Foorum

file Jõeforelli hooaeg 2018

Info
24. juuni 2018 22.51 - 24. juuni 2018 22.56 #10041 timo
timo vastas teemale Jõeforelli hooaeg 2018
Võidupüha hommikul tegin tiiru paika kus pole varem käinud ja tasus ärgata. Olin jõel selle koha juba vastuvoolu liikudes läbi loopinud. Kui tagasi vaatasin sinna oksarisu poole, ei suutnud kiusatusele vastu panna ja ujutasin Rando valge vobleri võssa, okste alla. Veidi sain kerida, kuna risus olnud kala samuti ei suutnud magustoidule vastu panna. Pauk oli äge, mis ridvast läbi käis. Õnneks ujus ta kohe ülesvoolu vabasse auku ning sain ta seal ära väsitada. Suurele kalale omaselt saltosid ei teinud aga sööstis ja rullis end kenasti. Kala kaldal ja adrekapauk oli nii suur et ei saanud telefonil klahvilukkugi maha. Lõpuks mõõt peale ja kaal külge. Võimas isiklik rekord L53 ja 1,525 kg mamma.

Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, STF, Karlil, elmerike, Justas, kkingsepp, Täpik, Rops The Boss, priitp
Info
26. juuni 2018 17.22 - 26. juuni 2018 17.27 #10042 xrax
xrax vastas teemale Jõeforelli hooaeg 2018
Tere!

Niisiis, olen ka pikalt antud foorumit ja põhiliselt just seda teemat kõrvalt vahtinud, kuid nüüd otsustasin esimese postituse siiski ära teha. Võtan siin all kokku möödunud nädala, kuna just see nädal on olnud sel hooajal kõige sisukam. Seda nii käikude poolest, kus põhimõtteliselt neljal päeval jõel sai käidud ning olgem ausad, ka juhtus nii mõndagi. Ei hakka kõigist päevadest eraldi väga pikalt kirjutama, kui siis vaid ühest, meeldejäävaimast, kuid võtan mõne sõnaga asjad kokku, seda koos paari pildiga.

Pühapäev vastu esmaspäeva ööd. Jõel alates 22.00. Nägin kala, sain ka, ja sain ka mitmel korral kõvasti närvikõdi metsloomade näol. Vist päris esimest korda jalutasin sirge seljaga mööda jõekallast ikka edasi, kui kaldaääres oleva võsa taga keegi suurem elukas omi asju ajas, seni on meist üks ikkagi plehku pannud. Kala suhtes huvitav põhimõtteliselt alates päris pimeda ajast, kui suur kala suu avas. Nimelt käis otsas kaks väga kena kala. Üks ühest ja teine teisest august. Mõlemad leechi peale, sest Rando lant sel päeval ei meeldinud. Kontaktid väga üht moodi, kus augu põhjast keegi otsa vajus, liikus meetri jagu omas suunas ja laksti, leech hambust lahti pääses. Viimaks kl 1.05 sain kätte ühe L42 kala, 930g, kes oma augu ikka täiesti pahupidi keeras, sõitis igas suunas edasi-tagasi ja tegi vahetpidamata küünlaid. Lõpuks sain ta kaldale ja nii kui kala veest välja sai pudenes konks mokast, millest kala vist ka aru sai ja plehku püüdis panna, kuid ma olin kiirem, õnneks takistasid teda ilmselt ka kopra näritud oksapuru kaldas. Püügi lõpetasin ca 2 ajal.

Järgmisel päeval ei andnud hing rahu ja pidin tagasi neid kahe suurema kala auke kontrollima minema. Krt! Samas kohas, kus mu auto eile oli, on täna kellegi teise auto ees! Mõtlesin siiski, et lähen proovin. Pommitasin jällegi kl 1ni, kuid tulemusteta. Kala käis küll pinnas ja noppis putukaid, kuid mitte minu pakutud kraami ja püügitulemuseks jäigi vaid 1 alakas, mis tagasi läks.

