Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforell vol. 6

More
9 years 11 months ago #4683 by Zoom
Replied by Zoom on topic Jõeforell vol. 6
Ilus "Hõbeforell" :)
More
9 years 11 months ago #4684 by STF
Replied by STF on topic Jõeforell vol. 6
Pole ammu kala saanud. Eile käsin lõuna ajal kohaliku paisjärvekese ääres ahvenat lantimas. Olgu öeldud, et sellest järvest on ka vikerforelli saadud, nii et jutt ei ole väga teemast mööda. Piitsutasime kahe mehega, aga ainus ahven, kes otsa hakkas, oli haug. Võttis pisikest Kastmasterit. Hea, et lanti lahti ei hammustanud. Läks muidugi sugu jätkama. Mul muidugi hammas verel, käisin veel kahel forellilõigul. Puhas null.

Täna oli juba hoopis teine tubakas. Õnnestus näha kahte forelli! Põgenemas, mitte võtmas. Aga võib-olla nägin sama kala kaks korda. Oli tore kalaretk. Eile tegin juttu ühe mehega, kes oli reedel Esnal käinud. Kala ei näinud temagi.

More
9 years 11 months ago #4685 by Ilves
Replied by Ilves on topic Jõeforell vol. 6
Käisin reedel esialgu Preedil, päike paistis, oli väike tuul ja nägin samuti ainult paari kala ning isegi üks õnnestus kätte saada ca 20cm. Pool päeva oli püütud ning otsustasin siis hakata tagasi marssima ja minna proovima Esnale. Esnal selgus, et ega seal paremgi seis ei ole. Kallastele olid sisse trambitud porised rajad. Jõel tundub päris suur koormus peal olevat, teatud lõigul vähemalt. Õnnestus näha ühte põgenevat forelli ning näha oli rohkelt hauge, osad olid isegi päris pirakad. Landist nad huvitatud ei olnud. Ilmselt on nad harjunud delikatessiga ja mingit võbelevat puidukäkki ega karvatutti nad süüa ei taha. Neid punast täis pirtsakaid tasub proovida ehk mingisuguse peenema gurmeega püüda nagu: kreveti, gaaviari või trüffli seenega. Kui neid pole kuskilt võtta siis ehk tasub elusöödaga proovida, loomulikult väikse forksiga.
Aga kokkuvõttes oli päev mage. Üldse viimasel ajal on järwas erinevatel jõgedel võtt kesine. Huvitav milles uba? Kas ilm, tuule vale suund, külm vesi? Ei kujuta ette aga ilmselt peab minema proovima muid jõgesid või särge kiusama minema. Edu!
More
9 years 11 months ago #4686 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Jõeforell vol. 6
Ärge kurtke, kala käiaksegi püüdmas, mitte toomas. Kala lihtsalt ei toitu kogu aeg intensiivselt. Ka kurtjatele leidub kadestaja, mina tuian mingi lastelastelt saadud viirusega juba viiendat päeva tatise ja köhiva zombina toas ning ka pole meelt heitnud.
More
9 years 11 months ago #4687 by Karm
Replied by Karm on topic Jõeforell vol. 6
tervitus,
pühapäeval Esnal vaikus. Esimest korda seal, tallinn tartu sillast ülesse vesi pikalt madal, ei osanud seal midagi teha
More
9 years 11 months ago #4689 by Meelis365
Replied by Meelis365 on topic Jõeforell vol. 6
Mul sarnaselt jeekimiga tervis on koostöölepingu lõpetanud. Juba ligi nädal aega üritan erinevate ravimitega uut lepingut sõlmida aga seni pole läbirääkimised tulemust andnud. Aga vähemalt olen lantidel kõik konksud teravaks viilinud ja puhtaks teinud. Muuseas tänud hea soovituse eest, peale püüki landikarbist landid välja visata kuivama. See peaks ehk konksude eluiga olulisel määral tõstma. Ja PS, laiskusega siin küll midagi pistmist ei ole, nagu keegi siin arvas. Asi hoopis selles, et ma alles väga toores püüdja ja varustus, mis forelli tarbeks ostetud sai, pole veel õieti sissegi õnnistatud. Seega mul polnud ausalt öeldes aimugi, et see landikarp, kus ma oma pisikesi lante hoian, osutus selliseks, et vett sisse laseb aga välja enam mitte. Samas ega vihmaga ausalt öeldes väga ei viitsi kuhugi ragistama minna ka.
Time to create page: 0.204 seconds
Powered by Kunena Forum