Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

kust mida püüda.

More
8 years 4 months ago #7290 by Vertu
Replied by Vertu on topic kust mida püüda.
Olen Jeekimiga samal seisukohal. Netis avalikult heade kalakohtade kohta inffi jagada on lollus.
More
8 years 4 months ago #7291 by mmartin
Replied by mmartin on topic kust mida püüda.
ega keegi ei peaga nüüd oma head kohta reetma .ärge saage asjast valesti aru .mina näiteks asun kesk eestis ja lõuna eesti ei satu just igapäev.siis on juu hea saada väike ülevaade mis kaugemal toimub.kui ma küsin kuda mustal jõel ahvena võtuga on siis ma juu ei palu teil oma häid kohti reeta.niiet ärme hakka riidlema siin :D igaüks kirjutab ikka niipalju kui heaks arvab.jutt käib veekogust üldiselt mitte kindlast kohast ;)

More
8 years 4 months ago - 8 years 4 months ago #7292 by STF
Replied by STF on topic kust mida püüda.
No näed, Martin, jõudsimegi sinna kohta välja, kust oleks võinud alustada. Üldist teavet saad kasvõi siitsamast: www.kalaportaal.ee/kalastuskohad

Edasi aitab juba internet, siin paar näidet:
Mustjõgi: www.kalale.ee/foorum/kalastuskohad/E4E
Kamari järv: www.kalale.ee/foorum/lahme-kalale/1538
jne
Last edit: 8 years 4 months ago by STF.
More
8 years 4 months ago #7294 by Vertu
Replied by Vertu on topic kust mida püüda.
Ma siinkohal paluks täpsustada mis "mustast jõest" üldse jutt käib? Eestis on vähemalt kaks ametliku Mustjõge, lisaks veel Kasari kohalikud kutsuvad ühte vanajõe sonni Mustaks Jõeks.
More
8 years 4 months ago #7295 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic kust mida püüda.
Eestis on vähemalt neli Mustjõge, üks Mustajõgi ja üks Mustoja. Neist üks asub Tallinnas, nireke mis suubub Kopli lahte. Kunagi oli see nire isegi forellioja. Algas ta Tondi lähedalt allikatest ja voolas üle Kristiine heinamaade Paldiski maantee suunas. Sel ojal on ka minu isa enne sõda forelli õngitsemas käinud, sest oja asus vaid poole tunnise astumise kaugusel kesklinnast ja oli võimalik peale tööd ära käija, kui kaugemale ei jõudnud. Koht oli küll kena, kuid erilist püügimõnu polnud, sest kotikala polevat olnud. Kõik vaid väheldase heeringa mõõtu. Natuke allpool asus ojal ka Löwenruh kalakasvatus, kus kasvatati forelli ja karpi. Kalakasvatus lõpetas tegevuse 1957, kui vee kvaliteet ebarahuldavaks muutus. Nüüdseks pole forelle, pole oja, pole kalakasvatust, on Kristiine elamurajoon. Ka veel viiekümnendatel poisikesed Paldiski maantee lähedal õngitsesid forellipoegi. Enne sõda Mustjõe suudme osal kuulus kalapüügiõigus kaupmees Venterile, kes oli ka Tallinna hipodroomi asutaja. Tema või tema rentniku püünistesse olevat peale meretorme ka mereforelli sattunud. Olen seda viimast märkust mõlemas variandis kuulnud ja sellepärast ei saa käsi piiblil kinnitada, et see kõigest kalameeste legend pole.
The following user(s) said Thank You: hannes, STF
More
8 years 4 months ago #7296 by mmartin
Replied by mmartin on topic kust mida püüda.
jah sorry et ei täpsustanud :) muideks eile jubeda sajuga sattusun võrtsjärve äärde emajõe suudmesse .vaadates ilma siin nagu lootust oli et midagigi liigub aga ei 1,5 tundi vaatasime kuda keegi õrnalt nokib põhjas.ja kuna kiskus üsna märjaks siis pikka passimist ei olnud jäi seekord 0 tulemus . veetase oli ka nii madal et ilmselt seal midagi ilusat et liikunud tol hetkel .
Time to create page: 0.260 seconds
Powered by Kunena Forum