Foorum

check Suur-Emajõgi

Info
11. oktoober 2011 09.59 #946 maxix
maxix vastas teemale Suur-Emajõgi
muideks "kõige maitsvama" jutt on nende meeste välja mõeldud , kes suurt ei saa , ära võta isiklikult

Päris nii see ka ei ole - mõtle kasvõi sellele, miks peetakse põrsa-,talle- või mõne muu noorlooma liha paremaks kui suure sea, lamba vms. Liha on hõrk ja mahlane - kui seda muidugi õieti valmistada :) (beer)
Samas olen nõus et väga pisikesi (alammõõdulisi) ei ole vaja kotti toppida ega muidu hävitada. Siit ka minu "viha" :angry: "harrastajate" suunas, kes püüavad elektri, pisikese silmaga võrgu või muude sarnaste püügiviisidega.

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
11. oktoober 2011 17.38 #949 muhomor2
muhomor2 vastas teemale Suur-Emajõgi

jass kirjutas: väiksemates veekogudes võib-olla see probleem tõesti,emajõe,peipsi jne peal asi vast nii ull ei ole

ohhh ohhh ohhh :( kas sa oled näinud palju kalamehi on jõe peal ? iga meeter kallast on kinni öö - päev ja kui iga kalamees hakkab kõike kotti toppima mis siis juhtub ??? sa räägid peipsist - mutiga tõmatakse järve põhi pahupidi , võrgud seisavad nii et mehed ei saa trollida , aga ema jões seisavad aasta ringselt mõrrad ... varsti kõik eesti veekogud on tühjad kui nii jätkub .

Info
11. oktoober 2011 17.47 #950 muhomor2
muhomor2 vastas teemale Suur-Emajõgi
maxix !!! ainukest tean (ise kala eriti ei söö) et väike kala on rohkesti täis ja kui suurt kala (haugi) praadida õigesti siis usu mind sa sööd seda meelsamini kui väikest kala (Y)

Info
13. november 2011 17.29 #1171 hannes

Info
26. juuni 2012 21.15 #2492 hannes
hannes vastas teemale Suur-Emajõgi
Üle pika-pika aja juhtus selline imelik lugu, et sain mahti kalale minna :) Sihtpunktiks meie suur ja võimas Emajõgi. Olime kaks ööd. Tuli säinast, latikat ja näpuotsaga muud head-paremat. Käisime ka haugi trollimas, kuid esimest korda jäime täiesti nupuks. Selle kompenseerisid aga need elukad, mis alloleval pildil:

Suurem maduuss on päris kobe isend (kilo kanti). Angerjapoisse hakkas tulema kella 2 paiku öösel. Angerjad on juba marinaadis, nüüd vaja veel hundijalavett ka kõrvale muretseda ;) Kokkuvõttes lahe käik ja ei väsi kiitmast Eestimaa loodust, mis ikka nii kuradi ilus on. Eriti kui ta veel kala ka annab :)
Lisatud failid:

Info
30. juuni 2012 18.50 #2510 pehkucho
pehkucho vastas teemale Suur-Emajõgi
Emajõel ma siiamaani ainult loodust ja sillerdavat vett ilma ilma kalata nautinud olengi aga selle eest on Võrtsu järv natuke helgem olnudB)

Info
02. juuli 2012 06.36 #2515 maxix
pole mina veel emajõel kalata jäänud :) Iga kord on midagi mida koju tuua :) Viimasel korral saagiks 2 angerjat, mis leidsid tee marinaadi (Y) lisaks veel paar korralikku latikat, säinast ja ahvenat.

Info
02. juuli 2012 16.42 #2516 kalamees17
kalamees17 vastas teemale Suur-Emajõgi
Kuidas emajõel on hetkel ? Mis kala tuleb kaldalt? kas spinninguga on ka mõtet kaldalt loopida ? Kui jah, siis mis lante kasutada.
Tahaksin minna püüdma lähipäevil, täpsemalt Tartu vangla tagant jookseb ilusti läbi ja väga mõnusa kaldaga koht.

