oli start. Peale seda kui olin Väänas olnud kaks ja pool h, mõtlesin, et sõidan teisele poole.
Tripp polnud üldse negatiivne, sest nalja sai palju kui GPS viis kuskile võsasse. Proovi siis mudast oma väikest autot välja saada :lol:
Nüüd ma kammin kaarti ja mõtlen kuhu järgmisena.
More
9 years 10 months ago #5086 by ceemic
Replied by ceemic on topic Jõeforell vol. 7
Eelmisest volist: www.kalaportaal.ee/foorum/kalapuuk/3323-...vol-6?start=175#4820
Kuda see vanuse määramine ikkagi käib?

Mul kodus kahjuks mikroskoop liialt suure suurendusega ja tervet soomust korraga vaatevälja ei saa.
Üritasin midagi videolaadset teha:

Kui soomuse servast neid kergestieristatavaid rõngaid lugeda, tuleb neid ulmeliselt palju kokku, arvestades, et kala oli l46 1,41kg.

More
9 years 10 months ago #5087 by OM
Replied by OM on topic Jõeforell vol. 7
Jõudu kõigile! Olen ka viimasel ajal hakanud rohkem rõhku panema forellipüügile, kuid ikkagi väga algaja selles. Sellel ja eelmisel hoojal mõnel korral erinevate jõgede ääres käinud. Kala on kaldal käinud küll, kuid mõõdukala pole veel õnnestunud veest välja meelitada. Oli parasjagu eelmise nädala lõpus asja kesk Eestisse ja mõtlesin, et sean siis sammud ka mõne jõe äärde. Eesmärgiks võtsin siis ühe tuntutest forellijõgedest. Märkisin koha gepsus ära ja reedel peale tööd alustasin liikumist jõe äärde, pikk sõit autoga, mille ajal sadas vihma ja paistis jälle päike, ilm oli üsna sombune, mis väidetavalt peaks ka ok olema. Jõudsin väljavalitud lähima teelõiguni, mis jõe lähistel oli ja seejärel jalgsi umbes 3 kilomeetrit ja jõe ääres ma olingi, kell oli umbes 16.00. Läbi raske maastiku hooksalt ja entusastlikult tõtates olin ennast nii täis higistanud, et tegin ennem püüki kaldal ühe pausi, et prill nina peal oleks ikka läbipaistev mitte ähmane. Olin eelneval õhtul peas läbi mõelnud milliseid lante võiks sellel püügipäeval kasutada, lähtusin foorumites kirjutatust, enda soovist ja sellest, et mõned täitsa uued ja pole vett puudutanudki. Esmalt läks otsa 21 th pontoon lure facktory pöörlev lant suuruses nr. 2, tumedamas, vaskses toonis. Need landid mulle endale väga meeldivad, tunduvad hästi kvaliteetsed ja sarnanevad mepps lantidele, kuid on palju huvitavaid värvitoone. Prillid pähe, landikarp valmis, seljakott selga, timmisin veidi sidurit ja tuld Maria!!! Alustasin siis püügiga, olin püüdnud orienteeruvalt 75- 100 meetrit, emotsioon ja tahtmine ilusat kala saada oli suur, olin sellest mõelnud terve autosõidu aja teisest Eesti otsast ja jalutuskäigu ajal läbi metsa. Loopisin siis järjekordset auku läbi, kui tegin raske viske pikki kallast mingi vee kohale ulatuva võsarägastiku alt läbi, koheselt kui kerima hakkasin rabas kala lanti. Algas mõnus sõit kala poolt ühest jõe äärest teise, mida saatis kõrva hellitav siduri kärin, vesi oli sügav ja mänguruumi kalal oli, kerisin kala usinasti kalda poole, kui korraga tulid kõik foorumis loetud kuldsed read mulle meelde, et ära rabista kiirelt kala välja ,nii et alalõug kalal küljest ära, kui kala lähemal siis sidur viimasteks sööstudeks lahtisemaks, mine ise kalale vette järele ja aja vesi sogasemaks, et kala taltsamaks muutuks, et teda välja võtta, pane jalad vees kokku, et kala jalgade vahelt läbi ei saaks ujuda jne jne jne. Võtsin siis hoo maha ja nautisin kala sõitu ja sidurikärinat, kuid korraga meeletult kiiresti juhtus järgnev, kala tegi kolm korralikku küünalt hüppates veest välja järjest mulle lähemale, esimese hüppe ajal