Foorum

times Rullid (haspel,multi,nevskaja jne.)

Info
22. märts 2015 18.42 #6275 Vertu
Nägin et üks laager on pooli sees, siduriseibide all. Teine laager võlli otsas, vedrutraadist luku all, kohe näha kui pool maha võtta. Kolmanda lisalaagri asukohta ei suutnud kiirel vaatlusel piltide järgi tuvastada. Kui sul tõsine huvi võin lasta plahvatuspildi skännida ja saata.
Estfishingust võtsin koos muu kolaga.

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
22. märts 2015 18.49 #6276 ceemic
Kolmas on äkki rootori mutri sees, kummitihendi all. Või siis on looga rulliku sees 2tk ühe asemel.

Info
22. märts 2015 19.01 #6277 Vertu
Vat pildide järgi seda tuvastada ei suuda. Skeemidel need kaks kohta sarnased.

Info
20. aprill 2015 13.59 #6373 Mart1n
Odavama otsa rulli jutt...
Lugesin teema algusest lõpuni ilusti läbi, Teil kõigil siin väga ilusad ja kallid rullid, aga kahjuks selliseid nö. keskklassi või odavama otsa rulle mainitud pole. Ma teen nüüd otsa lahti :) Kahjuks pole mul võimalik väga palju kulutada, üritaks jääda 40€ või max 50€ juures pidama. Ise olen vaadanud kahte rulli, lant.ee lehelt Okuma Ceymar C-30 ja salmo.ee-st DAIWA LAGUNA E 2500A
Oskab keegi neid kahte rulli kiita-laita? Näitajad räägivad Okuma kasuks, suurem arv laagreid ja kaalult kergem. Daiwat käisin ma nädalavahetusel Salmos näppimas, tundus suhteliselt kvaliteetne tükk olevat. Jättis palju sümpaatsema mulje, kui kõrval olev Catana.
Rull läheks 2.7 ridvale ja suuremate röövkalade püüdmiseks, põhiliselt merikas ja haug.
Võib julgelt lisada ka omapoolseid soovitusi! :fish:

Info
20. aprill 2015 14.32 #6374 STF
Pole hullu, minu meelest pole vaja kalapüügivahenditega üle pigutada, veel vähem nende pärast häbeneda. Muidugi on hea, kui saad väiksema raha eest korraliku asja. Mul pole olnud ühtegi spinningurulli, mis maksaks üle 100 euro (tõsi, hiljuti ostsin ühe Ambassadeuri, aga see on vähe teine teema), kuid ega selle pärast pole kalal käimata jäänud, ka kotti olen saanud üht-teist panna. Pettuma olen pidanud vaid ühes Abu-Garcia rullis (alla 50 euro), mis kippus lagunema ja pärast kolmanda eksemplari tõrkumist loobusin uuest garantiirullist ning küsisin raha tagasi. Mu viimase aja lemmikud on Spro rullid, nende seas on ka Sinu hinnapiiris suhteliselt korralikke asju. Näiteks selline: www.fishing-mart.eu/sklep/en/spro-performa-6000-g2-a17-p250-k12190.html
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: JimBob

Info
20. aprill 2015 14.51 #6375 Jeekim
Muretsesin endale 90-date lõpus Laguna esimese variandi. Hea rull, oli umbes 5 aastat kasutuses, töökorras siiani, ühe korra vaid kerija rullikul laagrit vahetanud. E-mudelit kahjuks ei tunne, kuid kindlasti iga rull tahab regulaarselt hooldamist.

Info
20. aprill 2015 22.37 #6377 Mart1n
Ah soodsat varustust ma kindlasti ei häbene :) Ma arvan, et hetkel pole mul kesise varustuse tõttu ükski kala vette jäänud, pigem annavad oskused järgi. Seni kuni oskusi ja tehnikat annab lihvida ei näe ma mõtet soetada 100+€ maksvat rulli. Tõenäoliselt ei suudaks ma keskpärasel ja kallil rullil vahetki teha, kalli rulli kõiki häid omadusi märgata ning neid enda kasuks tööle panna :side:
Väljatoodud hinnaklassi rullid ajavad kindlasti mul paar hooaega asja ära, oluline on vastupidavus.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: JimBob

Info
14. mai 2015 16.47 #6488 Jeekim
Venekeelses foorumis rõbolov.ee on täna teade müügifirmalt vobler.ee, et nüüdsest on lisaks mitmetele muudele toodetele nemad ka Daiwa ja Cormorani toodete ametlik esindaja ja müüja Eestis.
vobler.ee/et/

