Foorum

Nöör ja Tamiil - kiida, laida ja küsi

Info
10. detsember 2014 23.31 #5730 Madis
Sain uue spinnarulli millel on ka keelatud seda "õiget" võtet kasutada (seda kus pool lebab maas, kaasa pöörlemata). :oops:
Samas vanemal Daiwa SS rullil tuleb kasutusjuhendi järgi just nii teha, et pool vedeleb maas ja kaasa ei pöörle.
Seega "õigeid" variante on kaks tükki sõltuvalt sellest kui hea/vana vms rull on.
Kui liinilaotaja laager töötab hästi siis oleks parem panna nii, et tamiilirull keerleb kaasa. Kui rullil laager puudub, ei tööta hästi vms siis oleks mõistlik proovida maas lebava ja mitte kaasa keerleva tamiilirulliga.

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
02. jaanuar 2015 16.42 #5828 makrell
Heia !
Kas on keegi siinseist testinud MAXIMA ULTRAGREEN-i ? Pean silmas 0,22 läbimõõdus. Miskis välismaises foorumis kiideti. On saadaval ka siin E-poes, ei tahaks aga päris huupi tellida. On teda ehk saadaval ka kuhugil reaalses kaupluse letis kus võimalik näpu vahel mudida enne ostu?

Info
04. jaanuar 2015 14.06 #5838 hannes

makrell kirjutas: Kas on keegi siinseist testinud MAXIMA ULTRAGREEN-i ? On teda ehk saadaval ka kuhugil reaalses kaupluse letis kus võimalik näpu vahel mudida enne ostu?

Makrell, saatsin Sulle privaatsõnumi.

Info
25. aprill 2015 21.37 #6390 karlan
Jeekimile seoses exofiliga. Oli omalgi 0.20mm tamiil nüüd siis ca 2 kuud rullil. Mulle ei meeldinud see absoluutselt. Jubedalt oli koguaeg sasisid, aga kõige hullem oli see, et vahepeal väga nõrga tõmbamisega läks lihtsalt katki. Aitas ainult see, kui ca 1-2m lõikasin otsast tamiili maha. Loobusin sellest kiiresti, nüüd jälle poolil 0.18 mingisugune browningu tamiil. Minujaoks super asi, väga pehme ja tugeva tõmbetugevusega (3.5kg kui ei eksi).
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Jeekim

Info
26. aprill 2015 11.36 - 26. aprill 2015 12.31 #6391 Jeekim
Sasisid mul küll pole juhtunud, see võib ju ka rullist sõltuda. Ka kahte kuud ei hoia ma sama tamiili osa töös. Kuluks kindlasti liiga vanaks. Olen ka Rapala Finesse tamiili kasutanud, kuid see oli küll rekordiliselt kehva kulumiskindlusega.

Info
26. aprill 2015 11.47 #6392 karlan
Kasutan 1000st shimano techniumit, exofiliga oli iga käik vähemalt üks korralik sasipundar. Praeguse tamiiliga pole aga olnud mitte ühtegi jama. Samuti ka eelmise rulliga polnud mitte ühtegi probleemi selle tamiiliga.

Info
26. aprill 2015 12.26 - 26. aprill 2015 12.29 #6393 Jeekim
Sasi tekkimine on minul võimalik kasutades liiga jämedat tamiili väga kerge peibutisega. Kergemate kui 1,7 g raskusega pean kindlasti panema varupooli 0,16 tamiiliga. Need väga kerged ei suuda uppudes jämedamat tamiili küllalt pingul hoida ja kerima hakates haaratakse väga lõtva tamiili, millest tekib poolile ka lõtv aas ja kui seda kohe ei märka, siis järgnev vise lõpebki sasiga.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: karlan

Info
16. mai 2015 21.53 #6497 Jeekim

Info
17. mai 2015 01.28 - 17. mai 2015 01.28 #6498 Madis

Jeekim kirjutas: Jälle ühele tamiilile ulmelised näitajad lubatud:
www.waveinn.com/Merenkulku-kalastus/momoi-hi-max-supersoft-300-mts/600875/p

Või siis on märgitud tamiili raadius, mitte diameeter :D

Info
17. mai 2015 10.44 #6502 Jeekim
Momoi ei ole sugugi uustulnuk alal ja selline eksimine pole siiski usutav. Pigem tavaliseks kujunenud teadlik bluff või tõesti midagi head.

Info
17. mai 2015 16.23 - 17. mai 2015 16.38 #6505 Jeekim
Momoi super-softile leidus ka müüjaid, kes selle tamiili omadusi pilvedesse ei tõsta.
www.bukgudrus.lt/parduotuve/detaliai/2946/267/zukles-reikmenys/iscaronparduota/valas-momoi-hi-max-super-soft.html

Info
18. mai 2015 13.45 #6514 Madis
Need juba reaalsemad numbrid. Kunagi müüdi tartus ühes kalastuspoes tamiili millel ei olnud tõmbetugevus vaid maksimaalse kala suurus peal :lol:

Info
19. mai 2015 17.20 #6519 Wapsik
Ma olen mingil laadal, oli vist Vastseliinas, nööri mille juurde oli toodud tabel kui pika ritva ja raske landiga on soovitav kasutada. St. kui ritv on nt. 2,7 m pikk siis üle 25 grammist lanti soovitav heita ei ole..

Info
13. juuni 2015 00.32 #6653 ceemic
Teab keegi, kas Sufix Super 21 tamiili ka juba saada on? Ei suuda kuskilt leida, et mis hetkest müüki paisatakse...

Info
01. juuli 2015 10.45 #6728 Mart1n

ceemic kirjutas: Teab keegi, kas Sufix Super 21 tamiili ka juba saada on? Ei suuda kuskilt leida, et mis hetkest müüki paisatakse...

Kui leidnud ei ole, siis Bobo´st saab, kodulehel ka üleval. Pean kiitma, ostsin täiesti juhuslikult selle haugi rullile ja no vaieldamatult minu senine lemmik: konkreetne, jookseb ilusti maha ja ei katke.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: ceemic

Info
02. august 2015 08.30 #6842 Vertu
Keegi sufiski nanobraidi ka kasutanud on? Kuidas kogemused?.