Foorum

exclamation-circle Röövpüük!

Info
07. september 2011 16.02 - 18. aprill 2014 00.24 #615 kruks
Olen palju röövpüügivõrke spinninguga välja tõmmanud ja hävitanud,minule selline asi ei meeldi ja ma arvan,et võrgu ostmisel peaks näitama iga kalur ette kehtiva võrguloa,mittte nii,et mõni juku läheb ja ostab ja paneb sinna kuhu heaks arvab selle võrgujupi ning täipeaga unustabki selle sisse.
Need poed mis võrke müüvad peaks võrgud ära märgistama ja kirja panema kliendi andmed juhuks kui mõne võrguga probleeme tulevikus peaks tekkima.
Mis te arvate sellisest mõttest kas tasuks ära
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: muhomor2
Info
07. september 2011 16.30 #616 kalake
Tasuks kindlasti .. Minu soov oleks üldse kõik selline võrgu ja mõrra jama põlema panna ,et kümne aata pärast ka veel veekogu ääres mõtet käia oleks :/ .
Info
07. september 2011 17.35 #617 kruks
jah mõrdasi ei saa piiratea sest neid tehtakse ise kuid võrgupanekut saaks sellisel moel suts vähendada.
Info
07. september 2011 18.37 #618 tammekas
Mul ajab ka see võrgundus sita keema. Tõesti peaks iga võrguostja saama seda teha vaid loa alusel. Samuti võiks ära keelata hiina võrkude müügi, võibolla siis ei saa iga suvaline ajukääbik endale võrguostmist lubada ja kallimaid võrkusid ei taheta ka sisse unustada.
Info
09. september 2011 09.17 #622 Taavir
Mu meelest täitsa õige jutt!! (Y) kalurite puhul meres on võrgud muidugi ok , aga väiksmate järvede peal võiks küll võrgutamise ära lõpetada. See hiina pask on küige hullem alles sõitsime mootoriga ühte võrku sisse ja see ajas ikka marru küll. Ma olen ise mitu võrku noaga katki lõiganud ja kaldale tirinud, üks oli tõmmatud risti üle jõe , on kuramuse tõprakari.
Info
06. oktoober 2011 12.07 #883 hannes
www.delfi.ee/news/paevauudised/110_112/mehed-puudsid-parnu-joel-elektriga-kala.d?id=59256156

Loodan väga, et need mehed saavad sellise karistuse, et silmadest tuld välja lööb (kuigi eriti ei imestaks, kui selleks on näpuviibutus ja 100 EUR trahvi). Hea vähemalt, et mõned sellised tegelinskid vahel ka kätte saadakse..
Info
06. oktoober 2011 17.25 #898 RL
Mõte hea ja aus. Nädalakene tagasi loopisin ka landikest järve ääres ja jäi silma kaldal nöör, hakkasin ka välja sikutama ja leitsin kellegi igivana võrgu. Umbes 8-9 ahvenat ja särge sees mis haisesid juba kuid sai ka mõned just sisse ujunud särjed . Võrk läks hävitamisele. :angry: Järv meenutab nr 8t, otse loomulikult oli võrk kõige kitsamasse kohta sätitud.
Info
11. detsember 2011 06.16 #1362 Eufoorik
Probleem millel polegi lahendust... röövpüüdjad on ja jäävad. Kui lemmikpaigas püügil olen siis mitmeid kordi tulnud tahtmine ise inspektoriks hakata. Naabri kogemus oli samas paigas selline, et ühest kaldast loopis landi võrgule külge. Kui välja kerima hakkas siis teisest kaldast juba karjuti vene keeles, et maha löön su raisa. Eile sai ka kohaliku piirkonna nö jahipäälikuga juttu vestud ja jõudsime järeldusele, et kui midagi kahtlast toimub näiteks võrkude sissepanek vms siis tuleb traati tõmmata ja suurekaliibriliste raudkeppidega jahimehed tulevad kohale ja löövad korra majja. Tegemist ka ametliku jahimaaga.
Info
05. jaanuar 2012 20.55 #1488 pehkucho
Viimases Kalastajas on juttu röövpüügist ja selle ohjeldamisest.Oma kogemusi sellest jagab meie suur kindral kes näiteks elektriga püüdjaid karistas neid riided seljast ära võtmisega ,vette ajamisega ja loomulikult elektrit kah juurde või siis tragijatele koos abimeestega kolki andmisega.Igatahes palju tõhusam kui trahhvi kviitungite kirjutamine.
Info
05. jaanuar 2012 23.43 #1489 muhomor2
(Y) hea teema , aga suht mõtetu kahjuks ... seletan miks ... ise juba mitu aastat ühel minu lemmik järvel sõdin röövikutega ja MEIE KALLI INSPEKTSIONIGA ... kes loeb venekeelset foorumi osa siis olete kursis , et inspektorid ei viitsi paati vette panna et sala võrku välja võtta ja röövleid nad kardavad , sest seadus ei kaitse inspektorit . muideks , müün kalastus kaupa , aga võrku ei müü põhimõtteliselt . huvitav on veel see , et eestlased küsivad võrke palju rohkem kui venelased (ma ei tea miks) ja see on kurb ...
Info
08. jaanuar 2012 11.30 #1500 võtas-uxu

muhomor2 kirjutas: .... muideks , müün kalastus kaupa , aga võrku ei müü põhimõtteliselt . ...

respect. hea on lugeda, et eestis veel inimesi kellel silme ees ainult eurod ei jookse.
Ise pole otseselt kaakidele peale sattunud aga võsa on küll vahest kahtlaselt ragisenud kui tuntud "tasulistel" jõgedel käisin.
Info
08. jaanuar 2012 11.36 #1501 ubinas
Karud:)
Info
Info
27. juuli 2013 12.58 #3757 ceemic
"Pardipüüki" olen näinud oma 20a tagasi Pärnus vana polikliiniku ees pargis, kus sügiseti palju parte kogunes. Joodikud istusid pargipingil ja viskasid saiatüki koos konksuga partide sekka. Ja siis lohistati vaikselt part enda juurde, topiti kotti ning murti kael. Ju see kontingent "kolmekordse" kõrvale suutäit nii hankis...
Info
30. juuli 2013 10.06 #3767 hannes
Paistab, et neid kaake pole veel tuvastatud, kuid uute tegude eest on karistused soolas.

www.ohtuleht.ee/535341