Foorum

lock Jõeforell vol. 6

Info
13. aprill 2014 19.21 #4717 jalak
jalak vastas teemale Jõeforell vol. 6
Käisin idas ja tulemuseks üks alamõõdus,kes tagasi läks ning üks pirakas,kes järgi ujus,aga ei haakunud külge. Küll aga ussimehi oli kõvasti. Ilmselt neil kõik kotti läksid
Teema on lukustatud.
Info
13. aprill 2014 21.53 #4718 Madis
Madis vastas teemale Jõeforell vol. 6
Täna lõunas sai viiel jõel mütatud. 6 Kontakti, 2 mõõdukad, 1 kaldas + 1 lant põõsa otsast ja üks leets augu põhjast.
Sellesuhets parem kui eelmine nv, kus saagiks jäigi ainult 1 are vobler.

L41 C&R

Leets 9mm, imeasi ikka, keegi on padruni lahti kangutanud ja sinna mingi konksu leiutanud :woohoo:
Lisatud failid:
Teema on lukustatud.
Info
13. aprill 2014 23.06 #4720 aapua
aapua vastas teemale Jõeforell vol. 6
Kusjuures nende putukate juures on fantaasia tegijatel tõesti piiritu. Ja miks selline elukas ei võiks töötada? Ok, saba on muidugi kuradi jäik, aga ega siis lainetamine pole ainuvõimalik lähenemine. Igatahes huvitav asi, alati on sellistest leidudest mida kõrva taha panna.
Teema on lukustatud.
Info
13. aprill 2014 23.07 #4721 Ilves
Ilves vastas teemale Jõeforell vol. 6
Kuna jäewas võtt kesine siis sai reedesel päeval uut jõge avastamas käidud. Kodust pool kuus minekut ja peale seitset jõeääres. Kohale jõudes tundus ilus, selge pruunikas vesi. Mõtlesin siis, et erineb järwa selgetest allikaveelistest jõgedest, äkki siis lootust on. Nii oligi, teine vise ja kala taga. Möllu nagu väga kõvasti ei teinudki ja tuli natukese aja pärast kahva abiga kaldale. Peale mõõtmist selgus, et parandasin siis oma rekordit 1cm võrra, ehk siis 48cm. Kuna kala tuli kohe päeva alguses ja oli suhteliselt kehva toitumisega olnud viimasel ajal siis sai ilma pikema mõtlemiseta tehtud C&R.

Video sai küll natukese lühikene, kuna kala tuli ootamatult otsa ja kiirelt kaldale.
Kokku sai kõnnitud siis umbes 15km ning kalu käis mul kaldal 4, millest üks oli siis mõõdukas. Päeva ja uue jõega sai igati rahule jääda. Tasub ära see uute jõgede otsimine ja nende proovimine (Y)
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes
Teema on lukustatud.
Info
13. aprill 2014 23.24 - 13. aprill 2014 23.25 #4723 Madis
Madis vastas teemale Jõeforell vol. 6

aapua kirjutas: Kusjuures nende putukate juures on fantaasia tegijatel tõesti piiritu. Ja miks selline elukas ei võiks töötada? Ok, saba on muidugi kuradi jäik, aga ega siis lainetamine pole ainuvõimalik lähenemine. Igatahes huvitav asi, alati on sellistest leidudest mida kõrva taha panna.

No muidugi, kuidas kõik lennuka, leetsid jms putukad siis tekkinud on. Kõik kusagil katsetades ja eksperimenteeris. Tihti võib kodukootud ulmekas paremini toimida kui kusagilt välismaa lehelt leitud step-by-step retsepti järgi tehtud asi.
Minu leetsid ikka sigalihtsad, 1 must sulg ja natuke shenilli. Toimib nii, et mühiseb.
Teema on lukustatud.
Info
14. aprill 2014 01.57 #4726 Meelis365
Meelis365 vastas teemale Jõeforell vol. 6
Sai ka nüüd vabad päevad uute jõgede avastamisele pühendatud ja tuleb tunnistada, et Eestimaal on ikka võrratult ilusaid paiku ja jõgesid. Suurim tabatud forell nende kahe pika päeva peale oli L41. Kaks mõõdus kala sai ka tagasi lastud. Mina jäin igal juhul väga rahule.
Teema on lukustatud.
Info
15. aprill 2014 20.29 #4734 Zoom
Zoom vastas teemale Jõeforell vol. 6
Kesk-Eestis sai korraks kaldale tõsta vaid mõned pisemad aga mõõdukala nägin mitmel korral.
Ja mitte lihtsalt landile järgi jooksmas vaid pinnalt putukat võtmas.

