Foorum

lock Meriforell vol. 2

Info
04. oktoober 2013 17.59 #3948 raikoj
raikoj vastas teemale Meriforell vol. 2
Lasin uue tiigipuust lõikelaua teha.
Teema on lukustatud.
Info
04. oktoober 2013 20.53 - 04. oktoober 2013 20.55 #3950 raikoj
Kõik need soovitused meriforellipüügi kohta on "pigem"-tüüpi soovitused, sest neid faktoreid on väga palju, kõik ei ole kunagi ideaalne ja kõiki faktoreid ei saagi teada. Täna näiteks tulid kaks kala täiesti maatuulega ja väga kõrge õhurõhuga, olid küll rull-lained, aga mitte igal pool ja vesi oli kohati väga selge. Kõrge õhurõhk ei ole ka praegu enam nii oluline, sest ta on juba pikemat aega kõrge olnud. Eelnevatel päevadel on tuul väga soodne olnud ja ma arvan, et homme saadakse erinevate kohtade pealt palju punast.

Esimene kala oli veidi alla kahe kilo, aga tegi kenasid hüppeid. Teine oli umbes kaks ja pool kilo, ilma rasvauimeta, väga tugev võitleja. Teise esimesed sööstud olid väga pikad, kala suurust kohe ei näinud, ja vaatasin hirmuga, et kas tamiili poolil ikka jätkub. Kalad olid korralikult kinni ja jalutasin nendega rahulikult kaldale, õnneks olin Abu Tobyle topeltrõngad ja Gamakatsu kolmiku pannud - Mustad kolmikut ma enam väga ei usalda.

Pidin ka korra kreepsu saama, kui suur kammeljas jalgevahelt läbi pani.
Teema on lukustatud.
Info
05. oktoober 2013 18.46 #3953 aapua
aapua vastas teemale Meriforell vol. 2
Vähe hilja peale jääb nüüd vastamine... Eelmise nädalavahetuse kalad tulid samuti vastutuult püüdes. Algul kasutasin ära selle, et naaberneem pidas suurema tormi kinni, aga seal, kus mina püüdsin, oli ikkagi vastutuul. Hiljem keris laine niisuguseks, et mingid kauged takistused ei lugenud midagi. Munadeni vees võis mõni laine üle kahlade peksta. Ja sellisest olust tuli 3 kala.

Nagu raikoj ütles, ega need soovitused on tõesti üks osa suurest "pildist". Ei mina ole see guru, kes võib sirge seljaga nõuandeid jagada, nagu selles blogiski ütlesin, need on minu nägemused, ise neid rakendan, ja siiski suht edukalt. Maatuulega valiksin mina mingid pikemad nukid, soovitavalt sellised, mis on veel sellise nurga all, et tuul toob laine ikkagi randa, mitte ei lükka paralleelselt kaldaga. Ja seal võiks tippude lähedal midagi ju täitsa toimuda.

Aga, saadud kala ka jummalast plekkveega. Niiet - tuld ja kivi kotti!
Teema on lukustatud.
Info
07. oktoober 2013 09.47 #3956 voodoo
voodoo vastas teemale Meriforell vol. 2
Igatahes kahepäevase retke tulemus ümmargune null. Külastasin viite erinevat kohta... kerge nõutus hakkab tulema. Samas ligilähedaselt ideaalset kohta ei õnnestunud leida ka. Kus vesi selge, seal allatuul ja plekk. Kus vastutuul seal sogane vesi või liiga raju laine... kus enamvähem selge vesi ja sobiv tuul, seal iga kord kilo vetikat landi küljes :D mnjah...
Teema on lukustatud.
Info
08. oktoober 2013 13.46 #3958 Raico13
Raico13 vastas teemale Meriforell vol. 2
Sai ka käidud eile väike paari tunnine tiir enne pimedat aga seekord nulliring :(
Teema on lukustatud.
Info
09. oktoober 2013 21.16 #3959 timo
timo vastas teemale Meriforell vol. 2
Kalakasvandus lõpetab töö

