Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforell vol. 6

More
10 years 3 weeks ago #4672 by makrell
Replied by makrell on topic Jõeforell vol. 6
Ma ei mõista kuidas selline vend viitsib jõekat jahtida kes ei viitsi kord aastas landi konksu luisuga üle käia.;) Need VMC konksud ei ole iseterituvad, tuleb algselt kohe paar korda peene luisuga üle lükata ning asi korras pikaks ajaks. Ei saa ometi nii laisk olla. Iseterituvate konksudega jällegi see jama kui nüriks läheb siis tavaliselt jäle kehva teda ise teritada on edaspidi. Konksu hind landi juures on väike osa. Töö mis tuleb landi valmistamisel ära teha on ikka lõviosa. Kes pole ise ühtegi valmistanud see ehk ei suudagi mõista päris heasti. Konksukese saab alati välja vahetada, mis iganes värvi või kuju või firmat keegi eelistab.
More
10 years 3 weeks ago #4673 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforell vol. 6
Hei Madis. Läks vastusega kaua, tegemist olnud.

Olen täiesti nõus sinuga selle koha pealt, mida tähendab sõna "presentatsioon". Aga see arutelu sai veits teisiti alguse, minu jaoks siis pöörleva landi mängitamisest, minu väited põhinesid ikkagi sellele, et pöörleva landi mäng on etteantud ja seda ei saa muuta, muidu ju lant muutub kasutuks. Võrreldes leechi voi voobleriga pole ju sel sellist loomingulist vabadust,. Sügavus ja voolusuund ju kehtib pm igale landile ja seda eraldi välja tuua on veider. Värvist/kujust rääkimata. Oleks ehk pidanud varem selgemalt väljendama end.

Ehk siis räägime aiast ja aiaaugust.

Varustust tuleb muidugi hooldada :) Mina panen alati oma landikarbid avatult sooja kohta kuivama peale igat käiku. Talvel lahel käies pesen ka puuri ja kombaini dušši all ära. Loota, et asjad niiskes karbis rooste ei lähe, on veits palju tahetud :D

Tere tulemast, Makrell :)

More
10 years 3 weeks ago - 10 years 3 weeks ago #4674 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforell vol. 6
Are lante on mul terve hunnik, ei saa küll kurta ühegi rooste üle. Kui aus olla siis ei roosteta mul ükski lant ega leech. Ja pisike luisk on ka alati kaasas. Ei saa küll kriitikaga nõus olla. Ka parim konks võib nüriks minna kui vastu kivi kukub vms ja iga asi kulub, selleks ongi luisud :)

Ja muidugi ilus kala ceemicul :) Mõnus pirakas saba.
Last edit: 10 years 3 weeks ago by sven862.
More
10 years 3 weeks ago - 10 years 3 weeks ago #4678 by Karm
Replied by Karm on topic Jõeforell vol. 6
tervitus,
kesk-eestis hommikul vaikus. Kahepeale üks äraminek. Proovitud said leech-e, pöörlevat ja voblerit. Mitte midagi
samas ei olnud ka kalailm, kõrge õhurõhk ja muud jutud. Õhtul uuesti kuhugi

Õhtune ots tehtud, Mepps 2 pruunika pöörlevaga L32, tagasi
lisaks suplus kahtlase väärtusega purdel. Homme jälle!
Last edit: 10 years 3 weeks ago by Karm.
More
10 years 3 weeks ago #4679 by unemati001
Replied by unemati001 on topic Jõeforell vol. 6
Tervist! Sai täna jõe ääres käidud ja kala nähtud ja katsutud. L-36 c&r ja endal lõppes sellega ka kontakt kaladega. Sõbral KaidoK-l ujus paar tegelst järgi ja ka temal oli sellega punkt. Kalad tulid koha pealt kus alati kontakt saavutatud. Kalad himustasid mepps brown trouti nr2-te. Ilmselt tuleb veekogu vahetama hakata. Siiani pole veel sel hooajal mujal kontakti sellel jõel saavutanud kui ainult ühel teatud lõigul. Vähemalt on kala nähtud ja hea meel teada et ta selles jões/jõelõigus endiselt olemas.
Edu teistele jõeka küttidele!
More
10 years 3 weeks ago #4680 by scuba
Replied by scuba on topic Jõeforell vol. 6
Kas kukkusid kudepessa kahtlase väärtusega purdelt :woohoo:
Time to create page: 0.111 seconds
Powered by Kunena Forum