Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforell vol. 3

More
10 years 11 months ago #3446 by ceemic
Replied by ceemic on topic Jõeforell vol. 3
Minumeelest on lollikindlamad sellised: ceemic.pri.ee/kalastus/balzer_l6ks.jpg
Ehk siis sinu pildil keskmise rea parempoolne.
The following user(s) said Thank You: berku
More
10 years 11 months ago #3447 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Jõeforell vol. 3
Lantidega püügi aegadel olen pidanud parimaks ABU lahendust kalastus.hongkong.fi/fi/tarvikkeet/pient...-viehelukko/p/27162/ . Peale üleminekut leechidele ei seon peibutise otse tamiilile.
The following user(s) said Thank You: berku

More
10 years 11 months ago - 10 years 11 months ago #3448 by raikoj
Replied by raikoj on topic Jõeforell vol. 3
Minu arust on vaieldamatult parim landilõks selline:

Kasutan selliseid, küll erineva suurusega, nii merika- kui jõekapüügil ja kordagi pole püügil ühtegi probleemi olnud. Seda müüakse nii Rapala kui Lucky Johni kaubamärgi all - hinnavahe on neljakordne, kuigi olen kindel, et need tulevad samast hiina tehasest. Kusjuures, ainukese praaklõksu (see tähendab täkkega, mille avastasin õnneks sidumisel) olen leidnud Rapala kaubamärgi all müüdavate seast. Kahjuks pole viimsel ajal Lucky Johni omasid enam poodides kohanud.
Attachments:
Last edit: 10 years 11 months ago by raikoj.
The following user(s) said Thank You: berku
More
10 years 11 months ago #3449 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforell vol. 3
Kasutan ka selliseid nagu ceemic näitas või siis vahel alumisest reast teist.
Endal tglt vobleri ja liini vahel alati lõks kuna olen täheldanud mõne vobleri puhul, et ei pruugi korralikult mängida, eriti kui kõva voolu sees vastu kerida. Ja lõks abiks ka kiirel vahetusel, mõnikord pikal sirgel hea lõputuid viskeid tega nr3 vobleriga :)
The following user(s) said Thank You: berku
More
10 years 11 months ago #3455 by hannes
Replied by hannes on topic Jõeforell vol. 3
Raiko soovitusel kasutan seda sama lõksu. Siiamaani pole probleeme olnud (Y)

Kõige s***em on mu meelest alt paremalt teine lõks, see kippus pidevalt lahti tulema.
The following user(s) said Thank You: berku
More
10 years 11 months ago #3457 by Wapsik
Replied by Wapsik on topic Jõeforell vol. 3
Avaldaks ka siis arvamust nende lõksude kohta. Esmalt pöörladest. Ülemise rea paremalt 1-3 on igati head....kolmas st rombsete kinnitustega, ei pruugi alati väiksemat sorti lantide puhul ja kiiremas voolus millegi pärast töötada, kiilub nagu kinni...hea varustusega poodides pakutakse pöörlasid mis on tiba suuremad aga tehnoloogiliselt sellised tehtud nagu oleks kasutuses miniatuursed laagrid. Kallid on aga kunagi sai katsetatud ja isegi kiires voolus ei keerutanud nr3 pöörlevaga püüdes nööri ära.. aga 2,5 euri pöörla eest välja käia ei kannata. Mis aga lõksudesse puutub siis alumise rea kõige vasak poolsem on paljude "vanade kalade" arvates just see kõige parem. seal pidi ainuld seda vaatama et erinevatel tootjatel on tiba see aasa suurus erinev.. suurem aas annab parema liikuvuse ja seda ka kõige keerulisem sirgeks tõmmata kuna lõks jookseb kinni ..... algus aastatel kasutasin ise seda alumise rea parem poolset , tundus hea ja tugev ning oli kõige paremini rõngastest läbi aetav aga kui Emajões selline 4-5 kilone koha tänu lõksu sirgeks tõmbamisele meeter enne kallast jehat tegi siis loobusin nende kasutamisest. Pantoon 21 pidi ka pakkuma mingeid lõkse ja vene foorumites kiidetakse neid.... eks lõksu valiku puhul on ka kõik seotud ikka millega ja kus püütakse... näiteks nööriga püüdmise puhul on mu meelest väga oluline, et pöörla ja lõksu juures oleks võimalikult vähe igasugu kohti kuhu nöör tekerduda saaks...selle poolest on ka see alumise rea vasak väga hea... samuti võiks natuke uurida et millised pöörlad ning lõksud sobivad rohkem voobleritele ja millised rohkem pöörlevatele... voobleritele siis suuremate aasadega võiksid olla ...ning eks nööri mehed tiba rohkem vast sunnitud neid kasutama kui tamiili kasutajad..
The following user(s) said Thank You: berku
Time to create page: 0.126 seconds
Powered by Kunena Forum