Vahepeal üks puhkepäev ja siis Järvasse

Kell 19 rooli ja lootsin 21 juba püügiga alustada, just nimelt lootsin, sest päris nii see ei läinud ja juhtus ka minuga see, mille kohta tahaks ikka öelda, et "minuga küll ju seda kunagi ei juhtu!"
Nimelt telefonikõne ajal pakkisin asju lahti, telefon loomulikult õlal. Ritv kotist välja, enda kõrvale kenasti vastu auto istet toetama, siis vest välja valmis ja siis järsku mega tuuleiil ja põmm! Uks minu kõrval tuulega täiega kinni! Korras noh! FAKK!

Okei, Rainer oli samal ajal telefoni otsas ja kuna mul varuritva kaasas ei olnud, siis mees tegi mega teene ja sõitis mulle tee peal vastu ning tõi oma varuridva. Riided said vahepeal juba selga ja kuna oli kindel plaan vähemalt 5h püük teha, siis seda ei tahtnud ikka ära jätta, rääkimata muidugi ideaalsetest ilmastikuoludest sel päeval, kus üsna tugev tuul ja hoovihmad.

Lõpp hea-kõik hea

Jõe ääres alustasin plaanitust 1,5h hiljem, aga tühja sellega, vähemalt jõudsin kohale. Esimese viskega oli huviline landi järel, kuid alakas. Teise viskega juba teine huviline kes mu vist kaugemalt ära nägi ja minust kaugelt mööda ujus. Tõotas tulla tegus õhtupoolik! Tegelikult oli aga suht pikk vahe sees ja mitmenda landi vahetuse järel panin otsa roosa Rando vobleri. Juba teise viskega peale landivahetust kala taga, alakas, pääses. Siis, kolmanda viskega järgmisest august togimine. See oli täpselt seesama auk, kust umbes aasta tagasi 1,8se olin saanud. Neljas vise tühi ja järgmisega sain selle kala siiski uuesti võtma. Kui ajas tagasi mõtlen, siis sain selle aasta taguse kala ka täpselt sama stsenaariumi järgi. Mis seal ikka, vajalikud protseduurid kalaga (L46 ja 1,1kg)ja edasi.

Vahepeal, peale esimest kala oli jälle mõnda aega vaikne, vaid mõned vilksatused, alakad tagasi, kuid suurem action tuli alles ühes väga-väga potensiaalses augus. Olin seda auku tagant mitu korda pommitanud kuid päris augu esimese servani ei ulatunud viskama. Liikusin ülespoole ümber puude augu äärde ja vaikselt vise augu ette serva, laks, otsas! Pinda ei saand teda tükk aega, sõitis vaid üles-allavoolu kuni ta madalasse sain. Tulemuseks L50 ka 1,4kg.

Kell oli juba 0.55. Peale seda kala veel üks alakas ja siis umbes kahe ajal pidin püügi lõpetama. Pooleteise tunnise hilinemise pärast venitasin niigi ka oma püügi tunni pikemaks, aga mis seal ikka. Ees ootas veel 1,5h autosõitu ja kell 8 oli vaja ka tööpäevaga alustada.

16.00- tööpäev läbi, õhtusöök, jalad selga ja jõele! Päeval õnneks sain endale Tallinnast ka teise ridva hankida ning teise mehe varuritv jäi autosse. Nüüd valisin lõigu sõbra soovituse järgi, kus olin ka varem ikka käinud, aga ütleme nii, et see ei olnud mu lemmikute nimekirjas. Tulemuseks sealt hunnik alakaid tagasi, mitmeid ilusaid võtte, üks kilone kala otsast, üks väga suure kala kontakt, mille kõvasti väiksem rahmeldis samast august tuksi keeras ning tühi kott! Aa, kuna oli äikseline ilm, siis muidugi ka paar laksu korraliku vihma krae vahele! Igatahes oli meeldejääv maraton selja taga ja mitmeks päevaks "rahu mõisas"! :) Muidugi ei saa mainimata jätta asjaolu, et selleks maratoniks andis selgelt tõuke järjekordse tellimuse saabumine landimeistrilt, kus oli ju vaja kõik landid ära katsetada! :oops:

Kivi kotti ja konks näppu!
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, ceemic, STF, elmerike, Justas, raulj, Täpik, Rops The Boss, Kix, Evil ja veel 1 foorumi liige(t)
Info
27. juuni 2018 05.22 #10043 lahutatude

tere112 kirjutas: Käisin eile Vahujõel ja Preedi jõel. Oli seal üks läti numbriga mersubuss. Uurisid ja seletasid palju. Ei teagi mis arvata, on õiged mehed või sulid. Tuleb loota, et juurde ei tekiks neid autosid siia. Ja sai elus esimest korda karu ka ära nähtud, tõusis isegi püsti ja vaatas ringi.

