Foorum

lock Jõeforell vol. 3

Info
18. mai 2013 13.18 #3446 ceemic
ceemic vastas teemale Jõeforell vol. 3
Minumeelest on lollikindlamad sellised: ceemic.pri.ee/kalastus/balzer_l6ks.jpg
Ehk siis sinu pildil keskmise rea parempoolne.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: berku
Teema on lukustatud.
Info
18. mai 2013 13.49 #3447 Jeekim
Jeekim vastas teemale Jõeforell vol. 3
Lantidega püügi aegadel olen pidanud parimaks ABU lahendust kalastus.hongkong.fi/fi/tarvikkeet/pientarvikkeet/abu-garcia-viehelukko/p/27162/ . Peale üleminekut leechidele ei seon peibutise otse tamiilile.
Teema on lukustatud.
Info
18. mai 2013 15.31 - 18. mai 2013 15.32 #3448 raikoj
raikoj vastas teemale Jõeforell vol. 3
Minu arust on vaieldamatult parim landilõks selline:

Kasutan selliseid, küll erineva suurusega, nii merika- kui jõekapüügil ja kordagi pole püügil ühtegi probleemi olnud. Seda müüakse nii Rapala kui Lucky Johni kaubamärgi all - hinnavahe on neljakordne, kuigi olen kindel, et need tulevad samast hiina tehasest. Kusjuures, ainukese praaklõksu (see tähendab täkkega, mille avastasin õnneks sidumisel) olen leidnud Rapala kaubamärgi all müüdavate seast. Kahjuks pole viimsel ajal Lucky Johni omasid enam poodides kohanud.
Lisatud failid:
Teema on lukustatud.
Info
18. mai 2013 20.32 #3449 sven862
sven862 vastas teemale Jõeforell vol. 3
Kasutan ka selliseid nagu ceemic näitas või siis vahel alumisest reast teist.
Endal tglt vobleri ja liini vahel alati lõks kuna olen täheldanud mõne vobleri puhul, et ei pruugi korralikult mängida, eriti kui kõva voolu sees vastu kerida. Ja lõks abiks ka kiirel vahetusel, mõnikord pikal sirgel hea lõputuid viskeid tega nr3 vobleriga :)
Teema on lukustatud.
Info
19. mai 2013 22.04 #3455 hannes
hannes vastas teemale Jõeforell vol. 3
Raiko soovitusel kasutan seda sama lõksu. Siiamaani pole probleeme olnud (Y)

Kõige s***em on mu meelest alt paremalt teine lõks, see kippus pidevalt lahti tulema.
Teema on lukustatud.
Info
20. mai 2013 09.01 #3457 Wapsik
Wapsik vastas teemale Jõeforell vol. 3
Avaldaks ka siis arvamust nende lõksude kohta. Esmalt pöörladest. Ülemise rea paremalt 1-3 on igati head....kolmas st rombsete kinnitustega, ei pruugi alati väiksemat sorti lantide puhul ja kiiremas voolus millegi pärast töötada, kiilub nagu kinni...hea varustusega poodides pakutakse pöörlasid mis on tiba suuremad aga tehnoloogiliselt sellised tehtud nagu oleks kasutuses miniatuursed laagrid. Kallid on aga kunagi sai katsetatud ja isegi kiires voolus ei keerutanud nr3 pöörlevaga püüdes nööri ära.. aga 2,5 euri pöörla eest välja käia ei kannata. Mis aga lõksudesse puutub siis alumise rea kõige vasak poolsem on paljude "vanade kalade" arvates just see kõige parem. seal pidi ainuld seda vaatama et erinevatel tootjatel on tiba see aasa suurus erinev.. suurem aas annab parema liikuvuse ja seda ka kõige keerulisem sirgeks tõmmata kuna lõks jookseb kinni ..... algus aastatel kasutasin ise seda alumise rea parem poolset , tundus hea ja tugev ning oli kõige paremini rõngastest läbi aetav aga kui Emajões selline 4-5 kilone koha tänu lõksu sirgeks tõmbamisele meeter enne kallast jehat tegi siis loobusin nende kasutamisest. Pantoon 21 pidi ka pakkuma mingeid lõkse ja vene foorumites kiidetakse neid.... eks lõksu valiku puhul on ka kõik seotud ikka millega ja kus püütakse... näiteks nööriga püüdmise puhul on mu meelest väga oluline, et pöörla ja lõksu juures oleks võimalikult vähe igasugu kohti kuhu nöör tekerduda saaks...selle poolest on ka see alumise rea vasak väga hea... samuti võiks natuke uurida et millised pöörlad ning lõksud sobivad rohkem voobleritele ja millised rohkem pöörlevatele... voobleritele siis suuremate aasadega võiksid olla ...ning eks nööri mehed tiba rohkem vast sunnitud neid kasutama kui tamiili kasutajad..
Teema on lukustatud.
Info
20. mai 2013 12.37 #3458 berku
berku vastas teemale Jõeforell vol. 3
Olge tänatud. Tekkis parem pilt asjast. Tuleb kaubanduses nüüd üks lõksujaht korraldada.
Teema on lukustatud.
Info
20. mai 2013 23.47 #3462 Shotter
Shotter vastas teemale Jõeforell vol. 3
Äikese aegu laupäeval.Landiks Are toodang.Pikkust 44 cm.
Lisatud failid:
Teema on lukustatud.
Info
21. mai 2013 08.24 #3463 ceemic
Laupäeva öösel vastu pühapäeva tuli neid äiksega veelgi:

Kell 01:25, l42 L46 1090g
Teema on lukustatud.
Info
24. mai 2013 10.06 #3471 hannes
hannes vastas teemale Jõeforell vol. 3
Kas ajastasite oma käigud spetsiaalselt enne äikest või olite kogemata sel ajal vee ääres? Paar aastat tagasi sattusin ka enne kõva äikest forellitama. Kala võttis nii et mühises, kahjuks küll alamõõdulised. Peale äikest oleks nagu lülitit vajutatud, kalal suu täiesti lukus...

