Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Meriforell

More
11 years 10 months ago #2307 by hannes
Replied by hannes on topic Vastus: meriforell

raikoj wrote: Et kas forell vaatab, et mingid eriti nõmedad kutid tulid kohale ja mõtleb, et "I'm outta here"?

:cheer:
More
11 years 10 months ago #2308 by aapua
Replied by aapua on topic Vastus: meriforell
Kardetavasti, eriti soojema veega, on päike see tegur, mis hoiab kala kaugemal ja sügaval. Et siis ikka pilves ilm oleks see, millal edu võiks loota.

Maatuul muudab vee temperatuuri sujuvalt ja ühtlaselt, aga suunaga MAA POOLT MERE POOLE. Samas, meretuul (eriti idakaartest), mis tuleb üle mingi soliidsema süviku (mõne saare läheduses on näiteks 50-80 meetrit vett) toob külma vee MERE POOLT MAA POOLE. See kõik baseerub ühe guru tähelepanekutel, tema väidetel, just idatuuli silmas pidades, on mõningates kohtades merikas püütav sisuliselt suvi läbi. Sügavuskaarte uurides on tegelikult näha palju huvitavaid kohti, kus on suurte kividega platood ja edasi sügavus kukub järsult - just idarajoone pean silmas. Üritan mingitel aegadel seal väiksed jalutuskäigud teha, oma silm ikkagi kuningas või nii, siis saab parema pildi.

More
11 years 7 months ago #2770 by unemati001
Replied by unemati001 on topic Vastus: meriforell
sai käidud 7 eur-i eest proovitud ka jõest seda merika püüki- ilmselt on veel varavõitu aga proovida tasus siiski sest kuulda oli et on juba saadud- saada õnnestus neli jõekat kes edasi omi asju ajavad. ja sellega kogu üritus ka lõppes. ilmselt enam jõest proovima ei hakka, las ujuvad üles ja ajavad omad asjad joonde, tehkud palju järglasi. küll on aega seda kalakest ka merest saada kui suudan oma tarkuseterad kokku koguda et mis moodi ja millal seda kõige parem teha oleks. :)
More
11 years 7 months ago #2771 by aapua
Replied by aapua on topic Vastus: meriforell
Täna idast üks kaldale meelitati ja üks rabamine lisaks oli. Nii et seltsimehed, hakkab vaikselt peale! Ise kavatsen küll jõeka-aja lõpuni vedada, aga äkki see nädalavahetus 15-16 sept teen samuti esimese treti kuhugi ära
The following user(s) said Thank You: unemati001
More
11 years 7 months ago #2773 by unemati001
Replied by unemati001 on topic Vastus: meriforell
et siis hakkab juba ka rannas teist saama, see on tore uudis. ma siin ise ka asja üle endamisi arutan et kas juba minna või siis veel oodata. ilmsel esimesel vabal ajahetkel kah randa lähen, eks siis ole näha mis saab.
More
11 years 6 months ago #2802 by raikoj
Replied by raikoj on topic Vastus: meriforell
Pikema ilmaennustuse põhjal oli täna plaan esimest korda see sügis mere äärde katsetama minna. Õnneks sõitsin hommikul juhuse tõttu mere äärest läbi ja vesi oli avatud kohtades täiesti mudane, veidi varjatud kohtade peal veel natuke liiga sogane. Temperatuure ja tuult olen juba mitu nädalat vaadanud ja ma usun, et see nädal tulevad Tallinnast lääne poolt teated esimeste saakide kohta. Ise vast ootan veel nädal aega.

Selleks ajaks peaksin olema kätte saanud ka uue varustuse - vana jätsin teatavasti kevadel metsa. Otsustasin osta ikkagi Shimano Nexave CX 270MH ridva. Tean, et paljud teised firmad teevad sama raha eest paremaid ritvu, aga eestis neid ei müüda ja minu jaoks on oluline, et ritva saab enne käes hoida ja võrrelda teiste ritvadega, ainult tehniliste parameetrite järgi ei julge osta. Võrdlesin seda ritva ka veidi odavamate Catana, ForceMasteri ja Salmo omadega - vahe on liiga tuntav. Uueks kettaks valisin samuti Nexave-i, on küll veidi kehvem, kui mu kadunud Exage, aga suvel harjusin jõgede ääres tegutsema võitlussidurita, nii et saab vast hakkama. Nüüd peab veel mingid püksid välja valima ja ma tean, et tahan kindlasti vilttallaga, kuid seda kas osta hingavad või neopreenid, sokkide või kummikutega, peab veel mõtlema.

Tekiks nüüd veel ka vaba aega, oleks elu lill.
Time to create page: 0.110 seconds
Powered by Kunena Forum