Foorum

check Suur-Emajõgi

Info
07. september 2011 07.49 #610 aapua
aapua vastas teemale Suur-Emajõgi
AUUUUUUUUUUUUUU INIMESED!!!!

mul 1 nädal veel puhkust jäänud, kas kellelgi tõesti ei ole mingit inffi viimaste päevade saakide kohta Rekust või lähtest???

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
08. september 2011 09.03 #620 renqu
renqu vastas teemale Suur-Emajõgi
Isa püüdis see nädalavahe suure peal, ma täpset kohta ei tea.Latikat oli natuke tulnud sekka muud ka, kaks suurt säinast said ka. Landiga ei midag, püük donkadega.

Info
14. september 2011 11.04 #656 kilka
kilka vastas teemale Suur-Emajõgi
Kuna ei tea suurest emajõest ei ööd ega mütsi ja olen käinud ainult kärevere silla juures ja jala ja niipalju kui jala annab minna. Tahaks nüüd ja kohe teada kas olen mina loll ja saamatu või mis iganes teema on aga minul kala ei ole. jah mõned haugi nagad ja paar ahvenat. olen loopinud keerlevaid.pöörlevaid,uppuvaid ja ujuvaid värisevaid ja vibreerivaid. kummi ja plekki ja ühesõnaga kõike mis olen siit ja teistest kalaportaalidest välja nuhkinud ja mida on kiidetud ja mis peaks emajões toimima. olen saanud uputatud kassipoegi ja vana saapa ja ühed püksid.aga kala netu sama ei TOHIKS olla algaja. juba 20 aastat spinnaga vehitud nii meil kui mujal ja saadud ilusat kala.Kas leidub siin üks doktor kes paneks diagnoosi eelpoolnimetatud jamale. ette tänades

Info
14. september 2011 12.49 #659 renqu
Elementraarsed asjad aga mis veel võivad võttu mõjutada:

landi ujumis sügavus
vale püügi aeg
kerimise kiirus
sel päeval kala võtab sitasti

Info
17. september 2011 09.51 #687 maxix
maxix vastas teemale Suur-Emajõgi
Sai siis käidud vaatamas, kas latikas juba liikvel ja mis üldse jõel hetkel toimub.
Laagriplatsi lõime ülesse Palupõhja ja Reku vahele (meie jaoks tundmatu ja uus koht. Koht oli lootustandev kuid kahjuks pidime selles pettuma. Pool meie kohapeal oldud ajast sadas ladinal vihma ja erilist võttu ei olnud samuti. Landiga saime paari päeva peale kokku u.7 haugi, millest 4 kotti (1-1,5 kilo ringis kõik). Tonkad olid enamus aega väikeste purukalade nokkida. Nii kui sööda sisse viskasid hakkas närimine pihta. Tonka saagiks siis seekord üks kilo+ latikas ning lisaks veel paar pisemat mis said kasvama saadetud, üks emajõe kohta norm luts, pool kilo säinast, paar suurt särge ja hunnik rämpsu.
Lühidalt öeldes on olnud palju-palju paremaid käike aga nagu öeldakse: "mis sitasti see uuesti" nädalake tööd ja läheme uuele luurele :) ja siis on parem.... ma tean :)

Info
22. september 2011 20.25 #743 pehkucho
pehkucho vastas teemale Suur-Emajõgi
Sai eelmine nädal Võrtsu läbikammitud ja Suurel ja Väiksel Emajõel käidud ja tulemuseks ümmargune 0.Positiivne oli ainult see ,et asi ei old mitte meie püügivahendis vaid selles ,et keegi ei saanud midagi ainult ussiõngega mõned ahvenad ja siigad

Info
01. oktoober 2011 17.07 #808 maxix
Nii jälle üks käik Emajõele tehtud. Nädala algul Rekust alla (u.4 km) ja püük võis alata. Ilm oli seekord superhea ja võtmise üle ka kurta ei saanud. Latikat tuli nii päeval kui öösel ning teise päeva lõpuks hakkasid öökad otsa saama. Tuli siis Puhjast usse juurde tellida, et saaks ikka rahus püüda :) Kokku sai siis 3 peale koti pistetud kümmekond haugipoissi vahemikus 800g -1,5 kg, 2 ilusat angerjat, u. 20 latikat kõik sellised kilo poolteist ning lisaks trobikond lutse ja suuremaid ahvenaid. Rahuldav tulemus :D nüüd nädalake marineerimist ja siis uue saagi jahile :)

Info
06. oktoober 2011 07.41 #880 renqu
latik peaks praegu ilus olema ,plaan ka varsti suurt külastada

Info
06. oktoober 2011 17.58 #901 maxix
Suur ja kollane latik peaks jah "valmis olema" :) ise ka järgmine nädal plaanis platsis olla ja õngedele valu anda :)

Info
09. oktoober 2011 15.47 - 09. oktoober 2011 15.47 #929 kalamees99
kalamees99 vastas teemale Suur-Emajõgi
Mis asi on tonkapüük?:huh:
Nagu põhjaõngega ?

Info
10. oktoober 2011 08.35 #933 hannes
hannes vastas teemale Suur-Emajõgi

kalamees99 kirjutas: Mis asi on tonkapüük?:huh:
Nagu põhjaõngega ?

Jep, tonka on tõepoolest põhjaõng. Pilt:

Info
10. oktoober 2011 17.21 #939 maxix
Tonka ongi põhjaõng. Sõna ise on laensõna vene keelest :)

Info
10. oktoober 2011 18.13 - 10. oktoober 2011 18.16 #940 muhomor2
muhomor2 vastas teemale Suur-Emajõgi

maxix kirjutas: Kokku sai siis 3 peale koti pistetud kümmekond haugipoissi vahemikus 800g

sportlik küsimus , milleks kotti panna nii väikseid haugi ??? nendest ju kasvavad suured kalad !!! minul oleks häbi selliseid kotti panna !!! kuni kilo tagasi vette paluks , me ju tahame veel järgmised aastad kala saada !!!

Info
10. oktoober 2011 18.58 #942 maxix
alamõõdulised lähevadki tagasi, ega päris pisikesi ka kotti tasu panna :) et seda kõike reguleerida on kaladele mõeldud ka alammõõdud ja usu mind need ei ole lihtsalt suva järgi pandud! need kilo ringis poisid on samas ju ka kõige maitsvamad :)
ja ära haugi populatsiooni pärast küll muretse. Haug ju kannibal, ehk päästis see mõõdus haugi kotti panek kümnete poole kiloste purikate elu :)

Info
10. oktoober 2011 19.10 #943 muhomor2
muhomor2 vastas teemale Suur-Emajõgi
kahjuks minul on kurb kogemus , et kui massiliselt püüda "mõõdus" väikest kala , järv (jõgi) lõpp kokkuvõttes jääb tühjaks . muideks "kõige maitsvama" jutt on nende meeste välja mõeldud , kes suurt ei saa , ära võta isiklikult (beer)

Info
11. oktoober 2011 09.17 #944 jass
jass vastas teemale Suur-Emajõgi
väiksemates veekogudes võib-olla see probleem tõesti,emajõe,peipsi jne peal asi vast nii ull ei ole