Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Kus ja kes remondib rulle

More
9 years 9 months ago #5205 by Askokr12
Replied by Askokr12 on topic Kus ja kes remondib rulle
Selline mure siis, et rulliku klapp ei taha enam korralikult kinni minna, et kerides viskab lahti. Ei ole veel aru saanud, et milles asi, et äkki kuskil on mingi puru vahel või midagi. :( :dry: :huh:
Äkki oskab keegi nõu anda, et mida teha ?! Oleks väga tänulik.
More
9 years 9 months ago #5210 by hannes
Replied by hannes on topic Kus ja kes remondib rulle

Askokr12 wrote: Selline mure siis, et rulliku klapp ei taha enam korralikult kinni minna, et kerides viskab lahti. Ei ole veel aru saanud, et milles asi, et äkki kuskil on mingi puru vahel või midagi. :( :dry: :huh:
Äkki oskab keegi nõu anda, et mida teha ?! Oleks väga tänulik.


Kui Sul on Shimano rull, saad abi Mati käest (võin Sulle anda priva kaudu tema tel. numbri). Kui näiteks Salmo, siis võid Lasnamäe Salmosse Nikolai kätte viia (minu teada parandab ta vahest ka teiste tootjate rulle, kuid ma pead ei anna).
On veel üks härra, kes tegeleb rullide remondiga ja tema võtab töösse vist pea kõiki marke. Kahjuks on ta kuuldavasti pikemat aega Soomes.

More
9 years 9 months ago #5212 by DJ JoYsTiK
Mul ka üks õnnetu shimano mis närib nööri. Ilmselt klambri küljes oleva juhtkonna närib kuna see kuidagi imelik kahetasandiline. Rulliks shimano alivio.
More
8 years 1 week ago #8051 by KKKKKK
Replied by KKKKKK on topic Kus ja kes remondib rulle
Küsimusi tuleb kui vett vorellimehe kummikust! Kuna kalapüük ainult koduukse alune hobi ja jahindus eluviis, siis kõikse algul ei hakand väga kalleid vigurisi ostma. Mõtlesin algul, vaatame kas üldse istub see värk. Tundub et istub, eriti kevadine, kus jahipidamises vaiksem periood.
Nüüd asjast, sai kaupmehe soovitusel võetud Shimano Catana 4000 RB rull. Teadagi tagumise siduriga see. Küsimus, kuda teist lahti saab, et vajadusel määri ja hooldada? Peale paarikümmend käiku ilmselt vähe niiskust saand ja miski aeg veidi hammasrattaid töötamas kuuled juba. Ennetaks pigem hullemat.
Tagasiduriga asjal hoiab pooli keskvõllil üks pisike ristine tihvtikene. Kas see vaja välja pressi?
More
8 years 1 week ago - 8 years 1 week ago #8056 by KKKKKK
Replied by KKKKKK on topic Kus ja kes remondib rulle
Sirvisin foorumt ja juba leidsin info, kuidas tagasiduriga simanot lahti saab.
Millega aga määrid rulli? Ok on igast spetspöginaid, kuigi ma kuidagi ei usu et rulli jaoks mingeid mikrokoguseid määrdetootja eraldi valmistab. Pigem suurest potist sobiv ringi villitakse.
Tööjuures näppu sattus selline asi kui "pidurivaseliin". See on imelibe töötab pea samasuguste huinaa metallisulamite keskonnas ja kestab vett aastaid. On keegi proovind? :dry:
Mingi sarnase valge möginaga on tehasest tulles olnud määritud tulirelvade lukud. Seal väga oluline min takistus iga temp juures. Samas sellist plögint ükski relvapood ei müü.
Last edit: 8 years 1 week ago by KKKKKK.
More
8 years 1 week ago #8057 by Justas
Replied by Justas on topic Kus ja kes remondib rulle

KKKKKK wrote: Sirvisin foorumt ja juba leidsin info, kuidas tagasiduriga simanot lahti saab.
Millega aga määrid rulli?

Shimano jaoks ma kasutan see, mis Shimano soovitab - loogiline. Kõik nende määred ja kus neid kasutada leiad siin: fservice.shimano.co.jp/repair_part/grease.html
Time to create page: 0.129 seconds
Powered by Kunena Forum