Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2019

More
4 years 7 months ago #10683 by Tallakulutaja
Olen mööda forellijõgesid kolland ca 5 aastat. Põhiliselt Kesk-Eestis. Kas mulle tundub ainult või iga aastaga jõed lähevad järjest rohkem heina? Või sõltub see kuidagi üldiselt jooksva aasta olustikest ja hooajati erinev? Millised on teiste tähelepanekud ?
More
4 years 7 months ago #10684 by nipi
Replied by nipi on topic Jõeforelli hooaeg 2019
Seinapalus on see protsess kõige hullem. Veevoolu vähenemine, maaparandustööd Koigi-Neeval.Pärnu jões Paide all on keskmine suvine temperatuur tõusnud 10-lt 15-le kraadile, aga seda jõelõiku forellijõeks pole enam mõtet nimetada.

More
4 years 7 months ago #10685 by Hein
Replied by Hein on topic Jõeforelli hooaeg 2019
Viimased kaks aastat (võibolla ka kolm, aga kaks kindlasti) on olnud väga madala veega aastad ja seepärast tundub kõik kohe eriti rohtus olevat. Tegelikkuses ilmselt on rohtu enamvähem sama palju. Kui nüüd oleks paar normaalse suurveega kevadet ja kõrgema veeseisuga suve, muutuks olukord pisut puhtamaks jälle.
More
4 years 7 months ago #10686 by nipi
Replied by nipi on topic Jõeforelli hooaeg 2019
Seda ei ole ega tule, lähikümnendite jooksul kindlasti mitte, sest staliniaegsed maaparandussüsteemid on taastatud, siin üks peakraavidest mis jookseb paralleelselt Vodja jõe suudmega.
See tõmbab ära ja reostab hulga Vodja põhjavett. Pärnu jõest Paide all on leitud 20 mürgist ühendit(KLAB-i aruanne eelmise aasta kohta).
Attachments:
The following user(s) said Thank You: Täpik
More
4 years 7 months ago #10691 by nipi
Replied by nipi on topic Jõeforelli hooaeg 2019
Mul kadus Vodjal kaks aastat tagasi Mäos ära karp lendõngeputukatega, karp oli valkja kaanega, peal norrakeelne kiri Sölvkroken. Kui kellelgi on aimu, oleks hea kui siia kribaks.
More
4 years 7 months ago #10692 by nipi
Time to create page: 0.112 seconds
Powered by Kunena Forum