Foorum

lock Meriforell vol. 2

Info
06. märts 2014 15.24 #4458 vilk
vilk vastas teemale Meriforell vol. 2
Käisin täna uusi enda tehtud lante katsetamas ja üks 2+ kg tume merikas vette tagasi ! Väga mõnus ilm ja püügi tingimused olid täna läänes !
Teema on lukustatud.
Info
12. märts 2014 16.26 #4496 raikoj
raikoj vastas teemale Meriforell vol. 2
Üks 1,8 kilone kotti ja üks väga peenike mõõdukala tagasi. Lisaks veel üks togimine. Kala oli väga madalas. Kahjuks polnud aega kauemaks jääda.

Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: melka
Teema on lukustatud.
Info
12. märts 2014 17.27 #4497 timo
timo vastas teemale Meriforell vol. 2
Selliste piltide lisamine peaks olema enne 17:00-i keelatud. Raske on keskenduda tööle, kui pilti vaadates hakkab käsi spinnat otsima ja mõte on juba mereääres kividel!

5+ Raikole kala ja pildi eest!
Teema on lukustatud.
Info
21. märts 2014 16.58 #4572 raikoj
Ilusat kevadet ja tegusat nädalavahetust kõigile kalameestele!

Täpselt 2 kilo mereilu. Oli veel kontakte ja üks alamõõduline läks tagasi. Püük toimus erinevate kohtade peal.
Teema on lukustatud.
Info
22. märts 2014 22.08 - 23. märts 2014 07.49 #4583 timo
Tänase tööpäeva kroon!

Kaunis emaforell: L65, 2,380 kg

Rohkem tänasest seiklusest:
minugakalale.blogspot.com/2014/03/naine-nagi-tana-kui-rahutu-ma-olen-ja.html
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, raikoj, aapua, ceemic
Teema on lukustatud.
Info
23. märts 2014 22.01 #4597 raikoj
L55, aga umbes 2 kilo. Konkurentsitult selle aasta tugevaim võitleja. Püük toimus läänes.

Teema on lukustatud.
Info
30. märts 2014 10.15 - 30. märts 2014 10.20 #4638 timo
Eile oli ilm täpselt sama, mis nädal tagasi ja otsustasin minna sama koha peale kus eelmise nädala L65 välja sikutasin. Kohale jõudes oli paik inimtühi vaatamata fantastilisele ilmale. Otsustasin proovida lillat Andi Ikkoneni käsitöölanti ja anda Sveni landile puhkepäeva. Poes maksis c 12 euri aga huvi pärast ostsin. Omapärana täheldasin, et sellise kiirusega, nagu ma Sveni lanti kerin, vajus Andi lant sügavamale veekihtidesse ja käis ka päris sügavates kohtadeski vastu kive.

Rõõm oli tõdeda, et kala oli täitsa kodus. c pool tundi loopimist ning ilus poiss otsas, kes korralikult vastu hakkas. Kaldale lähemale jõudes aga tuli tõdeda et ilmselt alamõõduline. Oligi L47, läks kasvama, ei hakanud teda kiusama ja pildistama. Siis käis veel üks tegelane otsas, kes kahjuks lahti pääses. Järgiujumisi oli väga palju, tulid lausa nina alla ja nägin neid palja silmaga. Ei saanudki aru, miks nad lanti ei võtnud??? Hiljem mõtlesin ikkagi Sveni raudvara missioonile saata kuid kalal oligi suu lukus ja punkt. Ujus järgi aga ei võtt!

Püügipäeva iseloomustab alljärgven pilt B)

Muidu oli mõnus olemine ja enesetunne hea, et kala olemas oli. Lantide võrdluses pugema ei hakka aga Sveni omaga meeldib mulle rohkem püüda!
Edu kõigile piitsutajatele!
Lisatud failid:
Teema on lukustatud.
Info
13. aprill 2014 15.30 #4716 neutral
neutral vastas teemale Meriforell vol. 2
ons keegi viimasel ajal käinud ja kuidas saagid??
Teema on lukustatud.
Info
14. aprill 2014 01.08 #4725 raikoj
Olen käinud, aga saake ei ole. Samas on kuulda, et siit-sealt ikka üksikuid saadakse.
Teema on lukustatud.
Info
14. aprill 2014 13.13 - 14. aprill 2014 13.15 #4728 elmerike
elmerike vastas teemale Meriforell vol. 2
Elu esimene, viiendal püügikorral. Laupäeval Tallinnast läänes. Siiamaani käinud kord ühe, kord teise sõbraga, kord üksi. Ei ühtki tonksu ega muud, mida võiks kontaktiks nimetada. Arvasin et olen lootusetu juhtum ja valmistasin ennast ja koduseid jonnakalt järgmisteks nulliringideks ette.

