Foorum

lock Jõeforell vol. 6

Info
06. aprill 2014 13.15 #4683 Zoom
Zoom vastas teemale Jõeforell vol. 6
Ilus "Hõbeforell" :)
Teema on lukustatud.
Info
06. aprill 2014 18.17 #4684 STF
STF vastas teemale Jõeforell vol. 6
Pole ammu kala saanud. Eile käsin lõuna ajal kohaliku paisjärvekese ääres ahvenat lantimas. Olgu öeldud, et sellest järvest on ka vikerforelli saadud, nii et jutt ei ole väga teemast mööda. Piitsutasime kahe mehega, aga ainus ahven, kes otsa hakkas, oli haug. Võttis pisikest Kastmasterit. Hea, et lanti lahti ei hammustanud. Läks muidugi sugu jätkama. Mul muidugi hammas verel, käisin veel kahel forellilõigul. Puhas null.

Täna oli juba hoopis teine tubakas. Õnnestus näha kahte forelli! Põgenemas, mitte võtmas. Aga võib-olla nägin sama kala kaks korda. Oli tore kalaretk. Eile tegin juttu ühe mehega, kes oli reedel Esnal käinud. Kala ei näinud temagi.
Teema on lukustatud.
Info
07. aprill 2014 10.18 #4685 Ilves
Ilves vastas teemale Jõeforell vol. 6
Käisin reedel esialgu Preedil, päike paistis, oli väike tuul ja nägin samuti ainult paari kala ning isegi üks õnnestus kätte saada ca 20cm. Pool päeva oli püütud ning otsustasin siis hakata tagasi marssima ja minna proovima Esnale. Esnal selgus, et ega seal paremgi seis ei ole. Kallastele olid sisse trambitud porised rajad. Jõel tundub päris suur koormus peal olevat, teatud lõigul vähemalt. Õnnestus näha ühte põgenevat forelli ning näha oli rohkelt hauge, osad olid isegi päris pirakad. Landist nad huvitatud ei olnud. Ilmselt on nad harjunud delikatessiga ja mingit võbelevat puidukäkki ega karvatutti nad süüa ei taha. Neid punast täis pirtsakaid tasub proovida ehk mingisuguse peenema gurmeega püüda nagu: kreveti, gaaviari või trüffli seenega. Kui neid pole kuskilt võtta siis ehk tasub elusöödaga proovida, loomulikult väikse forksiga.
Aga kokkuvõttes oli päev mage. Üldse viimasel ajal on järwas erinevatel jõgedel võtt kesine. Huvitav milles uba? Kas ilm, tuule vale suund, külm vesi? Ei kujuta ette aga ilmselt peab minema proovima muid jõgesid või särge kiusama minema. Edu!
Teema on lukustatud.
Info
07. aprill 2014 11.19 #4686 Jeekim
Jeekim vastas teemale Jõeforell vol. 6
Ärge kurtke, kala käiaksegi püüdmas, mitte toomas. Kala lihtsalt ei toitu kogu aeg intensiivselt. Ka kurtjatele leidub kadestaja, mina tuian mingi lastelastelt saadud viirusega juba viiendat päeva tatise ja köhiva zombina toas ning ka pole meelt heitnud.
Teema on lukustatud.
Info
07. aprill 2014 19.48 #4687 Karm
Karm vastas teemale Jõeforell vol. 6
tervitus,
pühapäeval Esnal vaikus. Esimest korda seal, tallinn tartu sillast ülesse vesi pikalt madal, ei osanud seal midagi teha
Teema on lukustatud.
Info
08. aprill 2014 22.05 #4689 Meelis365
Meelis365 vastas teemale Jõeforell vol. 6
Mul sarnaselt jeekimiga tervis on koostöölepingu lõpetanud. Juba ligi nädal aega üritan erinevate ravimitega uut lepingut sõlmida aga seni pole läbirääkimised tulemust andnud. Aga vähemalt olen lantidel kõik konksud teravaks viilinud ja puhtaks teinud. Muuseas tänud hea soovituse eest, peale püüki landikarbist landid välja visata kuivama. See peaks ehk konksude eluiga olulisel määral tõstma. Ja PS, laiskusega siin küll midagi pistmist ei ole, nagu keegi siin arvas. Asi hoopis selles, et ma alles väga toores püüdja ja varustus, mis forelli tarbeks ostetud sai, pole veel õieti sissegi õnnistatud. Seega mul polnud ausalt öeldes aimugi, et see landikarp, kus ma oma pisikesi lante hoian, osutus selliseks, et vett sisse laseb aga välja enam mitte. Samas ega vihmaga ausalt öeldes väga ei viitsi kuhugi ragistama minna ka.
Teema on lukustatud.
Info
09. aprill 2014 11.38 #4692 STF

Meelis365 kirjutas: Samas ega vihmaga ausalt öeldes väga ei viitsi kuhugi ragistama minna ka.

