Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Müstiline metsajärv - aidake lahendada saladust

More
10 years 10 months ago - 10 years 10 months ago #3596 by markofkin
Teatan alandlikult, metsajärve needus on murtud.

Mõni päev tagasi, peale kaks õhtut kestnud ettesöötmist oma "vana hea" koha peale oli hommikul kell viis peale sõudes latikas all ja võttis mis hirmus. Söötmiseks kasutasin kuuri all valmis keedetud putru, kus sees kaerahelbed, nisutangud, hirss, manna. Kuivõrd vesi juba PÄRIS soe, julgesin panna sortsaka Aromixi latikasiirupit ka. Puder ajas endalgi suu vesiseks. Ja nagu näha, mekkis kaladele kah. Tund ootamist, poole tunni sees kaks poissi paati ja siis kolmandal lasin liini mätta alla vedada ja õngeremontimisega tekkinud kolin peletas parve laiali, enam tagasi ei meelitanud. Kuna aga kaks täitsa rahuldavat isendit olid käes, siis täitsa rõõmsal meelel sättisin end kodu poole ära. Mõnipäev jälle, praegu pean pausi, sest olen enamvähem ainuke kalasööja peres, kui kuuene plika välja arvata. Me kahekesi ei jõua just palju ja niisama välja püüda tundub kah jabur.

Ahjaa. Muidu sõnnikuussi suhtes nii ülimalt pirtsakas selle järve latikas haukas sel korral sõnnikuvingerdist sellise isuga, nagu ta ei ole iial varem hauganud näiteks oma üldist lemmikut kärbsetõuku. Ei tea, millest säärane meelemuutus. Kohe huvi pärast lähen järgmisel korral tõuguga peale ja vaatan, mis kühvel on.

Pilte ei viitsi praegu panna, miski suurusepiirang on peal, pole aega ja tahtmist vähendamisega mässata.

Aga linaskit... Ei näe. Ei näe mulle, ei näe liikumist, mitte üheski järve otsas. Pajatage, palun, linaski ettesöötmise nüanssidest. Mida, kui palju, kui sügavalt, kui kaua?
Last edit: 10 years 10 months ago by markofkin.
More
10 years 9 months ago #3673 by markofkin
Nii. Metsajärv hakkas vahepeal lausa hellitama, kilo-poolteist latikaid tükki kaks-kolm käigu kohta hakkas muutuma rutiiniks. Kuni eelmise nädalani. Nüüdseks olen käinud ja lausa kolm nullipäeva jutti saanud.

Mis juhtub? Kas latikas kolib vee soojenedes sügavamale ega käi enam nõnda kalda lähedal nosimas? Või lihtsalt "väsivad" ettesöödetud kohad ära ja peaks otsima uue samasuguse ja hakkama ette toitma? Minu koha peal ei ole keegi teine käinud, selles saan üsna kindel olla, seega ei tohiks asi olla ka hapuksajamises.

Linaskit selles järves paraku ei ole siiski (enam). Ei ühtki linaskijälge, liikumist, mulli, taimedes aktsiooni. Võib-olla eksin, aga ka küla pealt on kuulda, et pole keegi väga ammu saanud enam.

Sõber tuli ühel õhtul ja murdis "landiga siit haugi ei saa" müüdi. Saab küll, aga... Oskama peab :) Mina ei oska järelikult ja jään rahumeeli undade juurde edasi.

More
10 years 9 months ago - 10 years 9 months ago #3723 by markofkin
Väike apdeit ka neile, kes mingil põhjusel Müstilise Metsajärve käekäigule kaasa elavad.

Viimase kolme nädala arvestuses sai siis täna hommikul neljatunnise retke lõpuks nentida - kuues nullipäev sel suvel. Järv oleks kui välja surnud. Kala moodi kala võib sikutada vaid ahuna ja haugi kollektiividest. Tänahommikuseks saagiks olidki napilt mõõdust väljas haug, kes peale lõualuukirurgiat koju tagasi sai; ning mõned ahuna moodi ahunad (200-300 gr). Särg oleks nagu välja surnud ja sestap ründab ahven ussiõnge säärase metsikusega, et langev ussipundar kugistatakse endile niimoodi pärakusse, et konksu kättesaamine tamiili lõhkumata elevantlist kannatust nõuab.

Mõni päev tagasi oli imestus suur, kui peale vee alla kadunud korgile reageerimist üllatusest pungis silmadega haugipoiss ussikonksu otsas imestust avaldas, oma 20-25 cm pikk nooruk. Peale grupipildi tegemist läksime sõpradena laiali.

Lapikut ei ole peale jaanipäeva enam üldse liikvel, täielik vaikus valitseb kaldaäärsetes süvendites. Täna peale nullitamist sai hing täis ja marssisin Kalastuskeskusesse Igori käest aru nõudma. Igor, mis toimub. Kõik halavad, ütleb tema vastu. Isegi Viljandi kõvemad kalamehed käivat nulliringe mööda. Vesi supp, vihma pole peale jaanipäeva olnudki ning kalad istuvad suu lukus põhjas, räägib Igor. Käskis-soovitas täna õhtul minna uuesti proovima, sest ilma pidada ära pöörama (ja tõesti, sajab juba tund aega neid ridu kirjutades) ja kalal pidada korraks suu lahti minema. Siis, peale vihma, panevat kala aga jälle paariks päevaks suu kinni, kuni värske vee šokk üle minevat ja sis võib, ütleb Igor, taas kalareele pera pääle hüpata.

Väga tahaks loota, et see nõnda on. Kõik, mis ta räägib, kõlab hirmus loogiliselt. Kuni jaanipäevani oli periood, kus värske kala isu tekkimise korral polnudki muud vaja, kui marssida järvele ja omas paigas pallike sööta sisse loopida ja õng järele heita. Selline noaga lõigatud võtu katkemine hirmus meelehärmikas ja loogilis-ebaloogiline tundus.

Peale sadu nüüd siis proovima. Kuidas tundub, targemad siinolijad - kas Igori jutus iva sees? Wapsik? Mis kostad?
Last edit: 10 years 9 months ago by markofkin.
More
10 years 9 months ago #3726 by Wapsik
Mis ma ikka öelda oskan.Ma maadlesin 1,5 nädalat ühe suuremat sorti tiigiga, et sealt linaskit kätte saada aga unistuseks see jäigi, kuigi ma tean ,et seal ujuvat ringi selliseid kaheseid linaskeid... aga... Igori jutt om igati loogiline ja peab paika. Vihm paneb ikka kala liikuma aga see kui pikaks ajaks see juba suurem küsimus... kui ilmad jäävad pilvisemaks siis kindlasti aktiivsus kasvab aga kui viskav jälle Sahaara välja siis...see havi saamine ussiga pole mingi ime ega üllatav asi.. pm on aegu kui võimalik havi saada kas või ukse lingiga.. venelastel vist oli ütlemine et kuu juuni, kalale sülita(mesjats jun, rõbu bljun)...
Time to create page: 0.123 seconds
Powered by Kunena Forum