Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Lendõng - kõik sellest püügiviisist!

More
10 years 1 month ago - 10 years 1 month ago #4552 by Uitaja
Tänud Madisele!

Käisin eile siis ka TightLine poes küsimas tolle nööri kohta, mida siin näitasin. Poe müüja, keeldus mulle toda nööri müümast. Suures plaanis rääkis sama juttu mida Madiski, et WF ikka oluliselt parem ja et DT üldse ei kõlba kuskile, kuid lõpuks jäi ikkagi see lahendus, et võtku ma ritv kaasa, mingu tema juurde, proovime ära mis toimib ja siis paneme selle ka peale. Väga meeldiv kogemus.

Käisin ka eile õhtul trenni tegemas Pirita jõel ja heited tulid juba päris kobedad oma praeguse lohviga. Teise kalda sain juba kätte :) Tunnen kuidagi, et lennuka püük istub mulle. Mentorit mul ei ole. Vaatan netist õppematerjali, sirvin foorumeid ja püüan nähtut, loetut jõe ääres rakendada. Olen üldiselt alati olnud selline omaette pusija, oma vigadest õppija. Kuid seda nauditavam on ka tulemuste saavutamine.

Mikk, foorumeid jälgides tean, et olid kunagi osav forellikütt ka spinninguga ja mäletan väga hästi kui Sinult ilmus esimene pilt lennukaga püütud forellist. See andis mulle väga suure tõuke teha otsustavaid samme lennuka maailma sisenemiseks. Sinnani ma ainult mõtlesin sellest, et võiks ju ka proovida. Sinu progress on olnud minu arust muljet avaldavalt kiire ja eneselegi teadmata oled olnud Sina vähemalt ühele mehele ajendiks, võtta asi kätte. Nii et tänud Sulle. Ja ka paljudele teistele, kes jagavad teadmisi ja kogemusi.

Julget peale hakkamist kõigile algajatele.
Last edit: 10 years 1 month ago by Uitaja.
More
10 years 1 month ago #4553 by Zoom
Tänud kõiksugu info eest. Materjali nii palju, et päev sinna läkski - Orvise videod ja ning aeg-ajalt hoovis putuka "loopimine".
(To M2nnaja: Vision Zulu komplekt mul) Päeva lõpuks võib öelda, et kuskil lagedamal võiks vabalt särjekest proovida.
Mõnikord juhtus, et sööt maitseb latti või seljataga maad aga väga keeruline polnudki ja heite pikkus on üllatavalt hea.
Sel kevadel pean forellijahil vist spinnaga käima kuna võsas läheks lennukaga veel raskeks...

More
10 years 1 month ago - 10 years 1 month ago #4558 by Madis
Tore, kui tundub, et asi meeldib. Sügavalt usun, et lenõnge kultuuri levimine aitab suuresti kaasa meie üldisele kalastuskultuurile.
DT nöör kõlbab küll, parem kui WF kindlates oludes. Kui on palju rulliheiteid ja mendimist vaja teha siis on DT tegijam. Algajale lihtsalt oluliselt lihtsam esialgu WF nöörid.
Mina tänaks ka Mikku, suunas mind ka natuke kui lennukas käes oli, müts maha. Muidu kuidagi kinnine on meil see lennutajate kommuun :( Tegelikult ongi lennukakommuunist 2 meest appi tulnud, Mikk ja Toomas (Y)

Zoom, usu mind, 3 kuu pärast müttad lennukaga võsas nii mis hirmus. Võsa vahel on kohti küll kus heita ja pole see võsas heitmine ka nii keeruline.
Kaks asja mis on ekslik arvamus lennuka kohta: kallis ja raske püük. Natuke vajab õppimist ja ei ole sugugi kallim kui muude vahenditega püüda, pigem odavam.
Last edit: 10 years 1 month ago by Madis.
More
10 years 1 month ago - 10 years 1 month ago #4582 by Zoom
Hirmsasti tahaks juba proovida küll, isegi puruvana valmikuid on forellijõgede juures juba lendamas ;)
Internetist teooriat ammutades tundub kohati, et asi jube keeruline :lol:
Nüüd sattusin sellise pähkli otsa nagu koonusnöörid, või siis lips vms...
Kas saan õigesti aru, et sinna on võimalik veel eraldi lips panna, et lühikeseks jäädes ei peaks koonusnööri välja vahetama?
Ja haugile võin siis panna lihtsalt jämedama koonuse, nagu spinningu kettale panen jämedama tamiili?
Ning kui spinninguga haugi püüan siis ilma trossita ma ei kujutaks seda ettegi - kuidas siis lennukaga lood?

Päris loll tunne on :woohoo: Aga ehk keegi viitsib võhikule asja selgitada.
Last edit: 10 years 1 month ago by Zoom.
More
10 years 1 month ago - 10 years 1 month ago #4584 by m2nnja
To Zoom, sa seda haugipüügi artikklit lugesid, mille lingi ma panin??? Seal üksipulgi käiakse läbi nii liidrid kui trossid!

Liidreid ( koonusnööre) on erinevaid. See, mis sul alguses komplektis, on monoliider e. seal otsas ka lips juba. Suhteliselt ruttu paneks ise uue lipsu, sest muidu hakkad juba koonuse osa lõikuma. Lips ühendatakse liidrile kas aas-aasaga ühendus ( loop to loop) , väiksese spetsiaalse rõngaga või sõlmides.
On ka polyliidreid, mis on lühemad ( näiteks 7 jalga) ning need võivad olla hõljuvad (inermediate), uppuvad (sinking). Nende ülessanne on viia sööt rutem põhja lähedalevõi pinna kihist läbi. Kui kala passiivne või vesi ja vool liiga kiired.
Nendele on kohe vajalik lips otsa sõlmida!
See lipsu ja liidriteema on üsna pikk ja keeruline. Oleneb, mida ,millal püüda ja mis söötasid kasutad. Suured uppuvad söödad, pigem jämedam lips ( ka forelli puhul) ning pinnaputuka puhul peenem võib olla.

Ise kasutan talvel/varakevadel suurte söötadega liidrit 1X ning lipsumaterjal 0,22-24mm
Pinnaka puhul liidreid 2X ( ca 0,23mm)või 3X (ca 0,2mm)ning vastavalt sellele ka lips. Reeglina alla 0,2mm ei kasuta ka siis. On jõgesid, kus ka 0,18mm lips. Tähtis, et lips poleks jämedam kui liidri lõpp, muidu tõmbad liidri puruks hoopis!
Last edit: 10 years 1 month ago by m2nnja.
More
10 years 1 month ago #4586 by Zoom
Lugesin, kuid uut infot oli vist liiga palju, et ei salvestanud.
Võtan uuesti korra ette...
Aga siit sain ka juba abi.
(Olen mitu päeva harjutanud ja komplekti vahepeal kokku lappinud,
seega on putuka sidumisega mu koonusnöör juba tublisti kahanenud :dry: )
Edaspidi olen targem...
Time to create page: 0.205 seconds
Powered by Kunena Forum