Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Nöör ja Tamiil - kiida, laida ja küsi

More
9 years 5 months ago #5637 by hannes

-antero- wrote: Mina ootaks soovitusi nööri valikul mis sobiks jigitamiseks :)


Kas pead silmas väikeste jigidega ahvenapüüki? Kui jah, siis teen natuke siinsele e-poele reklaami ja soovitan piiluda sellist uut nööri nagu Sufix NanoBraid. Siin on sellest rohkem juttu: e-pood.kalaportaal.ee/noorid/sufix-nanobraid-noor

Seda tehakse vaid peenikesi läbimõõtusid ja Normarki Mati, kes sellega suve läbi ahvenat püüdis, mainis, et kõige peenemate läbimõõtudega võimalik edukalt kupulehtede vahel ahvenat püüda, sest NanoBraid lõikab need lihtsalt pooleks :)

Gamakatsu G-Line 0,30 mm on mul kasutusel teist hooaega merikapüügil ja ühtegi halba sõna öelda ei saa. Muideks, G-line on olemas ka Flex, ehk venivat versiooni.
More
9 years 5 months ago #5641 by srs
Nende ultrapeenikeste nööridega see häda, et tahavad ka korraliku rulli? Ma suve hakul kerisin ecusimale 0,08 peale ja sasid olid ikka väga kiired tekkima. Paarigrammiste luttidega püügil eriti keeruline pinges nööri peale kerida. Teine häda on neil olematu tõmbetugevus, kui liivarannalt püüda, siis pole hullu, aga nagu puurondi taha kinni jätad, 90% võid uut sirpsaba karbist otsima hakata.

More
9 years 5 months ago #5642 by -antero-
Pigem otsin sellist universaalset: jigitamiseks/trollinguks. Jõeka ja merika püügil nagunii kasutan ainult tamiili. Mõttes oli panna kahele erineva rulli varupoolidele nöör peale, nii igaksjuhuks :) Üks rull 2500 ning teine 3000 suurus. Mõlemale siis ilmselt erineva jämedusega nöörid :)
More
9 years 5 months ago #5643 by -antero-
Merika püügil sellest hooajast alates kasutanud ise ka G-Line'i ning hetkel kurta ei saa :) Varasemalt oli peal Technium kuid mulle see ei istunud kohe mitte, sasid sõlmed jne alatasa.
More
9 years 5 months ago - 9 years 5 months ago #5645 by Madis
Selle peale tuletaks meelde, et VÄGA oluline on tamiili puhul kuidas see rullile pannakse. Neid "how to" videosid netis sitaks, aga vähemalt pooltes tehakse seda valesti.
See mees teeb õigesti:


Tasub vaadata lõpuni, 6dal minutil ka üks päris hea nipp kuidas tamiil paremini rullil püsib
Last edit: 9 years 5 months ago by Madis.
The following user(s) said Thank You: TT, Foreman
More
9 years 5 months ago #5648 by Vertu
Ma olen siis 20 aastat oma spinnamehe karjääri jooksul valesti tamiili peale kerinud :) Uut tamiili alati nii kerinud rullile et tamillipool kaasa pöörleb. Ja kuna sasidega probleeme pole olnud siis kerin ka edaspidi samamoodi. Mõni jäigem tamiil uuena tõesti ainult venitamist tahtnud.
Ma ei usu üldse et see videos näidatud viis ainuõige on. Daiwal ja mitmel muul tootjal, näiteks on tamiili ja nööri poolid pakendatud sellisesse plast karpi kust kohe mugav rullile kerida nii et tamiilipool kaasa keerleb.
Time to create page: 0.129 seconds
Powered by Kunena Forum