See on Sinust kena, Meelis. Nii jääb teistele ka mõni suurem kala. Head paranemist!
Teema on lukustatud.
Info
09. aprill 2014 19.45 #4696 allu0
allu0 vastas teemale Jõeforell vol. 6
Sama seis lõunas, kalad jõest kadunud kui tina tuhka...ilmselt kevadväsimus :)
Teema on lukustatud.
Info
09. aprill 2014 20.50 #4697 Zoom
Zoom vastas teemale Jõeforell vol. 6
Kesk - Eestis jäi samuti kalakott tühjaks aga lootus pole kadunud. Mõõdukala lõi landi "uimaseks" ja
ca L50+ veteran kompas lanti. Näitas teine end üllatavalt pikalt.
Tuli vaikselt landile lihtsalt järgi ja 2 meetrit enne kallast puudutas õrnalt tagumist kolmikut.
Seisis teine ca 5 sekundit ja hakkas siis vaikselt vastuvoolu minema.

Kükitasin vaikselt maha, roomasin eemale, tegin mõttelise suitsupausi koos landi vahetamisega ja proovisin veel
aga ei midagi. Oligi palju loota vist, käsi värises veel mitu käändu...
Teema on lukustatud.
Info
10. aprill 2014 20.24 #4698 jalak
jalak vastas teemale Jõeforell vol. 6
Kas siinsel rahval Avijõest püüdmisega ka kogemusi on? Mis olukord selles jões valitseb?
Teema on lukustatud.
Info
10. aprill 2014 22.47 #4699 scuba
scuba vastas teemale Jõeforell vol. 6
Kui teist portaali uskuda,siis veebruaris olla ussiga 100 tükki päevas saadud sealt.
Teema on lukustatud.
Info
11. aprill 2014 05.13 - 13. aprill 2014 01.39 #4700 Rainer
Rainer vastas teemale Jõeforell vol. 6
Selles asi ongi, et seda teist portaali ei saagi uskuda... :-)

Igatahes täna enda jaoks uuele jõele ja eelneva luure tõttu on lootused kõrged.
Tõotab tulla pikk ja huvitav päev :-P

Edit: Ilus jõgi oli ja lähen kindlasti esimesel võimalusel uuesti.. Kahjuks pole muud lisada.
Teema on lukustatud.
Info
11. aprill 2014 08.57 #4703 aapua
aapua vastas teemale Jõeforell vol. 6
"Selles asi ongi, et seda teist portaali ei saagi uskuda... "

Kusjuures ma ise kahtlustan tugevalt, et Scuba ja Lazarus on tegelikult teise portaali spioonid... :D
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: lazarus
Teema on lukustatud.
Info
12. aprill 2014 01.18 #4705 Madis
Madis vastas teemale Jõeforell vol. 6
sven862, kui landi mängust ja mängitamisest rääkisid siis rääkisime jah üksteisest mööda.

Eelmine nv oli väga karm, 16h+ püüki, üksikud väiksed kalad kaldasse ja mõned tugevamad tonksud. :huh:

Mina panen ka oma landid-putukad pärast püüki kuivama. Aga kui seda teha ei viisti või kipub meelest ära minema oleks mõistlik oma landikarpidele augud sisse puurida B)
Teema on lukustatud.
Info
12. aprill 2014 11.21 #4706 STF
Tegin eile pärastlõunal viietunnise jalutuskäigu. Esimene vise hiire moodi karvatuustiga. Kena kala ujus peidukohast välja ja tundis tuusti vastu huvi. Teise viske peale haaras forell "hiire saba" suhu, aga konksu otsa ei jäänud. Pean vist tuustile pikenduseks lisakonksu panema. Igatahes algus andis lootust. Aga järgmised kolm tundi möödusid sündmusteta, nägin vaid üht põgenevat kala. Ei tahetud liitsi, sirpsaba, pöörlevat, väikest plekki. Tagasiteel allatuult proovisin Salmo võldast (ingliskeelsetele kalameestele: Bullhead) ja varsti oli kala otsas. Esialgu tundus, et jäi mingi oksa külge, mistõttu jätsin tugevamalt haakimata. Seejärel nägin eemal kala valget kõhtu, ja läinud ta oligi. Rohkem ei juhtunud midagi.
Teema on lukustatud.
Info
12. aprill 2014 23.40 #4713 Madis
Madis vastas teemale Jõeforell vol. 6
Kurat oleks mul täna niipalju juhtunud oleks õnnelik :S
Teema on lukustatud.