nägin seda kala, ilus paks poiss oli, nii palju kui olen näinud mõõdukalu, mis veest välja tõstetud siis praegu mõõdukalast oli asi kaugel, see oli juba korralik poiss, peast käis kohe mõte läbi, et selline esimeseks mõõdukalaks, täitsa uskumatu. Järgnes ka teine ja kolmas küünal ning kuna kala kiirelt minu poole liikus siis reageerisin liiga aeglaselt ning tamiil hetkeks polnud enam pinges ja juba ma ei tundnud seda poissi seal teisel pool tamiili otsas. Võtsin landi veest välja ja mõtisklesin korraks enda ette ja jõudsin otsusele, et ju siis nii pidi minema. Tõttasin mööda jõe kallast edasi, seesama lant, millega kontakt oli jäi kõige õnnetumal kombel teisele poole kallast kinni ja ilma ma sellest olingi, saingi proovida järgnevaid lante oma valikus. Püük sujus rahulikult, kaldal käis 2 väikest forelli, lisaks uudistasid kaks haugi meppsi ja vibraxi pöörlevaid lante, umbes kell 22.00 olin jõudnud sihtpunkti, ja alustasin liikumist auto poole.
The following user(s) said Thank You: hannes
More
9 years 10 months ago #5088 by aapua
Replied by aapua on topic Jõeforell vol. 7
Väga hea emotsionaalne jutt. Ja õige lähenemine - minu arust vähemalt! - et juu siis pidigi nii minema... Ehkki ma ise ütlen harilikult kah mõne koleda sõna, kui kena kala ära läheb. Tõsi, viimasel ajal olen isegi üllatunud, kui rahulikult sellesse suhtun. Et siis hakkan vaikselt ka ise oma filosoofiat järgima või nii... :D Aga küünlad ja "vales" suunas kiire ujumine ongi asjad, millega on kõige raskem toime tulla. Minu arvates on sellisel puhul 90% asi kinni heas õnnes. Kui konks on sitkes lihas ja kida korralikult kinni, pole hullu. Kui konks on luises kohas ainult otsapidi sees või õhukeses kohas suure augu rebinud, on kala sellise käitumise korral ülisuur tõenäosus, et ta otsast läheb. Võta ise sade asja nii, et see oli järjekordne samm lähemale korraliku kala kinninabimiseni. Statistika järgi see juhtub varem või hiljem. Kivi kotti!
The following user(s) said Thank You: OM
More
9 years 10 months ago #5089 by OM
Replied by OM on topic Jõeforell vol. 7
Õhtul ikka natukene mõtlesin, et mis siis kui oleks käitunud ja tegutsenud nii... ja nii... aga jätsin selle kiirelt sinnapaika ja ei vaevanud enda peakest rohkem. Aga tänud aapua, selle kivi võtan kahe käega vastu ja viskan oma kalakotti!
More
9 years 10 months ago - 9 years 10 months ago #5090 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforell vol. 7
Jään ka ise üsna rahulikuks tavaliselt kui ilus kala ära pääseb aga täna ütlesid mu närvid ülesse. Krdi 2 korralikku kala panid nina eest roigastesse ja roogu....ja leechid lännu, lisaks veel 2 leechi, mis jäid teise kaldasse. Oi ma karjusin ja röökisin......paaril leechile jõudsin kuidagi järele minna, kuid kokku kaotasin ikka 4 tükki :/ Korra vajusin nii sisse, et tõstsin kiiruga telefoni kahlakate taskust mütsi alla....pärast seda otsustasin, et aitab jamast.
Päev ise oli suurepärane...kala väga aktiive....ülim nauding ikka kui leechi järele tekib korralik laine, siis keeris....ja siis PÕMMAKI :D!

Aga jah, eks õnne on ikka hoolega vaja, et see kala kätte saada. Kui ikka roikad kõrval siis annab hoida seda kala sealt eemal. Liiga kõvasti sakutades kisub konksu lahti või lõhub midagi ära. Täna oli küll hetk kui kahv oleks suutnud ühe kala mulle lisaks anda, õnneks oli ca 800g....nii, et seekord ei pea kahetsema :)
Last edit: 9 years 10 months ago by sven862.
Time to create page: 0.121 seconds
Powered by Kunena Forum