Foorum

Uudised meilt ja mujalt

Info
29. juuni 2015 22.57 #6725 sven862
Mul niigi paranoia koguaeg kui liinide all vees olen, nüüd veel selline jutt ka :s

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
30. juuni 2015 23.54 #6727 scuba
Lapsena suviti maal olles,tegime heina Narva -Riia kõrgepingeliini all.vist 30 000 volti liinis.Siis rehavarred surisesid käes ja rohukõrred andsid pidevalt torkeid.Aga läbilööki ikkagi ei toimu.Muidu selliseid liiine polekski .Samas sinna korduvalt puid peale lastud,kõva pauk käis ja siis varsti brigaadid rikkeid otsimas.
Kui liini alla piisavalt pikalt pikitraat vedada,saaks tasuta induktsioonvoolu tekitada.

Info
01. juuli 2015 15.19 #6729 hannes

Info
28. juuli 2015 12.17 #6819 Jeekim
Soomes alustati allkirjade kogumise kampaaniat kormoranide arvukuse piiramiseks ja temale jahipidamise lubamiseks.
www.adressit.com/merimetsot_metsastettaviksi

Info
Info
27. august 2015 09.32 #6946 Madis
Rimis müüakse alamõõdulist koha:

Eile Tartu rebase Rimis pakuti sellist Peipsi koha. Selgelt alamõõdus, suurim kala oli vast 38CM. Küsisin päritolu tõendavaid dokumente mille leti taga olev tädi helistas ülemusele ja peale seda saadeti mind pikalt. Kõne 1313 ja keskkonnainspektsioon oli poole tunniga kohal ja kalad korjati leti pealt minema (Y)
Väike võimalus on, et tegemist teaduspüügil saadud kohadega, aga saame näha.
Lisatud failid:

Info
27. august 2015 10.50 #6951 karlan
Seda alamõõduliste kalade väljapanekut olen ma mitmes poes näinud...

Info
27. august 2015 20.50 #6957 Madis

karlan kirjutas: Seda alamõõduliste kalade väljapanekut olen ma mitmes poes näinud...

Kõne kohe 1313 sellisel juhul!

Info
Info
29. august 2015 08.52 #6969 wingsuit
Kommentaarid on ikka täiesti uskumatud - kui seaduserikkumisest teatad, oled kits, kittuja ja ma ei tea mis kõik veel ... Kurb

Info
29. august 2015 19.54 #6973 Madis

wingsuit kirjutas: Kommentaarid on ikka täiesti uskumatud - kui seaduserikkumisest teatad, oled kits, kittuja ja ma ei tea mis kõik veel ... Kurb

Nii ta on jah, eestis on ikka haiget rahvast väga palju.

Info
30. september 2015 17.09 - 30. september 2015 17.10 #7117 hannes
Pärnu lahest püüti Lätist plehku pannud kole kala

Eile sattus Audru jõe suudme kohal rannikumeres kutseliste kalurite mõrda üheksakilone tundmatu kala, kelle sarnast enamik kohalikke kalureid on paremal juhul näinud Riia turul, aga mitte püünises.

Kalurid Mirko Kersalu ja Ülar Kond kutsusid tundmatu vee-eluka liiki määrama Tartu ülikooli Eesti mereinstituudi ihtüoloogi Heli Shpilevi, kes ütles, et tegu on kirju pakslaubaga – karplasega, kes ilmselt on plehku pannud Riia turult.

“Olen Riia kalaturul näinud neid elusana müüdavat,” rääkis Shpilev. “Pole võimatu, et akvaariumist üks nutikam pageda oskas ja kanaleid pidi Daugavasse ja sealt juba Liivi lahte ning edasi Pärnu rannavette ujus.”

Shpilevi andmete järgi on eilne leid kolmas kirju pakslaup, mis Pärnu lahest eales püütud.

Esimene sattus kalurite püünistesse 2002. aastal ja kaalus 3,5 kilogrammi, teine 2005. aastal ja kaalus rekordilised 14,5 kilo ja kolmas, üheksakilone, saadi kätte nüüd.

“Tähelepanu väärib, et kõik kolm kala püüti meie vetes enam-vähem samast rannavee alalt ning ühel ja samal ajal, augusti lõpus – septembri alguses,” märkis ihtüoloog, kelle hinnangul ei kujuta see kala ohtu siinsele vee-elustikule, kuigi Läänemeres on ta võõrliik.

Pakslaup on pärit lõunapoolsematest mageveekogudest. Kalateadlaste arvates elab ta talved Läänemeres läbi häda üle, kuid ei paljune siin.

“Kirju pakslauba paljunemine meie vetes oleks ime, sest see liik vajab kudemiseks veetemperatuuri, mida siinne rannavesi vaevalt saavutab soojematelgi suvedel,” nentis Shpilev.

Samuti polevat pakslaup koletu kiskja, nagu tema väljanägemisest, suurest peast ja suuavast võiks oletada. “See kala toitub peamiselt zooplanktonist ja muust orgaaniliselt ollusest, mida meres leiab,” märkis Shpilev. “Kiskja ta ei ole.”

Eile Audru jõe suudme lähedalt püütud kala vanust veel ei teata, kuna see vajab uurimist, milleks kalalt võeti soomuseproovid.

“Nuumkalad kasvavad kiiresti, seega on kehakaalu ja suuruse järgi nende vanust raske hinnata,” sõnas Shpilev. “Küll võib välimuse järgi arvata, et see isend on oma algsest kehakaalust mõndagi meres ringi ujudes kaotanud, lastes aimata, et kala on vabas vees vastu pidanud mitu kuud.”

Pakslaupu nuumatakse paljudes kasvandustes, Eestis kasvatatakse neid vähesel määral Härjanurme talus. Valge lihaga pakslaupa peetakse kulinaarias väärtuslikuks toidupooliseks.

Allikas: www.parnupostimees.ee/3345223/parnu-lahest-puuti-latist-plehku-pannud-kole-kala
Lisatud failid:

Info
08. oktoober 2015 23.00 - 08. oktoober 2015 23.03 #7150 Uitaja

Info
09. oktoober 2015 00.45 #7151 JimBob
No Ülemiste on ju kanaliga ühenduses Vaskjala paisuga.

Info
09. oktoober 2015 12.30 #7152 Uitaja
Seda küll, kuid minu meelest on see rohkem kasulik Pirita jõe valgalale.

Info
09. oktoober 2015 19.12 #7153 JimBob
Juu siis kokkuvõttes mõlemale