Foorum

file Polariseeritud prillid

Info
25. mai 2017 21.06 #9138 sven862
Ma olen koguaeg kasutan max 20€ polariseeritud prille. Kas kallimate puhul on effekt ka märgatavalt parem? Ja kui suurt rolli mängib toon? Näen hämaras tiba kehvasti ja seega kasutan koguaeg kollase klaasiga prille, seni pole eriti häda nagu olnud.
Minu jaoks on põhiline näha puuronte, kala polegi nii esmane.
Kas midagi aitab ka selle vastu kui päike on hästi madalal ja loobiks nagu peegelklaasi pihta?

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
25. mai 2017 22.29 #9139 Ridiculous
Raske öelda konkreetselt polariseerimisfiltri osas. Oleneb, mida 20 euriste all silmas pead. Olen päris mitmeid proovinud ja minu kogemuse kohaselt on siiski ka seal vähemalt teatud vahe olemas.

Kus on aga selge vahe on klaasi kvaliteet. Korralik klaas on nö valgusvõimekam. Pilt on üldiselt selgem.

Samamoodi on oluline vahe tehnoloogiates. Sama polariseerimisefekti saab korralike prillide puhul kätte heledama klaasiga, mis on suur asi õhtu- ja hommikuhämaruses.

Ma olin suhteliselt skeptiline nö kvaliteetprillide osas, aga kui silm hakkas natuke miinusesse minema, siis tellisin sõbra kaudu (otse nad paraku ei müü neid) USAst optilised Smithi polaroidid. Kollased ja isetumenevad. Kallid nad olid, aga see pildi kvaliteet tasus end kuhjaga ära. Kuna kalapüük on nii visuaalne tegevus, siis isegi väike kvaliteeditõus nägemises on minu jaoks oluline.

Värvide osas. Mina olen lähtunud reeglist: maksimaalselt hele ja seetõttu jäänud truuks kollasele. Õige kollane ei moonuta liialt värve ka. Selle eelduseks on muidugi korralik prill. Olen proovinud ka mingeid päris odavaid kollaseid, mille polarisatsiooniefekt oli pehmelt öeldes niru. Aga no eks testida saad neid edukalt telefoni ja klaaspindade abil juba poes.

Madala päikse vastu aitab vaid madalamale suunatud nokamüts :cheer:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: sven862, Tallakulutaja

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
25. mai 2017 22.40 #9140 Karlil
Kallimate prillide puhul on klaasi kvaliteet märgatav, pilt on oluliselt selgem ja väsitab simi vähem. Kui prillipoest valid, siis saad 100% kindel olla, et UV kaitse jms on vastav. Pole mõtet kehva klaasiga enda silmi kahjustada.
Tegin eelmine aasta selle retke läbi, et leida kõige mõitlikum lahendus. Käisin mööda prillipoode ja leidsin endale üpris mõistliku hinnaga kvaliteetsed prillid. Kallimate puhul soovitan valida prillid, millel on peegeldamise vastane sisimine külg. Külje pealt paistva päikesega on vaade ikka selge.
Klaasi tooni valikul tuleks lähtuda loogikast, mida eredam väljas, seda tumedam klaas. Pimedama ilmaga kollase poole ja eredama ilmaga halli/roheka poole. Ise kasutan kollakas pruuni klaasiga prilli ja saan enamus aastat kasutada probleemideta.
Madala päikese puhul ja tegelikult ka niisama soovitatakse kasutada nokatsit- varjab päikest, vihma ja tuult.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: sven862

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
26. mai 2017 11.22 #9144 sven862
Oskate ehk soovitada kaubamärke, mis on kvaliteetsed?

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
26. mai 2017 11.36 #9145 Ridiculous
Omast kogemusest kvaliteetne on Smith. Kindlalt soovitada saab ka Maui Jim-i. Võibolla on hinna ja kvaliteedi suhtelt paremaid, aga ei julge kindlalt soovitada.

Pikka aega olin rahul tegelikult ka Visioni prillidega.

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
26. mai 2017 11.46 #9146 Karlil
Välismaa kalamehed kiidavad Costa prille, Soomes ja Rootsis on üsna populaarsed Leech prillid. Ise kasutan Ray-Ban omasid.

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
Info
26. mai 2017 11.51 #9148 tamma
tamma vastas teemale Polariseeritud prillid
Mul on päikselise ilma jaoks tumedad Ray Banid ja need on juba väga head võrreldes noname 25 euroste kollastega, mis suvalisest kalapoest ostsin. Silmadega tunned, et hea on. Olen tahtnud ka kollaseid hämarama aja jaoks osta, aga mulle ei meeldi need ameerika spordimehe stiilis prillid, mis speedu ujukate ja froteesoki, plätaga hästi mätshivad. Kui osta kallid, korralikud prillid, siis tahaks, et nad oleks ka kenad. Maui Jimil tundub ühte-teist sinna auku olevat.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Mart1n

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
26. mai 2017 12.08 - 15. veebruar 2020 16.41 #9149 Morfa
Morfa vastas teemale Polariseeritud prillid
Kasutan Würthist ostetud 10€ polareid, 400UVC. Mis näitajad on kallimatel prillidel? Pole küll kallemaid/paremaid proovinud kuid siiani olen rahule jäänud, kipuvad ainult sageli jõe äärde jääma.

EDIT: Würth neid enam ei müü kahjuks.

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
26. mai 2017 12.59 #9150 Mart1n
tamma pani kümnesse! :D Mul ühed sellised on ja kohe kuidagi ei tihka ette panna. Õnneks on nad pruuni klaasiga ja kasutan vaid viimases hädas veelt peegelduva päikesega, mis pimestab. Muul ajal väga ei kannatagi neid kasutada, sest peidavad veekohale ulatuvad oksakesed ära.
Ma pole nagunii väga prillikandja tüüp, varjavad kohati nägemisvälja ja ei meeldi, kui midagi ninapeal. Seega ei tunne polaroididest nii puudust :)

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.