Just enne tibutama hakkamist lõi jõe kala täis, iga 30 meetri tagant oli näha kala pinnal käiku. Mõni vaiksemalt ja mõni suure plärtsuga. Lähim oli 2 meetri pealt sel hetkel kui peaaegu kõhuli roomates üritasin lanti visata. No nii elegantselt tuli see ca. 1kg kala pinda, võttis putuka ja keeras ringi ja sukeldus... Ma oli tol hetkel lausa sõnatu. :blink: Ükski neist lanti ei tahtnud.

Juhtus ka väike õnnetus, üks alamõõduline kes ca 10 sekundit kaldal veetis ujus kinnaste vahelt küll kenasti minema aga minuti pärast nägin teda kõht püsti allavoolu minemas. Püüdsin näpitsatega puhast tööd teha aga haiget sai siiski. Vist ei tasu loota, et hiljem toibus?
Teema on lukustatud.
Info
15. aprill 2014 22.27 #4735 allu0
allu0 vastas teemale Jõeforell vol. 6
ega loota ei ole jh...
Teema on lukustatud.
Info
16. aprill 2014 09.06 #4736 Karm
Karm vastas teemale Jõeforell vol. 6
tagasi tuleb ikka lasta. Ka läinud kala on loodusele omamoodi kasulik
Teema on lukustatud.
Info
17. aprill 2014 16.48 #4741 berku
berku vastas teemale Jõeforell vol. 6
Kui alguses minema ujub ja siis kõhu ülessepoole viskab, on asi jah täbar. Kui kohe alguses kõhu üles viskab, siis mul on mitmed korrad ikka eluvaimu sisse saanud ja minema ujunud. Vist on šokis alguses ja siis toibub.
Teema on lukustatud.
Info
19. aprill 2014 22.28 #4748 Zoom
Zoom vastas teemale Jõeforell vol. 6
Uusi jahimaid avastamas...
Otsisin kaardiserverist täiesti suvalise allikalise jõelõigu ja õhtupoolikul hakkasin gps-i järgi astuma... Kui oja äärde jõudsin siis sain rõõmustada - olin vist esimene kalastaja sel kevadel. Edasi läks asi loogiliselt kurvemaks. Kitsas ja madal ojake oli paras väljakutse. Olin isegi kindel, et mõõdukala sealt juba ei leia. Lantigi oli raske leida, pöörlevad ja liitsid võtsid pidevalt endaga mingi jama kaasa. Lõpuks jäi pidama üks ulpiv Rapala voobler.

Lõppseisuks nägin kahte ilusat isendit. AGA kuna visete sooritamiseks pidin läbi põõsaste vee kohale kõõlutama siis esimene kala ei jõudnud landinigi ja teine nägi rabamise hetkel ja lasi kohe lahti. Nüüd lakun haavu - käed ja nägu kriime täis nagu oleks kassiga tülli läinud :cheer:
Teema on lukustatud.
Info
20. aprill 2014 19.21 #4749 lazarus
lazarus vastas teemale Jõeforell vol. 6
Nonii... pikk ilus soe nädalavahetus peaaegu selja taha jäetud ja kus on pildid suurtest forellidest ja muljetused võimsamatest hetkedest?
Mulle pool laupäevast päeva minu jaoks täiesti uuel jõel jättis jõe osas küll väga hea mulje. Kindlasti satun sinna selle aasta jooksul veel mõned korrad tagasi. Ja küll ma selle jõeka ka sealt üles leian lõpuks :)

Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, lepik
Teema on lukustatud.
Info
20. aprill 2014 23.13 #4752 aapua
aapua vastas teemale Jõeforell vol. 6
lazarus - merekala jahitakse ikka merest mitte jõest! Kui pilvi looks, peaks kah paarile nirele tiiru peale tegema.
Teema on lukustatud.
Info
20. aprill 2014 23.39 - 21. aprill 2014 09.13 #4753 tamma
tamma vastas teemale Jõeforell vol. 6
Kuna Lazarus soovis kalamehejutte, siis muljetan. Täna oli mõnus jõe ääres. Ilm oli ilus ja kala vist sooja mõjul ka aktiivsem. Olin viimase kolme korra nullitamise põhjal vaimselt valmistunud kalatuks jalutuskäiguks ja seetõttu polnud totaalselt valmis, et ca 4-5ndal viskel tuleb otsa väga korralik kala (kalamehejuttude korras hindaks ca 1,5 kilo peale, aga jagades läbi liialdamisfaktoriga, ikka üle kilo kindlasti :) ). Kõigepealt tõmmati ritv u-kujuliseks, siis mõned sööstud põhjas siia-sinna, siis kollast kõhtu mulle näitamas pinnas, keerutus ja minek. Ja siis 2 sekundit peale minekut tegin haakimisliigutuse. Ehk moraal edaspidiseks, et jõe ääres ikka võiks olla valmis, et jões elavad kalad ja mõned neist ikkagi võivad haarata su leechi, lanti, midaiganes. Teiseks kalaks olin rohkem valmis, aga peale mõningast rabelemist tegi sööstu allavoolu otse minu suunas. Kerisin nagu hull tamiili sisse ja tõstin ridva otsa hästi üles, aga ikka läks pinge korraks ära ja otsast ta oligi. Keskpäeval siis sain lohutuseks äraläinud ilusate kalade asemel ühe väiksema mõõdus tegelase ka kätte. Pilt tuli vähemalt kena (enda arvates).

Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, lazarus, lepik, STF, Rainer
Teema on lukustatud.
Info
24. aprill 2014 07.10 #4764 allu0
allu0 vastas teemale Jõeforell vol. 6
Kuna pikalt vaikus siis otsustasin siin suurelt kuulutada, et täna lähen ja proovin :) püük hakkab toimuma lendõngega siis suuri saake ei oota(algaja), aga alati võib olla üllatusi :)
Teema on lukustatud.
Info
25. aprill 2014 19.57 #4771 Mazola
Mazola vastas teemale Jõeforell vol. 6
Täna sai siis tehtud väikene tiir jõe ääres kuskil 45 minutit. Püük jäi nii lühikeseks kuna juhtus ime :) Sain kätte oma esimese kilo+ kala, täpsemalt siis 1,18kg ja 45cm pika isendi. Püük toimus uppuva rapala original 5cm vobleriga rohekas pealt alt punakas. Kuna vesi oli sügavam siis kerimis vahel aeglustasin või jätsin landi seisma sekundiks ja edasi. Nii kui ma uuesti kerima hakkasin oli see isend otsas ja küll ta tegi sõitu, kohe siduri kärin taga ja tegi kaks kiiret küünalt aga õnneks jäi peale õhulende otsa, aga kuna kala ei olnud veel väsinud siis tuli temaga veel mängida küll ta proovis põgeneda paremale, siis vasakule, ning ka põhja, aga õnneks oli lant ilusti keeles kinni ja puudus pääsemis lootus. Kala kaldal küll ta paistis suur :) teised on sellege võrreldes olnud könnid.. Kui kala käes ja rohkem kui üks kala pole söögiks vaja, siis sai sammud seatud auto poole ja siis koju mindud oma kala puhastama ja ootama hommikut, et oleks võimalik oma töö vilju maitsma hakata .)
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: lepik
Teema on lukustatud.