Foorum

Nöör ja Tamiil - kiida, laida ja küsi

Info
11. november 2014 21.27 #5637 hannes

-antero- kirjutas: Mina ootaks soovitusi nööri valikul mis sobiks jigitamiseks :)

Kas pead silmas väikeste jigidega ahvenapüüki? Kui jah, siis teen natuke siinsele e-poele reklaami ja soovitan piiluda sellist uut nööri nagu Sufix NanoBraid. Siin on sellest rohkem juttu: e-pood.kalaportaal.ee/noorid/sufix-nanobraid-noor

Seda tehakse vaid peenikesi läbimõõtusid ja Normarki Mati, kes sellega suve läbi ahvenat püüdis, mainis, et kõige peenemate läbimõõtudega võimalik edukalt kupulehtede vahel ahvenat püüda, sest NanoBraid lõikab need lihtsalt pooleks :)

Gamakatsu G-Line 0,30 mm on mul kasutusel teist hooaega merikapüügil ja ühtegi halba sõna öelda ei saa. Muideks, G-line on olemas ka Flex, ehk venivat versiooni.

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
12. november 2014 21.01 #5641 srs
Nende ultrapeenikeste nööridega see häda, et tahavad ka korraliku rulli? Ma suve hakul kerisin ecusimale 0,08 peale ja sasid olid ikka väga kiired tekkima. Paarigrammiste luttidega püügil eriti keeruline pinges nööri peale kerida. Teine häda on neil olematu tõmbetugevus, kui liivarannalt püüda, siis pole hullu, aga nagu puurondi taha kinni jätad, 90% võid uut sirpsaba karbist otsima hakata.

Info
13. november 2014 19.27 #5642 -antero-
Pigem otsin sellist universaalset: jigitamiseks/trollinguks. Jõeka ja merika püügil nagunii kasutan ainult tamiili. Mõttes oli panna kahele erineva rulli varupoolidele nöör peale, nii igaksjuhuks :) Üks rull 2500 ning teine 3000 suurus. Mõlemale siis ilmselt erineva jämedusega nöörid :)

Info
13. november 2014 19.34 #5643 -antero-
Merika püügil sellest hooajast alates kasutanud ise ka G-Line'i ning hetkel kurta ei saa :) Varasemalt oli peal Technium kuid mulle see ei istunud kohe mitte, sasid sõlmed jne alatasa.

Info
13. november 2014 23.15 - 13. november 2014 23.27 #5645 Madis
Selle peale tuletaks meelde, et VÄGA oluline on tamiili puhul kuidas see rullile pannakse. Neid "how to" videosid netis sitaks, aga vähemalt pooltes tehakse seda valesti.
See mees teeb õigesti:

Tasub vaadata lõpuni, 6dal minutil ka üks päris hea nipp kuidas tamiil paremini rullil püsib
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: TT, Foreman

Info
14. november 2014 06.21 #5648 Vertu
Ma olen siis 20 aastat oma spinnamehe karjääri jooksul valesti tamiili peale kerinud :) Uut tamiili alati nii kerinud rullile et tamillipool kaasa pöörleb. Ja kuna sasidega probleeme pole olnud siis kerin ka edaspidi samamoodi. Mõni jäigem tamiil uuena tõesti ainult venitamist tahtnud.
Ma ei usu üldse et see videos näidatud viis ainuõige on. Daiwal ja mitmel muul tootjal, näiteks on tamiili ja nööri poolid pakendatud sellisesse plast karpi kust kohe mugav rullile kerida nii et tamiilipool kaasa keerleb.

Info
15. november 2014 19.14 - 15. november 2014 19.15 #5651 Madis

Vertu kirjutas: Ma olen siis 20 aastat oma spinnamehe karjääri jooksul valesti tamiili peale kerinud :) Uut tamiili alati nii kerinud rullile et tamillipool kaasa pöörleb. Ja kuna sasidega probleeme pole olnud siis kerin ka edaspidi samamoodi. Mõni jäigem tamiil uuena tõesti ainult venitamist tahtnud.
Ma ei usu üldse et see videos näidatud viis ainuõige on. Daiwal ja mitmel muul tootjal, näiteks on tamiili ja nööri poolid pakendatud sellisesse plast karpi kust kohe mugav rullile kerida nii et tamiilipool kaasa keerleb.

