Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Polariseeritud prillid

More
More
6 years 11 months ago #9148 by tamma
Replied by tamma on topic Polariseeritud prillid
Mul on päikselise ilma jaoks tumedad Ray Banid ja need on juba väga head võrreldes noname 25 euroste kollastega, mis suvalisest kalapoest ostsin. Silmadega tunned, et hea on. Olen tahtnud ka kollaseid hämarama aja jaoks osta, aga mulle ei meeldi need ameerika spordimehe stiilis prillid, mis speedu ujukate ja froteesoki, plätaga hästi mätshivad. Kui osta kallid, korralikud prillid, siis tahaks, et nad oleks ka kenad. Maui Jimil tundub ühte-teist sinna auku olevat.
The following user(s) said Thank You: Mart1n

More
6 years 11 months ago - 4 years 2 months ago #9149 by Morfa
Replied by Morfa on topic Polariseeritud prillid
Kasutan Würthist ostetud 10€ polareid, 400UVC. Mis näitajad on kallimatel prillidel? Pole küll kallemaid/paremaid proovinud kuid siiani olen rahule jäänud, kipuvad ainult sageli jõe äärde jääma.

EDIT: Würth neid enam ei müü kahjuks.
Last edit: 4 years 2 months ago by Morfa.
More
6 years 11 months ago #9150 by Mart1n
Replied by Mart1n on topic Polariseeritud prillid
tamma pani kümnesse! :D Mul ühed sellised on ja kohe kuidagi ei tihka ette panna. Õnneks on nad pruuni klaasiga ja kasutan vaid viimases hädas veelt peegelduva päikesega, mis pimestab. Muul ajal väga ei kannatagi neid kasutada, sest peidavad veekohale ulatuvad oksakesed ära.
Ma pole nagunii väga prillikandja tüüp, varjavad kohati nägemisvälja ja ei meeldi, kui midagi ninapeal. Seega ei tunne polaroididest nii puudust :)
More
3 years 1 month ago #11463 by Foogt
Replied by Foogt on topic Polariseeritud prillid

Ridiculous wrote: Raske öelda konkreetselt polariseerimisfiltri osas. Oleneb, mida 20 euriste all silmas pead. Olen päris mitmeid proovinud ja minu kogemuse kohaselt on siiski ka seal vähemalt teatud vahe olemas.

Kus on aga selge vahe on klaasi kvaliteet. Korralik klaas on nö valgusvõimekam. Pilt on üldiselt selgem.

Samamoodi on oluline vahe tehnoloogiates. Sama polariseerimisefekti saab korralike prillide puhul kätte heledama klaasiga, mis on suur asi õhtu- ja hommikuhämaruses.

Ma olin suhteliselt skeptiline nö kvaliteetprillide osas, aga kui silm hakkas natuke miinusesse minema, siis tellisin sõbra kaudu (otse nad paraku ei müü neid) USAst optilised Smithi polaroidid. Kollased ja isetumenevad. Kallid nad olid, aga see pildi kvaliteet tasus end kuhjaga ära. Kuna kalapüük on nii visuaalne tegevus, siis isegi väike kvaliteeditõus nägemises on minu jaoks oluline.

Värvide osas. Mina olen lähtunud reeglist: maksimaalselt hele ja seetõttu jäänud truuks kollasele. Õige kollane ei moonuta liialt värve ka. Selle eelduseks on muidugi korralik prill. Olen proovinud ka mingeid päris odavaid kollaseid, mille polarisatsiooniefekt oli pehmelt öeldes niru. Aga no eks testida saad neid edukalt telefoni ja klaaspindade abil juba poes.

Madala päikse vastu aitab vaid madalamale suunatud nokamüts :cheer:


Kas lähiajal ka keegi midagi kuskilt tellinud või leidnud koha kust saab tellida kollaseid optilisi polaroide. Vahet pole kas fotokroom või lihtsalt polaroid aga tahaks kolllaseid. Mul sama teema nagu Ridiculousel, et kerge miinus ja tavapolaroidiga ei näe enam nii teravalt kui tahaks. Kasutan hetkel küll optilisi polaroide aga halli klaasiga kuna eestist pole leidnud kohta kust saaks kollaseid ja need jäävad natuke liiga tumedaks. Vaatasin, et ka Ridiculousi mainitud Smith ei paku ka enam optiliste tellimise võimalust. Ehk keegi jagab infot kui teab midagi.
More
3 years 1 month ago #11464 by Hein
Replied by Hein on topic Polariseeritud prillid
Õige raha eest saab kõike - prillipoes tehakse sulle korrigeerivad polariseeritud prilid soovitud tooniga tõenäoliselt valmis - kindlasti oled ju näinud tänaval toonitud prillidega (tavaliselt vanemaid) inimesi. Aga mida see lõbu kõik maksab... Puusalt pakkudes ilmselt üle kahe korra sinu tavaläätsede hind pole.
Time to create page: 0.119 seconds
Powered by Kunena Forum