Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Müstiline metsajärv - aidake lahendada saladust

More
10 years 10 months ago #3496 by Wapsik
Elussööda õnge kohta veel. Sa pane see kala ikka piisavalt lühikese "keti " otsa et ta sul roogi ei pääse lihtsalt.. havil on harjumus passida seal kus tal on kuhugi varjuda, heina saared, roo ääred,vette langend toksad, puud, kalda alused, isegi sellised kohad kus polegi oksad vees aga lihtsalt ulatuvad üle kalda vee piirile aga tekitavad varju vette... üldiselt ründavat havi alati alt üles poole .... spinnaga püüdes tasub alati vaadata kohti kus on varju piirid....
The following user(s) said Thank You: jass, maailmameister, markofkin
More
10 years 10 months ago #3499 by jass
wapsikul väärt soovitusedl,endalgi siit üht ja teist kõrva taha panna (beer) (beer)

More
10 years 10 months ago #3501 by ElavLegend
Ma vist aiman,mis järvest on juttu...
Kui on see sama järv,siis ma võin öelda,et seal ma olen näinud oma elukalasi,olen saanud korraliku haugi 2-3kg millel on värsked jäljed peal,et keegi raband,saarmas see ei ole,teda ei ela seal..Suvel näen linaskeid ujumas ,sellised labidad,et jube...
Ma ei hakka selle järve nime karjuma:)
More
10 years 10 months ago #3502 by aapua
Krt, ma ise Viljandist pärit, aga ei suuda küll praegu isegi pakkuda, mis järv see olla võiks... Aga see pole oluline. Latika söödast. Minul on siiani parimad kogemused täiesti arhailise kraamiga: keedetud odrakruubid. Mõnikord lisanud ka veidike keedetud kartulit, aga sellega vaja ettevaatlik olla, kuna läheb kiiresti käärima.

Muuseas, ületoitmine on tihti probleem. Sööt läheb põhjas käärima ja sealt ära tükk aega enam kala looda. Ehkki sellisel sügavusel nagu 5-6 meetrit ei tohiks just väga soe olla.
More
10 years 10 months ago #3518 by markofkin
Töö keeras kalalkäigu tuksi ja sain planeeritud mitmepäevaku asemel vaid pool kolmapäeva ja pika neljapäeva teha.

Ettesööt kolmapäeva õhtul kolme kohta eri sügavustele: keedetud nisuhelbed, kaerahelbed, mais, tõuk. Ei lõhnastanud. Liimiks veidi mannat. Mätsis hästi ja lagunes täpselt õigesti. Kolmapäeval ei lootnudki midagi saada, seda on järv korduvalt näidanud, et ilma söötmiseta ära proovigi.

Neljapäeval kella viiest hommikul peal. Konksu otsa maisi, tõuku, mullaussi, vaheldumisi ja võilevana. Veidi sööta ette lisaks igas kohas. Vaikus. Kell üheksa võttis unda kilo alla haug, kenasti mõõdus ja jäi kotti, sest aimdus oli, et hea päev ei tule, eksole. Ennelõunat veel paati korralik ahven ja noor latikas, kes oleks võinud koju tulla küll, kui konks poleks kahva kinni jäänud ja selle lahtipäästmise käigus latikas paadi põhjast nagu Virge Naeris kõrgushüpet üle parda päästvasse vette teinud. Amatöörlik viga, aga kellele kurdad... Lõunast edasi lõbustasin end särgede kokkulugemisega, kes saavad pärast omadele rääkida, et nägid tunneli lõpus valgust, kusagil kuuekümnenda juures läks lugemine segi.

Veel kaks kolakat undade pihta, aga ehmunud näoga konksu otsas tilbendanud haugipulgad said peale väikest šokki ja näpitsakirurgiat koju tagasi.

Ütleme nii, et järv ei naeratanud veel, aga muigas suunurgast. Haugi ja ahvena panin sibulaga mestis grilli peale ja maitsesid head. Nüüd jätan järve jupiks ajaks rahule ja lähen järgmine kord uuesti siis, kui on teada, et on aega rahulikult kolm-neli hommikut asjaga tegeleda.

Veel üks järve needus on tuul. Asub täpselt sellises kohas, et sileda järve nägemiseks peab olema selliselt seisev õhk, et sääsk lööb pea lennu pealt vastu õhku ära. Kui vähegi keerutab, on järvel selline virve-laine peal, et pead olema kas väga hästi end ära peitnud või lihtsalt karju appi.

Üldiselt positiivne. Hooaja esimene latikas vähemalt nähtud. Haug nagu väga ei huvitagi eriti enam, seda on sel hooajal juba saanud ka... Loodan juulis teha ühe korraliku reidi järvele. Vast saab puhkust või midagi.
More
10 years 10 months ago #3520 by markofkin
Loll küsimus unnapüügi kohta siiski veel. Kas elusaga püüdmisel kehtib see, et haug valib ründeobjekti saadava kasu ja kuluva jõu vahekorra hindamisega? Ehk siis: kui unna otsa panna võimalikult suur kala, siis kas pigem jääb võtte vähemaks või pigem võtab suurem haug rünnata? Eile olid unna küljes särjed, sellised 80-100 grammised. Oleks võinud suuremad panna?
Time to create page: 0.125 seconds
Powered by Kunena Forum