Info
02. juuli 2012 18.33 #2517 maxix
Ise käin pigem Võrtsu suudme ja reku kandis. Kaldalt püük tonkadega ja lant veame üldjuhul järgi. Trollamiseks head voblerid. Kui loopimiseks läheb siis silikoon tundub töötavat :) tartu koha pealt jään vastuse võlgu.

Info
02. juuli 2012 20.10 - 02. juuli 2012 20.12 #2518 kalamees17
kalamees17 vastas teemale Suur-Emajõgi
Ega spinninguga ongi põhimõtteliselt asi selge, kas rohuvaba lant või siis silikoon. Nii palju kui mina olen käinud, ei ole ma veel sealt midagi spinninguga saanud ning lootus on endiselt õhus kuna püügikoht ja meeleolu on seal alati hea. Lähipäevadel proovin selgusele jõuda, kas käsiõng veab ka niimodi alt , kuigi kahtlustan, sest mulle oli veepeal näha ning ka väiksed maimud oli madalas liikvel ja seal olid ka paljud tokid püsti veel ja palju ''prahti''(tamiilid,konksupakendid jpm) Igatahes on Emajõgi mul kodule lähedal ning pole kahju sealt ka ilma kalata tagasi tulla.

Info
29. juuli 2012 13.36 #2611 kalake
kalake vastas teemale Suur-Emajõgi
Pole veel S-emajõele sattunud , oskab keegi rääkida äki kuidas need kaldad seal on? mul plaan mõne nädala pärast sõpradega rataste ja rongiga minna . Oleks vaja kuskil seega telkida, oskab keegi soovitada kuhu poole siis vändata ja kus pool vähem rahvast on :) ?

Info
29. juuli 2012 13.57 #2612 kalake
kalake vastas teemale Suur-Emajõgi
või oleks targem Tartu bussi pealt Emajõe juures maha hüpata ja jala kõmpida natuke . mis arvate`?

Info
29. juuli 2012 18.12 #2614 velts
velts vastas teemale Suur-Emajõgi
Möödunud suvel sõitsin Emajõe kummikaga Jõesuust Kavastuni läbi. Telkimisega on seal lood nutused aga mõne koha ikka leiad. Jalgratta võid Emajõe kallastel küll unustada. Kavastust Praagani on Emajõe suursoo !!!
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: kalake

Info
29. juuli 2012 19.07 #2615 maxix
Olen ise rohkem kursis emajõega, mis asub jõesuu ja Kärevere silla vahel. Kui viitsimist siis võite ratastega Puhja välja põrutada ja sealt Rekule edasi. Parkimisplatsist paremale peaksite rattaid suutma lükata küll (nii u. kilomeetri jagu, kui vaja) ja seal võimalik nii telkida kui ka kala saada :)
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: kalake

Info
17. september 2013 16.48 #3903 hannes
hannes vastas teemale Suur-Emajõgi
Väike ülevaade viimasest püügist Suurel-Emajõel: www.kalaportaal.ee/kommuun/blogid/latika-ja-haugijaht-emajoel

Muideks, latikad tegin ära Koržetsi retsepti põhjal: latikale riisi, rosinaid ja hakitud (keedetud) muna kõhtu ning ca tunniks ahju - maitses väga hästi!

Info
04. mai 2014 22.43 #4805 maxix
Palve! Kui keegi aus kalamaees peaks Emajões Pedja suudme kandis leidma või välja tragima salmo ridva koos Shimano aernos kettaga, millel peal musta värvi nöör siis oleksin tänulik, ku selle tagasi saaksin. Kindlasti ei jää vaev tasumata. infot ootan See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..
Kuigi on jões veel haugidele püügikeeld, siis trobikond lambaid peavad seda jamaks ja trollivad mõnuga mööda jõge ning nii see sai saatuslikuks ka minu õngele. Ühe trollija sita lahti harutanud, tuli teiselt poolt teine ja ......
Kui see paarisaja eurone miinus välja jätta siis päris ok käik. Pundi peale kokku 8 angerjat, millest suurim 1,5 kg. Lisaks veel ca 10 latikat, kõik kilo +.