Üks video ka, mille otsa sattusin. Ilusad kollid ja jõed sarnased nagu meite maal:

Teema on lukustatud.
Info
24. mai 2013 13.03 #3474 ceemic
Too päev oli ainus võimalus kalale saada, ning teadsime, et ilm ka "kehv". Välja kukkus aga täitsa vinge püük. Kala tuli nii enne, pärast kui ka äikse ajal...
Teema on lukustatud.
Info
26. mai 2013 18.24 #3476 sven862
sven862 vastas teemale Jõeforell vol. 3
Isegi sai eelmine aasta äikese kätte jäädud. Ja kala ikka haaras korrallikult!
Teema on lukustatud.
Info
27. mai 2013 18.48 #3486 raikoj
raikoj vastas teemale Jõeforell vol. 3
Sellise ilmaga enam kalale ei lähe. Kui pärast 10 km matka auto juurde jõudsin siis lihtsalt lamasin muru sees 15 minutit.

Väga palju seiklusi ei olnud. Üks kala kotis. Tuli ilusa ilmaga keset päeva, kõrge ja sogase veega, allavoolu visates hõbedase pöörlevaga. Kuna kolmik oli väljaspoolt õrnalt kinni ja kahva ma ei kasuta, siis otsustasin ennast kõrge kalda pealt vette libistada. Rinnuni vesi oli, aga kalal sain õnneks pöidla lõpuste tagant läbi. Nüüd oli probleem selles, et ei saanud enam tagasi kaldale. Kala ühes käes, spinning teises, kõndisin rinnuni vees edasi-tagasi. Lõpuks panin spinningu kaldale ja vaba käega vinnasin ennast kuidagi kaldale.

Oli veel üks täpselt mõõdukala, aga selle lasin tagasi. Viis haugi lasin samuti tagasi ja mitmel haugil tõmbasin landi nina eest ära.
Teema on lukustatud.
Info
29. mai 2013 12.32 #3504 aapua
aapua vastas teemale Jõeforell vol. 3
Krt, ammu pole kirjutanud. Sven, sa vist uue ridva ära ostnud, aga ikkagi lisan ühe olulise tähelepaneku. "Pikk ritv UL oli iilgelt lödi" või midagi sellist. Lisaks landi kerguse parameetrile - UL, L, ML jne on oluline ka PAINDE loogika. Kas ritv on tipupaindega, täispaindega või vahepealne. 2 sama pikka UL ritva, aga erineva paindega, tunduvad käes täiesti erinevad.

Eile käisin tretil, mis pidi 2-päevaseks kujunema. Aga juba õhtul tulin tagasi. Kusjuures päeva esimesel poolel jõudsin käia kokku 3 nirel. Esmalt 2 nire avastamine (uued kohad, polnud kunagi varem käinud. Ja ilmselt jäi eilne käik nendele ka viimasteks, kuna ei tundu, et seal üldse kala võiks leiduda. Välja arvatud haugipulgad. Esimeselt nirelt 2 tk sain). Siis üks teada jõgi, kus sain rabamise kirja ja 10 minutit hiljem 2 tonti mulle mööda kallast vastu jalutasid. Siis 4. jõele päeva teiseks pooleks.

Leechiga petab putukaid jahtivad täpikud tihti ära (tervitused wapsikule - ma hakkan nüüd jälle leechi fännijutuga peale!). Päeva lõpetasin nii, et ühel hetkel panin spinna kokku ja lihtsalt tulin ära. Peale seda, kui neljanda ülekilo kala olin saanud. Kõik loomulikult leechiga.
Teema on lukustatud.
Info
30. mai 2013 16.51 #3510 andoh
andoh vastas teemale Jõeforell vol. 3
Mis värvi leeche töötab?
Ma kevadel/talvel sain musta leechiga hästi kala, kuid praegu ei ole täheldanud palju huvi.
Teema on lukustatud.
Info
30. mai 2013 17.22 #3512 aapua
aapua vastas teemale Jõeforell vol. 3
Minu lemmikud on hallid. Ma ise seon neid täiesti ühevärvilistena, erilisi värvikompotte ei tee. Helehallid, keskmised hallid. Siis ka hallikaspruunid. Tundus, et praegu läheb peale pigem lühemale konksule seotud lühem leech ja mitte väga pika sabaga. Samas, eelmise aasta mälestuste põhjal peaks must olema nö igailma teema. Hauge tõi oioi kui palju (mitte et see just eesmärk oleks)... Ka viimasel käigul olin sunnitud ühe ca 30 cm haugi ära killima. Nägin vees, et leech on tal sügaval kurgus. Õnnestus haug kaldale saada ja kohe läks ka tamiil puruks. Vahtisin temage pisut tõtt, oli näha, et sealt sügavalt lõpustest ei saaks ma oma putukat ka näpitsatega kätte nii, et haugist veel elulooma saab.
Teema on lukustatud.