Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Nöör ja Tamiil - kiida, laida ja küsi

More
9 years 5 months ago - 9 years 5 months ago #5645 by Madis
Selle peale tuletaks meelde, et VÄGA oluline on tamiili puhul kuidas see rullile pannakse. Neid "how to" videosid netis sitaks, aga vähemalt pooltes tehakse seda valesti.
See mees teeb õigesti:


Tasub vaadata lõpuni, 6dal minutil ka üks päris hea nipp kuidas tamiil paremini rullil püsib
Last edit: 9 years 5 months ago by Madis.
The following user(s) said Thank You: TT, Foreman
More
9 years 5 months ago #5648 by Vertu
Ma olen siis 20 aastat oma spinnamehe karjääri jooksul valesti tamiili peale kerinud :) Uut tamiili alati nii kerinud rullile et tamillipool kaasa pöörleb. Ja kuna sasidega probleeme pole olnud siis kerin ka edaspidi samamoodi. Mõni jäigem tamiil uuena tõesti ainult venitamist tahtnud.
Ma ei usu üldse et see videos näidatud viis ainuõige on. Daiwal ja mitmel muul tootjal, näiteks on tamiili ja nööri poolid pakendatud sellisesse plast karpi kust kohe mugav rullile kerida nii et tamiilipool kaasa keerleb.

More
9 years 5 months ago - 9 years 5 months ago #5651 by Madis

Vertu wrote: Ma olen siis 20 aastat oma spinnamehe karjääri jooksul valesti tamiili peale kerinud :) Uut tamiili alati nii kerinud rullile et tamillipool kaasa pöörleb. Ja kuna sasidega probleeme pole olnud siis kerin ka edaspidi samamoodi. Mõni jäigem tamiil uuena tõesti ainult venitamist tahtnud.
Ma ei usu üldse et see videos näidatud viis ainuõige on. Daiwal ja mitmel muul tootjal, näiteks on tamiili ja nööri poolid pakendatud sellisesse plast karpi kust kohe mugav rullile kerida nii et tamiilipool kaasa keerleb.


No kui natuke mõelda kuidas spinnarull töötab siis saab aru miks seda nn "ainuõigeks" peetakse.
Viske ajal jookseb ju ka tamiil maha nii, et pool kaasa ei keerle, pooli küljelt. Teisiti saad tamiilile keerud sisse ja ongi kõik, kui endale sobib miks mitte.
USAs kasutatakse enamuses multirulli, sinna tehakse neid poole millest räägid.
Multirullile pannakse tamiili nii, et pool keerleb kaasa, spinnale saab kõige parema tulemuse nii nagu seal videos

Eesti kalastus on nii algarenenud, et väga paljud kogenud kalamehed teevad asju veidralt, nii nagu vanaisa tegi :D
Minuarust ongi kõige imelikult just see, et ei taheta areneda. Olen 20 aastat nii teinud ja käib küll.
Minuarust uute asjade, meetodite ja lahenduste proovimine on kalastuses üks tähtsaim asi. Võibolla on see minu kiiks lihtsalt :silly:
Last edit: 9 years 5 months ago by Madis.
More
9 years 5 months ago #5652 by ceemic
Ei tasu "õige ja vale" raiumisel päris lolliks ka minna.
See videos viidatud meetod oleks perfektne siis, kui nööripooli ja rullipooli diameetrid oleksid identsed. Enamasti alati aga on rullipool väiksem, mis tähendab, et ka selle meetodiga tuleb keeruerinevus sisse.
Tegu on täiesti pseudoprobleemiga. Ei ole ma veel kummagi meetodiga näinud, et peale nööri/tamiili pealekerimist mingeid sasisid tekiks. Paar pikka viset koos pöörlaga landiga, ning igasugune vahe on "tasa tehtud".
More
9 years 5 months ago #5653 by Vertu
Ma ei viitsi siin muud lisada et Madise jutt mõjub pehmelt öeldes naljakalt.
The following user(s) said Thank You: Madis
More
9 years 5 months ago #5654 by Vertu
Madis kle, kas siin videos on multirull? www.daiwafishing.com.au/daiwas-new-braid/
The following user(s) said Thank You: ceemic
Time to create page: 0.124 seconds
Powered by Kunena Forum