Hiiu Leht: Õngu noorkalakasvandus, mis 23 aastat kasvatanud ja saare rannikumerre asustanud meriforelli, hakkab tööd lõpetama. Teist aastat pole Õngus enam meriforellidest marja võetud ja kevadel lastakse merre viimased laskujad. Ettevõtte juhataja Merle Kääri ütles, et see pole ei kerge ega lihtne töö ning kuna iga on vastav, kavatseb ta pensionile jääda. Võrdluseks, et kui ettevõte veel Hiiu Kalurile kuulus, oli seal ametis viis inimest, nüüd aga Kääri üksi. OÜ Õngu Noorkalakasvandus on tal kavas müüki panna. Kuna meriforelli noorjärgu ehk laskuja kasvatamiseks kulub kuni kolm aastat, jääb isegi sel juhul, kui ettevõttele kohe ostja leidub, senitehtud töösse auk. “Eks sellega saab üks ajajärk Hiiumaa noorkalde taastootmise ajaloos otsa,” nentis keskkonnaameti vee-elustiku spetsialist Mart Kesküla.

Kurb lugu küll, isegi seal 15 aastat tagasi praktikal oldud ja noorjärke kasvama pandud! Loodan, et sellele kohale leitakse uued peremehed,kes asja südamega teha soovivad!
Teema on lukustatud.
Info
10. oktoober 2013 16.35 #3960 berku
berku vastas teemale Meriforell vol. 2
Kas riik ei peaks sellist ettevõtmist toetama? Kuskilt lugesin et eelmisel aastal käis 300 000 inimest kalal. Kõik nad ostsid kalastusloa. Sellest ei saa siis midagi hiidlastele poetada? Või EU rahad?
Teema on lukustatud.
Info
10. oktoober 2013 17.34 #3961 sven862
sven862 vastas teemale Meriforell vol. 2
Riigi tellimusi vast täidavad muud taolised asutused, mis on ka riigi omad. Antud teema kirjutab nagu eraettevõttest. Krt ma ei usu, et eelmine aasta 300 000 indivuaalset luba müüdi.

Meriforelli raamatus oli kirjas, et enamus Eestis asustatud punane kala lõpetab Soome vetes ning vastupidi :D Kuni sommid asustavad peaks meil kala olema :D

Eks ta muidugi tglt kurb ole :/
Teema on lukustatud.
Info
11. oktoober 2013 09.52 #3962 hannes
hannes vastas teemale Meriforell vol. 2
Njah, kurb lugu tõesti.

Sommid peaksid siis selle ettevõtte ära ostma :cheer:

Ma arvan ka, et Berku number pole päris õige - kui on jutt kalal käijatest, siis kindlasti on selle hulgas ka õngitsejad, kes luba ostma ei pea.
Teema on lukustatud.
Info
12. oktoober 2013 22.10 #3965 hannes
Avasin täna sügishooaja. Njah.... :dry:

Kõigepealt paugutasin u 45 min ühes kohas, kust on varem kena kala saadud. Ei tulnud miskit. Siis panin otsa Hansen Stripperi (puna-must-valge), paar viset ja tegelane otsas. Olin ise suure kivi peal ja pidin kala kätte saamiseks sealt efektselt alla saama. Aga ei saanud. Selle kivilt laskumise käigus läks ka kala. Kahjuks isegi ei näinud, kui suur ta oli.

Kuna jäin linnast ärasõiduga üsna hiljaks, siis oli püügiaega väga vähe. Liikusin siis peaaegu jooksusammul järgmisesse magusasse kohta (nii 1,5 km kaugusel). Kuna olin selgelt soojade riietega üle pingutanud, siis olin kohale jõudes riided läbi higistanud. Loopisin seal nii 30 min ja siis panin sama tempoga tagasi samasse kohta, kus kala enne otsas oli. Päris hea spordipäev oli. Kohale jõudes oli juba peaaegu pime.