Musta LV numbritega mersu bussi on mitu korda ka lõuna-eestis Pühajõel nähtud, ka forellikas.
Tea siis kas olid samad...
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Rops The Boss
Info
01. juuli 2018 13.08 #10047 Jeekim

xrax kirjutas: "minuga küll ju seda kunagi ei juhtu!"
Ära neid järelejäänud juppe prügimäele saada. Võib ju uuesti ette tulla, mõni teine juhus mida "kunagi ei juhtu", siis on head rõngad, rulli sadul doonoriks olemas. Osavamad meistrid põletavad gaasitulel isegi graafiitmähised välja tulevaste lappimiste tarvis.

Info
02. juuli 2018 00.29 #10048 xrax
xrax vastas teemale Jõeforelli hooaeg 2018

Jeekim kirjutas:

xrax kirjutas: "minuga küll ju seda kunagi ei juhtu!"
Ära neid järelejäänud juppe prügimäele saada. Võib ju uuesti ette tulla, mõni teine juhus mida "kunagi ei juhtu", siis on head rõngad, rulli sadul doonoriks olemas. Osavamad meistrid põletavad gaasitulel isegi graafiitmähised välja tulevaste lappimiste tarvis.

Tänud tähelepaneku eest Jeekim! Muide, plaan on ehk isegi see piits parandada, läheb varu-varuridvaks. Kui ridvana asja ei saa, siis jah, jääb nö varuosadeks, kuna ritv oli peaaegu uus.

Info
04. juuli 2018 10.19 - 04. juuli 2018 14.35 #10049 Jeekim
Fotot vaadates küll ei tundu selle ridva lappimine mõistlik olevat. Oletan, et sul alles tuleks remondimaterjale muretsema hakata. Ridva parandamiseks sobivat grafiitkangast sa Eestist ei leia. Autoremondis, aviomudelismis jne. kasutatav grafiit ei sobi. Ka läheb tarvis painduvat epoliimi ja -lakki, mida samuti tuleks tellida. Arvestades ka kemikaalide kõrgemaid saatekulusid oleks mõistlik muretseda need materjalid korraga ühest kohast. Pole küll ise kasutanud, on lihtsalt silma jäänud Easycomposites nimelise firma pakutav paranduskomplekt, mis tundub mõistlik olevat. Ka on neil õpetlik video.
www.easycomposites.co.uk/#!/composites-tutorials/how-to-repair-a-broken-carbon-fibre-fishing-pole
www.easycomposites.co.uk/#!/starter-kits/fishing-pole-repair-kit.html
Kahjuks kirjutan forelliteemasse, sest teiste teemadega ka seostada ei oska.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: kkingsepp, Rops The Boss
Info
06. juuli 2018 23.18 - 06. juuli 2018 23.20 #10051 STF
STF vastas teemale Jõeforelli hooaeg 2018
Koll ei ole loll. Selline lause jäi eile õhtul kummitama. Kahlasin ülesvoolu, üks kala oli kotis, siis rabas eelmisest tunduvalt suurem forell lanti. Vett oli vaevalt põlvini, nägin hästi kala ära. Pommitasin tükk aega sama basseini, aga ei midagi. Oletasin, et kala oli ülesvoolu pagenud. Edasi liikudes nägin varsti silmanurgast jõepõhjast tõusvat mudapilvekest ‒ tüüp lasi mul lihtsalt endast mööda kõndida ja pani alles siis allavoolu plehku. Muidugi jäi see asi kripeldama. Hommikul sadas mõnusat seenevihma, lõuna paiku ei jäänud muud üle kui jälle minna. Ja ta oli sealsamas. Tuli tugeva pauguga landi otsa, ujus mulle vastu, puutüve alt läbi. Egas midagi, ronisin üle puutüve ja hakkasin hinge kinni pidades forelli okste vahelt välja meelitama. Sain ta tüve alt välja sikutada, siis haakis kala ennast voobleri vaba kolmikuga ühe oksa külge. Nüüd polnud enam aega jokutada, sain sõrme lõpusekaane taha ja tõstsin ta koos oksarondiga välja. Mõnus jäme kael oli, hea kinni hoida (L48).
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: elmerike, Justas, Täpik, Rops The Boss
Info
06. juuli 2018 23.58 #10052 scuba
Päise päeva aal õnnestus tundmatust jõest esimesel külastusel ilus kala tabada,siiani pikim,mis saanud.l55,L59 2,4kg
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Täpik, Rops The Boss, priitp
Info
07. juuli 2018 08.32 #10053 STF
STF vastas teemale Jõeforelli hooaeg 2018
Palju õnne! Selline elukas vääriks veidi pikemat juttu.
Info
08. juuli 2018 16.00 #10054 priitp
Ai kurja. Ilus kala, heas vormis. Õnnitlused! (Y) :)
Info
22. juuli 2018 18.29 - 22. juuli 2018 18.31 #10058 timo
timo vastas teemale Jõeforelli hooaeg 2018
Mitu kuud tagasi tekkis Aivaril (STF) mõte teha mõnus jõeka kamraadide koosviibimine Järvamaal tema pool. Sellisest kutsest forellimekasse ei saanud keelduda. Päevaplaan nägi ette hommikul 10 paiku kogunemise koos tervituskohviga, seejärel kohalikel jõgedel paaris püüki õhtuni, õhtusööki, sauna, ja lõkkeääres jutte kuni jaksab + öömaja. Super pakett!

