Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2018

More
5 years 10 months ago #10033 by ottosson
Replied by ottosson on topic Jõeforelli hooaeg 2018
Tundub, et suur kala tõeliselt aktiivne. Täna kiire spontaanne käik peale tööd oma lemmiklõigule. Ohtralt kontakte, küll miskipärast kippusid täna ebanormaalselt palju otsast ära pudenema. Koduteel veel otsustasin teiselt jõelt ka läbi hüpata ja ühe väikese lõigu läbi kammida. Umbes 10 min olin jõudnud olla, kui tegin ühe lühikese, u 3m viske risti üle jõe väikesesse auku kahe murusaare vahele.. ja sealt ta tuli. Eelmisel käigul tegin rekordi L48 ning täna kordasin seda tulemust. Sama lant, teine jõgi.
Attachments:
The following user(s) said Thank You: hannes, STF, Karlil, Täpik, ROBIN
More
5 years 10 months ago #10034 by STF
Replied by STF on topic Jõeforelli hooaeg 2018
Jõed pole vennad. Tegin eile pika retke, kaldale sain vaid kaks päkapikku. Kalad olid üliettevaatlikud, isegi haugid ainult togisid lanti. Pinnas toituvaid forelle näha polnud. Päeva päästis üks väga (VÄGA) suur forell, kes minu lähedal veest välja hüppas. Aga landi vastu ei tundnud huvi temagi.
The following user(s) said Thank You: ROBIN

More
5 years 9 months ago #10038 by tere112
Replied by tere112 on topic Jõeforelli hooaeg 2018
Käisin eile Vahujõel ja Preedi jõel. Oli seal üks läti numbriga mersubuss. Uurisid ja seletasid palju. Ei teagi mis arvata, on õiged mehed või sulid. Tuleb loota, et juurde ei tekiks neid autosid siia. Ja sai elus esimest korda karu ka ära nähtud, tõusis isegi püsti ja vaatas ringi.
The following user(s) said Thank You: ROBIN
More
5 years 9 months ago - 5 years 9 months ago #10041 by timo
Replied by timo on topic Jõeforelli hooaeg 2018
Võidupüha hommikul tegin tiiru paika kus pole varem käinud ja tasus ärgata. Olin jõel selle koha juba vastuvoolu liikudes läbi loopinud. Kui tagasi vaatasin sinna oksarisu poole, ei suutnud kiusatusele vastu panna ja ujutasin Rando valge vobleri võssa, okste alla. Veidi sain kerida, kuna risus olnud kala samuti ei suutnud magustoidule vastu panna. Pauk oli äge, mis ridvast läbi käis. Õnneks ujus ta kohe ülesvoolu vabasse auku ning sain ta seal ära väsitada. Suurele kalale omaselt saltosid ei teinud aga sööstis ja rullis end kenasti. Kala kaldal ja adrekapauk oli nii suur et ei saanud telefonil klahvilukkugi maha. Lõpuks mõõt peale ja kaal külge. Võimas isiklik rekord L53 ja 1,525 kg mamma.





Attachments:
Last edit: 5 years 9 months ago by timo.
The following user(s) said Thank You: hannes, STF, Karlil, elmerike, Justas, kkingsepp, Täpik, ROBIN, priitp
More
5 years 9 months ago - 5 years 9 months ago #10042 by xrax
Replied by xrax on topic Jõeforelli hooaeg 2018
Tere!

Niisiis, olen ka pikalt antud foorumit ja põhiliselt just seda teemat kõrvalt vahtinud, kuid nüüd otsustasin esimese postituse siiski ära teha. Võtan siin all kokku möödunud nädala, kuna just see nädal on olnud sel hooajal kõige sisukam. Seda nii käikude poolest, kus põhimõtteliselt neljal päeval jõel sai käidud ning olgem ausad, ka juhtus nii mõndagi. Ei hakka kõigist päevadest eraldi väga pikalt kirjutama, kui siis vaid ühest, meeldejäävaimast, kuid võtan mõne sõnaga asjad kokku, seda koos paari pildiga.

Pühapäev vastu esmaspäeva ööd. Jõel alates 22.00. Nägin kala, sain ka, ja sain ka mitmel korral kõvasti närvikõdi metsloomade näol. Vist päris esimest korda jalutasin sirge seljaga mööda jõekallast ikka edasi, kui kaldaääres oleva võsa taga keegi suurem elukas omi asju ajas, seni on meist üks ikkagi plehku pannud. Kala suhtes huvitav põhimõtteliselt alates päris pimeda ajast, kui suur kala suu avas. Nimelt käis otsas kaks väga kena kala. Üks ühest ja teine teisest august. Mõlemad leechi peale, sest Rando lant sel päeval ei meeldinud. Kontaktid väga üht moodi, kus augu põhjast keegi otsa vajus, liikus meetri jagu omas suunas ja laksti, leech hambust lahti pääses. Viimaks kl 1.05 sain kätte ühe L42 kala, 930g, kes oma augu ikka täiesti pahupidi keeras, sõitis igas suunas edasi-tagasi ja tegi vahetpidamata küünlaid. Lõpuks sain ta kaldale ja nii kui kala veest välja sai pudenes konks mokast, millest kala vist ka aru sai ja plehku püüdis panna, kuid ma olin kiirem, õnneks takistasid teda ilmselt ka kopra näritud oksapuru kaldas. Püügi lõpetasin ca 2 ajal.

