Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Müstiline metsajärv - aidake lahendada saladust

More
10 years 10 months ago #3489 by markofkin
Elusaga olen korra proovinud, nagu öeldud, viskasin kaks unda peale. Tulemuseta. Ise arvan, et ju ma ilmselt seal sügavusega mööda panin, nagu selle järve puhul üldse probleemiks tundub olevat, ükskõik, mis rakendusega. Elussööda püüdmiseks kusagilt mujalt ei ole mingit vajadust, nagu öeldud, saab särge ja viidikat sealt kahe käega välja loopida, olenemata kellaajast või ilmast.

Söötadest: põhiliselt olen kasutanud (ja kala on toonud) kollased-pruunikad. Viimased kaks nädalat segasin kokku Viljandist sellest uuest kalapoest seal turuplatsi kõrval ostetud punast ja kollast, tulemuseta. Isegi tõukude lisamine ei toonud kala alla.

Loll küsimus: kui ma võtan näiteks ühe koha, kust möödunud suvel sain suurima lapiku ja söödan seda jõuga ja lolli järjekindlusega näiteks nädala jooksul õhtuti sisse, ütleme 5-6 peenikese koostisega söödapalliga, kas see lõpeb tõenäolisemalt väga suure hulga tänulike särgedega või võiks siiski loota, et latik ka sinna tee taasleiab? Või oleks mõistlikum hoopis järve teise otsa proovima minna, põhja kompida ja uus koht sisse sööta ja loota, et sinna tuleb?
More
10 years 10 months ago #3491 by Wapsik
Järjekindlus viib üldjuhul sihile. Üldiselt peaks aitama 3-4 päevast sisse söötmiseks. Nagu ka ma juba varem kirjutasin siis proovi hoopis 2-3 kohta sisse sööta. Kui palju seal järvekeses vesi ka soojeneb? Sa mainisid et lombike on allikatoiteline. Ehk on su viga selles et sa teed liiga aromaatsed või liiga magusad söödad? Elussöödaga püüdmise juures proovi elussööda õnge hoopis ... sööt jäta ujuma kusagil 1-1,5 meetrit max põhjas....1 variant oleks veel selline et sa mingi asjaga segad natuke põhja st. seod jämedama nööri külge näiteks meetrise kergemat sorti raua jupi ja "kobestad" sellega põhja natuke paari meetri ulatuses ja siis püüad samas piirkonnas käsiõngega ja näiteks konks söödastadud vaid mõlli või kärbse tõugu puntaga...kindlasti mingi 0.08-0.1 lips ja sellist 10-14 mõõdus konksu.

More
10 years 10 months ago #3492 by markofkin
Järv on allikatoiteline jah, see on taganud ka selle, et oma nõrga läbivoolu juures (kuna ta ALATI korralikult kinni külmub) ei ole kalapopulatsioon kunagi hukka saanud ja ka kõige karmima talve järel ei näe ühtki surnud kala kusagil loksumas. Samas see allikatoitelisus ning ülisuur sügavus tagavad selle, et pinnavesi soojeneb suvel ilusasti üles, aga ujumas käies näiteks paari-kolme meetri sügavuselt ikka lausa jäine vesi vastu uhkab.

Sööda koha pealt hakkame tõele ehk lähemale jõudma... Olen kasutanud suhteliselt magusaid söötasid, milles näiteks aniisi ja küpsisepuru kasutatud. Eraldi siirupit lisanud olen paaril korral, siis kadus igasugune võtt ära ja nii see siirup must riiulile jäigi. Ehk peaks siis poesöötadest proovima loobuda ja ise kokku keerata näiteks maisijahust, riivsaiast ja tõukudest? Mida lisada kleepuvuse tagamiseks? Mannat?