Tulin koos Elmeriga ja otsustasime paarispüügi kah koos teha. Veits vara saabusime ja peremees saatis meid kohalike vaatamisväärsustega tutvuma. Tagasi jõudes oli kohvilaud kaetud ning head-paremat kõrvale ampsamiseks samuti. Hannes saabus ka, kuid ülejäänud kamraadid ei saanud erinevatel elulistel põhjustel tulla. Nii meid kokku 4 oligi.

Me Elmeriga otsustasime minna juba kunagi varem käidud jõel, kus tookord Elmeril väga ilus kala otsast pääses. Hannes ja Aivar läksid omi salakohti vaatama. Riietudes tahtsid parmud meid elusast peast ära süüa. Mitmest kohast hammustati kohe veri välja. Õnneks sai kahlamispüksid jalga ja Bes’s putukamürk peale kantud. Plaan oli kollid lendõngedega välja meelitada. Läbi metsa jõe äärde jõudes tuli meelde, et see nii avar polnudki, vaevu sai heitesarnaseid liigutusi teha. Küll oli putukas ees oksa küljes, siis jõerohus kinni, siis seljataga kuivanud risus . . . Ja nii see jätkus. Sellel lõigul kala ei näinudki, kuna närvid hakkasid päris puruks minema sellises võsas ragistamisega. Tagasi auto juures, plaanisime sillast järgmise lõigu peale minna. Elmer astus ees minema. Mul sai närv otsa ja võtsin oma spinna. Sidusin Jeekimi meisterdatud halli leechi otsa ja läksin järgi. Elmer harutas mingit pusa sillal kui mina sinna jõudsin. Tegin viske ühele poole silda ja siis teisele poole vastu voolu ning korralik kala rabas ja jõulised sööstud algasid. Sain kala rontidest eemale vabamasse vette, väsitasin ära ja oligi olemas. Ilusat tumedat värvi L45 papa kala. Edasi püüdsime nii, et Elmer kammis lennukaga kohad läbi ja mina spinnaga tegin kontrollheite järele. Pool tundi hiljem ühe sirgema lõigu pealt mul korralik võtt ja uus trall võis alata. L40 kohta korralikult paks kala. Liikusime ikka vaikselt edasi kui meie ees ületas jõge üks põder. Vägev oli seda vaadata. Tuul oli meie poole ja ta ei märganud meid. Kell hakkas vaikselt õhtusse tiksuma. Viimasest kurvist sain ühe 30cm paksu forelli otsa ja peale vabastamist võtsime suuna auto poole.