Panin Aapua landi otsa (sest olin Stripperi kolmikul ühe haru ära murdnud) ja nii umbes viienda viskega oli lant totaalselt kinni. Kirusin seal vaikselt - egas väärt lanti ei saa ju põhja jätta. Ja läksin siis lolli peaga pimedas seda päästma. Mõtlesin, et ei tohiks olla väga sügav. Eksisin. Päästeoperatsiooni lõpetasin ujudes ja landita :blush:

Kõndisin tagasi autoni. Kuna kahlakad olid vett täis, siis oli kumbki jalg ca 10 kg võrra raskem. Liikusin seal nagu kuradi joodik :woohoo:

Üldiselt õppisin sellest loost nii palju, et enam sügavasse vette lanti päästma ei lähe (eriti pimedas), sest kui kahlakad vett täis lähevad, siis pikalt ei uju. Ma ei taha teada, mis võib juhtuda siis, kui näiteks paadist kahlakatega ülepea vette kukud..

Tegelikult oli ikka päris mõnus õhtu, merikapüük on lahe :)
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Rlk
Teema on lukustatud.
Info
16. oktoober 2013 21.36 #3970 raikoj
Täna tuli ära siis 2,5... dm pikk forellipoeg. Polegi nii väikest näinud enne meres. Oli plaan pilkase pimeduseni piitsutada, aga meri oli kuri täna ja hakkas nii külm, et pidin palju varem lõpetama.
Teema on lukustatud.
Info
17. oktoober 2013 15.28 #3971 voodoo
voodoo vastas teemale Meriforell vol. 2
Ma olen siin järjepidevalt ikka nullitanud... :)
Nii palju ma olen asja endale selgeks teinud, et seni kuni ilma lugema ei õpi, on enamus korrad nullringid - järgmine kord katsun minna siis, kui minu arust tingimused (enamasti tuul) sobivad tunduvad, ehk siis... !

See nv puhkan aga siis alustan jälle... ei teagi, kas peaks mõne tegijamaga grupeeruma... Kui paljud siit üldse koos püüdmas käivad või on kõik rohkem üksiküritajad? Tahaks vähemalt ühe kala ikka see sügis landi otsa meelitada.
Teema on lukustatud.
Info
17. oktoober 2013 17.25 #3972 timo
Mul ka see esimene tutvust tegev hooaeg. Käidud 8 korda nullitamas, aga positiivne on see, et landid on juba paaril viimasel korral alles jäänud :) Tsekin tuult ja veetemperatuuri, et kuhu kanti piitsutama minna. Interneti avarustest nopin targemate tegelaste jutust õpetussõnu ja eks peab ikka nati õnne ka olema selle kena kala tabamiseks. Uuel nädalal uuesti piitsutama, motti jagub!!!

Eks see algajate värk selline kipub olema. Muidugi sant on lugeda ühest foorumist, kus tegelased esimest korda piitsutama lähevad ja 2kg kotikaladega tagasi tulevad :fish: . Õnneasi!
Teema on lukustatud.
Info
18. oktoober 2013 11.33 #3973 hannes
Eks see merikapüük olegi alguses üks suur nullitamine. Kui esimesed kalad tulevad, on enda jaoks juba rohkem infot, mida analüüsida. Püügikoht, tingimused, landid jne... Nii et seltsimehed, asi saab vaid paremaks minna (Y) :cheer:
Teema on lukustatud.
Info
27. oktoober 2013 22.28 #4003 timo
Sai täna käidud piitsutamas. Esimene paik oli Andineeme kandis. Vesi oli suht kohvi ja tuli asukohta vahetada. Kuna aeg oli täna natuke piiratud, siis võtsin suuna Kaberneemele. Paar piitsutajat oli juba ees ja vesi kenasti selge. Peale 15 min loopimist tuli hr Keskkonnakaitse inspektor püügiõigust kontrollima. Natuke juttu puhudes rääkis ta, et ta on kõik ööd jõgede ääres olnud, kuna pidavat vilgas tegevus seal salaja käima. Soovis veel kivi kotti ja tühja kotiga ma õhta tagasi tulingi :)
Teema on lukustatud.
Info
28. oktoober 2013 19.23 #4004 lepik
lepik vastas teemale Meriforell vol. 2
Hea et kontrollitakse. Eile idarindel leidsin selgema veega sopi ja sealt tuli sügise esimene kala. Mõõtu kahjuks välja ei andnud. Nüüd tuleb torm ära oodata ja siis uuesti minek.
Teema on lukustatud.