Elussööda õnge ma pole kunagi kasutanud ja kogemus puudub. Kuidas kala põhja viia, raskusega? Ujuk peab siis ilmselt massiivne olema ja jääma lahtiselt liinile ning fikseerida, kui õige sügavus on saavutatud?
More
10 years 10 months ago #3493 by Wapsik
See elussööda õng pol emingi raketiteadus. Mingit vanemat rulliga ritva vaja siis sellsit 0.3-0.4 tamiili, kork võiks selline vähemalt 40 grammi tõeste jõuga olla ikka võib ka suurem...tina 20 grammi, silikon landi tina pea on hea aga ei näe eesteetiline välja aga kärab siis kolme haruline konks....ja mingi 30 -50 cm tross mida kasutatakse havi püügil... järjekord siis selline et konks - tross-raskus-tamiil+kork- ritv -rull. ja siis hakkad sellega katsetama ... kala nagu unnagi puhul otsa...rohu piiri lähedalt alusta püüdmisega.. kõrgusega pead ka katsetama...
Manna on hea liimaineks. võid proovida kartuli-nisupudruga sisse söötmist.... uuri ka millega kohalikud söödavad.. ja kindlasti võta see muda proov kuna see annab nähtavasti sulle pm. kõik otsad kätte..
The following user(s) said Thank You: markofkin
More
10 years 10 months ago - 10 years 10 months ago #3494 by markofkin
Väga hea, hiiigeltänud!

Jätkame lollide küsimustega, näis, kaua sul kannatust jätkub :)

Elussöödaõng. Kas 20gr tinaraskusest piisab, et kui keskmine särg roo äärde "uputada", et ta siis sinna peitu ei poe ja kinni ei mässi? Nii pikak trossi ma pole ka muidugi poes näinud, aga see pigem sellepärast, et pole vaadanud ega vaja olnud, undadel seni 15-20 cm trossidega edukalt majandanud...

Tonka. Kui on teada, et järve põhjas on meeletu paks ja kergelt heljuv muda (raamatud ütlevad, et mudakiht kuni kolmemeetrine järve põhjas), siis kas tonkat on ülepea mõtet sellisesse järve toppida? Loogika ütleb justkui, et sööt kaob mudasse niimoodi sisse, et peab olema suhteliselt pime õnn, et tuhniv latik või liinu selle sealt üles leiab?

Tundub, et õnnestub homsest alates nädala lõpuni endale vaba aeg tekitada. Saab kohe proovima hakata kõiki saadud näpunäiteid!
Last edit: 10 years 10 months ago by markofkin.
More
10 years 10 months ago #3495 by Wapsik
Sobib ka see 15-20 cm tross. See tina raskus oleneb ka natuke sellest kui suurt sööta sa kasutad. aga põhiline ülesanne on tal siiski just kala "uputamine" See on kõik paras katsetamise värk..
Tonka. Millega seal kohalikud püüavad? Kui loominguliselt ja puht füüsikaliselt asjale läheneda siis tegelikult peaks see muda seal nt. 6 meetri sügavusel selline parajalt tihke ja suht kandva pinnaga olema... tõenäoliselt on võimalik siiski püüda kui sa kasutad näiteks nn. lusika tina st. supilusikasse valatud tina raskus on ju hästi suure pinnaga ... ise julgeks arvata et suur pind ongi seal tähtis.... aga ma arvan et seal võib takistuseks osutuda hoopis teine asi nimelt kalda langus.... nt sa viskad tonka mingi 15 m kaldast eemale sisse ja sa tead et seal sügavust kusagil 10 meetrit siis võib astang segama hakata aga kui tegu siiski ühtlaselt kausja kalda reliefiga siis oleks kõik ok... tonka püügi juures võib see eelise anda et nt kui sa kasutad püügil suurt ööussi siis see võib sul põhja peal tiba ringi liikuma hakata ja sellega tekitab väikese muda pilvekese mida suure tõenäosusega tulevad nii latkud kui teised uurima...lihtne tina tegemise variant... kindlasti on sul landikastis mõni mitte töötav plekk lant mida sa ei kasuta... võta konks ära, puuri kesk teljele paar auku nt 4mm läbi mõõduga, nüüd leia sulatamis kõlbulikku tina ja gaasipõleti. suru see lant nuud tasakesi liiva sisse aga puhasta need puuritud augud vähemalt landi paksuselt liivast puhtaks.... lase lant kuumaks, nüüd aseta tina landi peale ja sulata tina ka... tulemus peaks selline olema et tina on täitnud landi ovaalsuse ja kinnitub tänu puuritud aukudele ikusasti landile.... pöörla peab ka ära vahetama, sinna oleks soovitav panna nüüd tiba suurem ja parem aga eipea mingit super über olema...
The following user(s) said Thank You: markofkin
Time to create page: 0.241 seconds
Powered by Kunena Forum