Tagasi õhtusöögile jõudes oli mõnus rammestus peal. Sai head suppi, käsitööleiba ja muud paremat. Lõke püsti, saunas tuli all. Kala läks suitsu, vihad said tehtud. Õlut tuli külmast juurde tuua. Sai jutustatud ja saunatatud tublisti üle kesköö . . .

Tänud pererahvale mõnusa vastuvõtu ja võõrustamise eest.
Tõeliselt mõnus oli. Kraaps ja kummardus!

Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: STF, elmerike, kkingsepp, Täpik, Rops The Boss, priitp
Info
22. juuli 2018 20.23 - 22. juuli 2018 20.24 #10059 hannes
Tõesti-tõesti... superluks kokkusaamine oli ja esimest korda sain maitsta suitsujõekat - väga maitsev kraam. Hea, et meie hulgas oli ka professionaale, kes kastanid tulest (ehk mõõdukalad jõest) välja tõid :oops:. STF'i poolt laitmatu idee ja teostus, midagi paremat oleks olnud raske tahta. Tänud pererahvale!

Järgmine kord pubis peaks midagi sarnast kokku leppima, mul on juba ideid ;)
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: STF, elmerike, Rops The Boss, priitp
Info
23. juuli 2018 23.01 #10060 priitp
Tere,
Sai eile jõel käidud. Tegelikult läksin lihtsat vaatama, kuidas veetase. Autost väljudes võtsid mind vastu 3cm suurused parmud. Sain kiirelt riidesse ja jõe poole minema. Jõe ääres selgus see mida kartsin, palju rohtu ja madal vesi. Oli kohti kuhu visata ja kohe kui maandus siis ka midagi toimus. Praeguse aja eripära - eriti täpne püük, mis teeb püügi väga põnevaks. ;) Ilusaid isendeid nägin ja ühe ka kaasa võtsin. 49cm ja 1,4kg ilus paks emane. Kala tegi kõike, mis elu jooksul õppinud oli ja tuletas mulle meelde seda, miks ma käin forelli püüdmas.
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, kaups, elmerike, kkingsepp, Täpik, Rops The Boss, Luix
Info
02. september 2018 00.41 - 02. september 2018 00.43 #10104 priitp
Tere.
Väga vaikne siin...
Nii suuri kalu nagu teised mehed saavad, mina pole saanud. :)
Sai täna taas käidud, vist aastaid 7 pole sellel lõigul käinud. Olukord oligi suht nutune, kuni siis lõpuks ta näitas end.
47cm, ei kaalunud.
Vabandan kvaliteedi pärast.

Edu!
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, kaups, STF, elmerike, raulj, Täpik
Info
09. september 2018 12.56 - 11. september 2018 17.22 #10117 Täpik
Täna sai hommikul kell 5:30 äratus pandud. Jõudsin kella 7ks jõe äärde. Kindel lõik oli valmis mõeldud. Ragistasin umbes kilomeeter maad ja toimus esimene võtt. L27 ja läks tagasi kosuma.

~500 meetri edasi käis mõõdus kala togimas. Paar viset veel ja sinna ta jäi. ~400m edasi, kus ennegi suuri kalu näinud paar viset ei midagi. Kõndisin teisele poole ronti ja viskasin sealt läbi lehtedega puuoksa. Õnneks hakkas voobler mängima. Nii kui voobler hakkas ujuma tuli see papa ja sõit võis alata. Sulistas ja sulistas oht oli et võib rontidesse minna. Tamiil oli oksa küljes ja kala ikka sabaga võimsaid plärtsatusi näitas. Mõtlesin, ei tea kas tuleb oksa küljest ära. Lõpuks kui oksa küljest pääses tuli ka kalda poole üsna väsinuna. Nägin et nüüd on kindlalt käes. Oli ennast korralikult tamiili sisse vingerdanud. Kaldas sai tema pea ümbert no 6 tiiru tamiili küll. Sellega siis saigi hooaeg lõpetatud. L46 ja 1kg.

Ärge siis alamõõdulisi püüdke ja keeluajal kalade tometusi häirige. Edu..

Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, kaups, priitp