Järgmisel päeval ei andnud hing rahu ja pidin tagasi neid kahe suurema kala auke kontrollima minema. Krt! Samas kohas, kus mu auto eile oli, on täna kellegi teise auto ees! Mõtlesin siiski, et lähen proovin. Pommitasin jällegi kl 1ni, kuid tulemusteta. Kala käis küll pinnas ja noppis putukaid, kuid mitte minu pakutud kraami ja püügitulemuseks jäigi vaid 1 alakas, mis tagasi läks.

Vahepeal üks puhkepäev ja siis Järvasse

Kell 19 rooli ja lootsin 21 juba püügiga alustada, just nimelt lootsin, sest päris nii see ei läinud ja juhtus ka minuga see, mille kohta tahaks ikka öelda, et "minuga küll ju seda kunagi ei juhtu!"
Nimelt telefonikõne ajal pakkisin asju lahti, telefon loomulikult õlal. Ritv kotist välja, enda kõrvale kenasti vastu auto istet toetama, siis vest välja valmis ja siis järsku mega tuuleiil ja põmm! Uks minu kõrval tuulega täiega kinni! Korras noh! FAKK!

Okei, Rainer oli samal ajal telefoni otsas ja kuna mul varuritva kaasas ei olnud, siis mees tegi mega teene ja sõitis mulle tee peal vastu ning tõi oma varuridva. Riided said vahepeal juba selga ja kuna oli kindel plaan vähemalt 5h püük teha, siis seda ei tahtnud ikka ära jätta, rääkimata muidugi ideaalsetest ilmastikuoludest sel päeval, kus üsna tugev tuul ja hoovihmad.

Lõpp hea-kõik hea

Jõe ääres alustasin plaanitust 1,5h hiljem, aga tühja sellega, vähemalt jõudsin kohale. Esimese viskega oli huviline landi järel, kuid alakas. Teise viskega juba teine huviline kes mu vist kaugemalt ära nägi ja minust kaugelt mööda ujus. Tõotas tulla tegus õhtupoolik! Tegelikult oli aga suht pikk vahe sees ja mitmenda landi vahetuse järel panin otsa roosa Rando vobleri. Juba teise viskega peale landivahetust kala taga, alakas, pääses. Siis, kolmanda viskega järgmisest august togimine. See oli täpselt seesama auk, kust umbes aasta tagasi 1,8se olin saanud. Neljas vise tühi ja järgmisega sain selle kala siiski uuesti võtma. Kui ajas tagasi mõtlen, siis sain selle aasta taguse kala ka täpselt sama stsenaariumi järgi. Mis seal ikka, vajalikud protseduurid kalaga (L46 ja 1,1kg)ja edasi.

Vahepeal, peale esimest kala oli jälle mõnda aega vaikne, vaid mõned vilksatused, alakad tagasi, kuid suurem action tuli alles ühes väga-väga potensiaalses augus. Olin seda auku tagant mitu korda pommitanud kuid päris augu esimese servani ei ulatunud viskama. Liikusin ülespoole ümber puude augu äärde ja vaikselt vise augu ette serva, laks, otsas! Pinda ei saand teda tükk aega, sõitis vaid üles-allavoolu kuni ta madalasse sain. Tulemuseks L50 ka 1,4kg.

Kell oli juba 0.55. Peale seda kala veel üks alakas ja siis umbes kahe ajal pidin püügi lõpetama. Pooleteise tunnise hilinemise pärast venitasin niigi ka oma püügi tunni pikemaks, aga mis seal ikka. Ees ootas veel 1,5h autosõitu ja kell 8 oli vaja ka tööpäevaga alustada.

16.00- tööpäev läbi, õhtusöök, jalad selga ja jõele! Päeval õnneks sain endale Tallinnast ka teise ridva hankida ning teise mehe varuritv jäi autosse. Nüüd valisin lõigu sõbra soovituse järgi, kus olin ka varem ikka käinud, aga ütleme nii, et see ei olnud mu lemmikute nimekirjas. Tulemuseks sealt hunnik alakaid tagasi, mitmeid ilusaid võtte, üks kilone kala otsast, üks väga suure kala kontakt, mille kõvasti väiksem rahmeldis samast august tuksi keeras ning tühi kott! Aa, kuna oli äikseline ilm, siis muidugi ka paar laksu korraliku vihma krae vahele! Igatahes oli meeldejääv maraton selja taga ja mitmeks päevaks "rahu mõisas"! :) Muidugi ei saa mainimata jätta asjaolu, et selleks maratoniks andis selgelt tõuke järjekordse tellimuse saabumine landimeistrilt, kus oli ju vaja kõik landid ära katsetada! :oops:

Kivi kotti ja konks näppu!
Attachments:
Last edit: 5 years 9 months ago by xrax.
The following user(s) said Thank You: hannes, ceemic, STF, elmerike, Justas, raulj, Täpik, ROBIN, Kix, Evil and 1 other people also said thanks.
More
5 years 9 months ago #10043 by lahutatude
Replied by lahutatude on topic Jõeforelli hooaeg 2018

tere112 wrote: Käisin eile Vahujõel ja Preedi jõel. Oli seal üks läti numbriga mersubuss. Uurisid ja seletasid palju. Ei teagi mis arvata, on õiged mehed või sulid. Tuleb loota, et juurde ei tekiks neid autosid siia. Ja sai elus esimest korda karu ka ära nähtud, tõusis isegi püsti ja vaatas ringi.


Musta LV numbritega mersu bussi on mitu korda ka lõuna-eestis Pühajõel nähtud, ka forellikas.
Tea siis kas olid samad...
The following user(s) said Thank You: ROBIN
Time to create page: 0.223 seconds
Powered by Kunena Forum