Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Mis toimub Selja jõel??

More
3 years 4 months ago #11385 by Zanzhu
Replied by Zanzhu on topic Mis toimub Selja jõel??
On ilmselge et pole vahet kas jões voolab Bonaqua või rammusam kraam, kui puudub jõekaldas igasugunegi vari läheb vesi õitsele, temperatuur kerkib nii kõrgeks suvel et mitte ainult ei hukku punane kala vaid ka kõik muu keedetakse supiks ja viimased ellujäänud lähevad haigrute noka vahele või kohaliku külapässi ussitonka otsast kassile.
Forellilubadega jõgedel on juba praegu suht mõttetu käia, käsi ei tõuse sealt neid viimaseidki ära võtma.
More
3 years 4 months ago #11386 by nipi
Replied by nipi on topic Mis toimub Selja jõel??
Sa ei vastanud küsimusele.

Järva forellijõgedesse maimude asustamise põhjus oli see et need jõed on mehhaaliliselt enim rikutud terves Eestis. Küll kanaliseerimise, küll kraavitamise, küll allikate hävitamise tõttu.Loetelu oleks äärmiselt pikk.

2016-2019.a. vee analüüside põhjal on olukord vee keemilise koostise tõttu veelgi hullem, sest veel nõuka ajal tundmata fungitsiide on leitud isegi eesti sügavaimas, Sopa allikas, peale selle veel Norra peaallikas korduvalt üle normi,
Vodjas leiti ohtlikke aineid 74 nimetust, Esnas on mõnel määral kudejaid ( Põhjaka koelmul sel sügisel neli isendit) aga kude ei kooru ja järeltulevaid põlvkondi ei ole, Pärnu jõest on Paide all kadunud nii forell kui haug.

Aga enne kui me jätkame vasta küsimusele.

More
3 years 4 months ago #11387 by nipi
Replied by nipi on topic Mis toimub Selja jõel??
st see oli vertule
More
3 years 4 months ago #11388 by Vertu
Replied by Vertu on topic Mis toimub Selja jõel??
Sa Nipi suudad ikka uskumatult negatiivselt kõike näha, täitsa kummaline. Küsimus sulle siin et palju sa üldse P-Eesti meriforelli jõgedel liikunud oled, mitmes jões neis meriforelle püüdnud.
Mis näidet eespool ma vaatama peaks. Kraave on alati tekkinud ja mõned neis uuesti umbe läinud, metsa ka kallastel ikka raiutud, paari aasta pärast uus võsa peal. No kaldasse torgatud tonkahark ka elustiku lõppu ei tähenda. Mitte midagi sellist pole mille pärast tuleviku saakide pärast muretsema peaks. Naljakas kohe.
More
3 years 4 months ago #11389 by nipi
Replied by nipi on topic Mis toimub Selja jõel??
zansu see on õige märkus
More
3 years 4 months ago #11390 by nipi
Replied by nipi on topic Mis toimub Selja jõel??
Vertu- miks ma peaksin mööda eestit ringi jooksma nagu moonakas, kes härra palukeste järgi jookseb? Miks ma ei või ja ei saa püüda seal, kus ma 40 aastat püüdnud olen?
Time to create page: 0.199 seconds
Powered by Kunena Forum