No kui natuke mõelda kuidas spinnarull töötab siis saab aru miks seda nn "ainuõigeks" peetakse.
Viske ajal jookseb ju ka tamiil maha nii, et pool kaasa ei keerle, pooli küljelt. Teisiti saad tamiilile keerud sisse ja ongi kõik, kui endale sobib miks mitte.
USAs kasutatakse enamuses multirulli, sinna tehakse neid poole millest räägid.
Multirullile pannakse tamiili nii, et pool keerleb kaasa, spinnale saab kõige parema tulemuse nii nagu seal videos

Eesti kalastus on nii algarenenud, et väga paljud kogenud kalamehed teevad asju veidralt, nii nagu vanaisa tegi :D
Minuarust ongi kõige imelikult just see, et ei taheta areneda. Olen 20 aastat nii teinud ja käib küll.
Minuarust uute asjade, meetodite ja lahenduste proovimine on kalastuses üks tähtsaim asi. Võibolla on see minu kiiks lihtsalt :silly:

Info
15. november 2014 19.50 #5652 ceemic
Ei tasu "õige ja vale" raiumisel päris lolliks ka minna.
See videos viidatud meetod oleks perfektne siis, kui nööripooli ja rullipooli diameetrid oleksid identsed. Enamasti alati aga on rullipool väiksem, mis tähendab, et ka selle meetodiga tuleb keeruerinevus sisse.
Tegu on täiesti pseudoprobleemiga. Ei ole ma veel kummagi meetodiga näinud, et peale nööri/tamiili pealekerimist mingeid sasisid tekiks. Paar pikka viset koos pöörlaga landiga, ning igasugune vahe on "tasa tehtud".

Info
15. november 2014 20.00 #5653 Vertu
Ma ei viitsi siin muud lisada et Madise jutt mõjub pehmelt öeldes naljakalt.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Madis

Info
15. november 2014 20.07 #5654 Vertu
Madis kle, kas siin videos on multirull? www.daiwafishing.com.au/daiwas-new-braid/
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: ceemic

Info
15. november 2014 20.20 #5655 ceemic
Daiwa on mingi japsi lambikonnade firma. Need ei oskagi midagi ÕIGESTI teha :D

OT /off

Info
15. november 2014 20.41 #5656 Mark0

Madis kirjutas: Eesti kalastus on nii algarenenud, et väga paljud kogenud kalamehed teevad asju veidralt, nii nagu vanaisa tegi :D
Minuarust ongi kõige imelikult just see, et ei taheta areneda. Olen 20 aastat nii teinud ja käib küll.
Minuarust uute asjade, meetodite ja lahenduste proovimine on kalastuses üks tähtsaim asi. Võibolla on see minu kiiks lihtsalt :silly:

Jah, ja see kiiks on viinud kalastamise täna just sellele tasemele, kus ostetakse poest pottidega imelist jõusööta ja titaanritvadeni välja :D

Mina sinu kiikusga päri ei ole, kui ikka reisin kuskile, kus hea sõber ja koht hea, onge ei viitsi osta, siis lõikan ka padrikust oksa ja ehitan odava rakenduse valmis, et FIILINGUT kalapüügist saada, mitte järgida jeesuseid, kuidas "ÕIGE" on püüda :D

Just my 2 cents

Info
16. november 2014 08.11 #5657 Vertu
Kusjuures kui hakata rääkima arengust ja uutest võtetest siis Madise videos näha olevat tamiili kerimis viisi on täpselt sama moodi kirjeldatud ka sügaval nõuka ajal välja antud Kalastaja käsiraamatus. :)
Nii et pole miskit uut siin päikese all. Kuna to aeg netti ja foorumeid polnud ja oma esimesed teadmised kalapüügist sain just samast raamatust siis kerisin algul ka oma Delfiini rullile tamiili sarnaselt nagu oleks see ainuõige võte. Aga kiirelt jõudis kohale teadmine et tegelikult pole mingit vahet kuidas uut tamiili poolile kerida. Muud tegurid on hoopis olulisemad saside tekkes või mitte tekkes.

Info
16. november 2014 20.31 - 16. november 2014 20.32 #5659 Madis
Ma ei väitnudki, et see oleks uus asi, ainuõige kirjutasin ka jutumärkides, st et seda pole vaja ainuõigena võtta.
Video oli pigem neile kes sasidest rääkisid, et proovigu seda meetodit. Kui sellest abi pole siis on viga kusagil mujal.

Vertu, kas selles videos tamiil on?

Info
16. november 2014 21.33 #5661 Jeekim
Tänapäeval kasutatakse mõlemaid mooduseid, kuid "Twist Buster"-tüüpi rullikute puhul on hakatud soovitama Vertu näidatud moodust ja Daiwa rulliga kaasas olevas instruktsioonis seda peetaksegi õigemaks.
digitaldagger.com/reels/daiwa/twistbuster.html

Info
18. november 2014 23.01 #5668 hmekk
nööriga elusees sellist probleemi pole.
Feedri tamiilidega (mis on jäigemad ja mäluga) on see probleem esinenud ja olen ka näidatud meetodil asjad peale pannud. Ei üte kas asi on õige või mitte aga nii on olnud.

Nööri puhul kindlasti ei tohiks seda probleemi olla- jäigemate tamiilide puhul võib olla.

Eesti Feederdajate Klubi - www.feederdajad.ee