Seekord siis õnneks teistmoodi. Alustasime sõbraga 7-8 vahel ja peale paari püügitundi käis tonks, arvasin, et konks lõi kivisse aga ei... Tundsin, et elu on landi otsas. Nägin ka küünla ära. Peab tunnistama, et ega rohkem aju ei fikseerinud, adrekas möllas ikka korralikult. Õnneks oli kallas lähedal, sõber abiks ja sai ta ilusti kätte, kuigi käristas vahepeal kivide vahele peitu ikka ka. L52-53, ca 1,5 kg.

Nüüd jääb üle kahlades auk ära lappida ja loota, et järgmisel korral juba kala otsa tulles ise ära ei keera ja oskaks väheke teadlikumalt teda väsitada/mängitada. Sigahea tunne igaljuhul :cheer: Kursavend Aabul õigus - olen müüdud mees nüüdsest...
Lisatud failid:
Teema on lukustatud.
Info
14. aprill 2014 13.18 #4729 hannes
hannes vastas teemale Meriforell vol. 2
Ilus algus, õnnitlused! Rõõm kuulda, et kalapüügi pisik on ka vana head tuttavat nakanud :)
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: elmerike
Teema on lukustatud.
Info
14. aprill 2014 20.55 #4730 aapua
aapua vastas teemale Meriforell vol. 2
Nonii, õnnitlused! Kordan üle, nüüd oled omadega prses! Kui 2 nädalat merele ei saa, hakkab käsi öösel kahtlased tõmblevaid liigutusi tegema ja puha...
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: elmerike
Teema on lukustatud.
Info
15. aprill 2014 13.26 - 15. aprill 2014 14.23 #4732 hannes
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: timo
Teema on lukustatud.
Info
16. aprill 2014 23.51 #4740 aapua
aapua vastas teemale Meriforell vol. 2
Eks need pealetööd käigud on sellised nagu nad on... Aega võiks rohkem olla, jooksed lihtsalt paarist kohast läbi ja kõik... Aga ok, käe sain ikka valgeks, ehkki alamõõdulisega. Pool tundi varem mässasin aga ühe teist mõõtu tegelasega. Ega muud ei oskagi öelda, kui et oma lollus. Norm kala, ehk kohtume tulevikus uuesti. Ei oleks tohtinud teda nii madalasse tirida. Aga mis läinud see läinud. Vesi igatahes juba tuntavalt soojenenud, hakkab-hakkab asi varsti peale!
Teema on lukustatud.
Info
19. aprill 2014 21.12 - 19. aprill 2014 21.56 #4746 hannes
hannes vastas teemale Meriforell vol. 2
Hetk tagasi lõpetasin läänes püügi. Võõrkeelse tümpsu saatel üks ca kilone isend tagasi kasvama. Landiks Aapua tumelilla.
Teema on lukustatud.
Info
20. aprill 2014 19.37 - 20. aprill 2014 19.47 #4750 timo
Täna sai ennast sarnaselt eilsele väga vara üles aetud, et minna haigust ravima. Tuul ei olnud ja meri oli peegelsile. Hiilisin siis peale kohustuslike kaldalt viskeid kaugele kivile pooleldi munadeni vees. Veetase oli tõesti madal ja harjumatu selle koha peal püüda. Peale paari tundi loopimist tuli päeva ilusaim hetk, kena mõõdus merikas ujus uhkelt landile järgi ja minu jalgade eest pani landile ninaga veel tonks, keeras end ümber ning pani siis ajama. Rohkem ei ühtki võttu. Otsustasin kohta vahetada, liikusin baleriini kombel mööda veealuseid kive ja ühtäkki ohoooooo - mere põhjas liivasel pinnasel kivide vahel on Sveni käsitöölant, mille ma 17 november 2013 ära kaotasin. Tookord oli veetase kõrge ja kui lant kinni jäi, siis päästma ei õnnestunud minna. Lant polnud just päris seal, kus ma selle kaotasin, meri oli teda paarkümmend meetrit kandnud. Vett oli selles kohas c 50-60 cm ja landil oli kolmik (ainult kaks järgi) alles, seega haakisin spinnaga selle kenasti veest välja. Oh seda rõõmu!
Lant ise on väga hästi talve üle elanud ja tormidele vastu pidanud, vaid kolmiku on merevesi ära söönud. Sven, Sulle tuleb au anda, et kvaliteettoodang äärmuslikes oludes kenasti vastu peab!

Panin uue gamakatsu kolmiku külge ja lant näeb välja nagu tõeline lahinguid näinud sõjasangar!

Järgmiste piitsutamisteni!!!
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: aapua
Teema on lukustatud.