Info
16. mai 2015 09.39 #6494 Wapsik
Endal mul kasutuses 2 x salmo Elite Precise esisiduriga rulli ja seda juba mingi 8 aastat. Ei saa midagi paha öelda. ostetud siis kui salmo vaid hulgimüügiga tegeles. Hinnaks oli mingi 650 eeki tol ajal. poe leti hinnad olid loomulikult paari saja kanti suuremad.Rullid ilusasti määritud iga hooaeg. Uuemate salmo rullidega pole eriti enam kursis. Eelmine aasta vaatasin ahvena püügiks väikest rulli ning silma jäi Cormorani rull. Kuna võimalust siis näppida ei olnud siis jäi asi pooleli.. daiwat sai ka uuritud aga mingi jäi mind selle juures häirima...

Info
16. mai 2015 10.39 #6495 ceemic
8a küll, aga kui palju nad reaalselt püügitunde saanud on? Koormused? Nr1 pöörlev või raske jigiga Emajõe põhja puhastamine?

Info
16. mai 2015 17.27 #6496 Wapsik
Ma julgeks arvata et 1 on saanud ikka väga korralikult vatti, havi ja koha püügil sai piinatud korralikult. teine ehk on vähem koormust saanud aga ajaliselt nii see kui eelmine aasta ikka ahvena püügil jälle korralikult tunde korjanud. Minu isiklik arvamus on järgmine. Keskklassi auto viib sama hästi punktis A sind punkti B. See sügavalt mu enda arvamus. Rulli juures mu arvates on kõige tähtsam korralik määrimine ja puhtuse hoidmine, et liiv ei satuks mehanismide vahele. Ja kõik mis liigub see kulub.

Info
17. mai 2015 01.36 #6499 Madis
Ma püüdsin ka forkat 3 hooaega salmo rulluga, elite x-twitch. Väga tip top rull, tööd sai väga kõvasti, liiva laagritesse jms natuke kahiseb aga ei midagi hullu. Möödunud hooaja lõpus hakkas kinni jooksma. Sai vähe putitatud ja ahvena ridvale peale pandud. 100% kindel, et püüab 200h veel :)

Info
17. mai 2015 07.39 #6501 Vertu
Salmo võibki ju töötada 8 aastat. Isegi rohkem võib. Ringi käib, looga viskab ka peale, sidur kah liigub jne, kõik toimib. Sihtkohta jõudmiseks ei pea isegi keskklassi auto olema, ka 25-30 aasta vana Lada viib siiani mõne õnneliku taadi sihtkohta. Pole mersuga sõitnud, siis ei pruugigi aru saada mis vahet on.

Info
11. juuni 2015 13.13 - 11. juuni 2015 13.19 #6638 Jeekim
Talvise IAR määrimise-mittemäärimise arutelu jatkuks lisan, et katsetasin ära ka Millcomi IAR-le mõeldud määrde "Anti-reverse bearing grease" Milcomm -43151 Reel Saver Grease. Süstla peal olevas instruktsioonis öeldud "Apply several drops only to the anti-reverse bearing". Tulemuseks normaalselt töötav IAR.
www.fishermansheadquarters.com/access_lubricants.htm

Info
24. juuni 2015 12.49 #6695 ceemic
Ükspäev oli au uut Existi näpuvahel veeretada. On ikka mõnus kerge vidin küll.
Ukrainlane laadis eile netti ka selle mudeli lammutamise video:

Info
22. juuli 2015 20.48 - 22. juuli 2015 20.50 #6794 ceemic
Keda huvitavad Daiwa rullide lisapoolid, siis Salmost on neid võimalik tellida ning tundub, et väga hea hinna eest.
Ostsin sõbraga japsist tellitud Caldiatele (2000 ja 2500) poolid, ning maksma läksid 45€ tk. Sealt veel 5% kliendikaga maha.

Real Four rullide puhul võib üsna kindel olla, et EU turu mudelite poolid (samas suuruses loomulikult) sobivad ka JDM rullidele.
Samamoodi sobib näiteks ka Caldia pool Luviasele; Certate oma Gekkabijinile jne jne.

Täpsustuseks veel, et Salmost saab siis EU turu rullide poole.
EUs on Caldia 2000 suuruses. Sama kerega Jaapani mudel on 2004 pooliga. 2000 ja 2004 sobivad omavahel kenasti.

Mul on näiteks 2508H Caldia, sellele ostsin EU turu 2500A pooli.
2508 (väiksema mahtuvusega) pooli peal on mul koha/haugi püügiks nöör; 2500 peal merikale tamiil.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Justas