Foorum

lock Jõeforelli hooaeg 2018

Info
20. mai 2018 12.10 #9977 scuba
Kõigepealt kirjuta marjatera suurusest.Mullu kudenutel praegu ikka peenike ,vast mm tera.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: ROBIN, Pollumees
Teema on lukustatud.
Info
20. mai 2018 12.17 - 20. mai 2018 12.18 #9978 alice
Mari jah üsna väikene.Kõvasti pisem kui nööpnõelapea.
Teema on lukustatud.
Info
20. mai 2018 12.39 #9979 ceemic
Ka veebruaris juba päris tihti väike marja-alge sees, seega kõik normaalne.
Teema on lukustatud.
Info
20. mai 2018 20.42 #9981 Evil
Evil vastas teemale Jõeforelli hooaeg 2018
Jäin täna landist ilma.

Peale võttu oli sidurikärin ja äkitselt läks väga kergeks. Haug arvatavasti.
Kui keegi leiab, siis teadku et tegu on väga hea landiga.:)
Üks varajasem kala sama landiga:

Kui fotod on ikka väga kehvad, siis tegu on oranži Rando vobleriga, millel on salmost ostetud pommikindel landilõks.:)
Esimene kala oli heas kaalus L42, mis ujub edasi ja teine kala oli L46 940g.
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Täpik, ROBIN, Pollumees
Teema on lukustatud.
Info
23. mai 2018 11.22 #9983 priitp
Eilne käik näitas kohe alguses ära, et on õige õhtu kalastamiseks. Käest käis läbi 4 alamõõdulist ( alla 40cm on kõik alamõõdulised ;) ) ja 3 kotikala, millest 1 võtsin kaasa, ühe vabastasin ja viimane, arvan, et õhtu suurim sai ise otsast ära, kuna arvasin et kala mul juba käes.... :)
Pildil L42cm, ei kaalunud, võtsin kaasa, kuna naine ütles, too täna kala ka.
Ropp, kui palju on näljaseid sääski hetkel, isegi tel tahtsid eile käest ära süüa.
Edu!

PS! Küsimus, kas forell ja landile sattunud sääsetõrjevahend on omavahel seotud?
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: aapua, STF, Karlil, Foreman, raulj, Täpik, ROBIN, Pollumees
Teema on lukustatud.
Info
23. mai 2018 13.11 #9984 aapua
Kiidan alammõõtu, endal on suht sama piir seatud. Tõsi, on kalu, mis ka seadusega lubatud numbri juures korralikud põrsad on, aga reeglina on jah 40 see suurus, kus juba mingigi liha neil luudele tekib.

Ise käisin viimati laupäeval, varahommikul oligi võimalik püüda enne kui iilgelt kuumaks läks. Seekord mitmed alakad ja püügiaja keskel ühest august üks ca kilone kala. Kuna sellel nirel on jõeka populatsiooniga lood nagu nad on ja nädal varem olin ühe kotikala sealt juba toonud, siis seekordne isend läks oma elukeskkonda tagasi.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: STF, elmerike, raulj, ROBIN, priitp, Pollumees
Teema on lukustatud.
Info
23. mai 2018 16.03 #9985 priitp
Tere Sven!

Aga sääsemürgi küsimus? :)
Teema on lukustatud.
Info
23. mai 2018 17.02 #9986 alice
Tavaliselt ma ei kipu oma püütud kaladest siia jutte ja pilte panema aga nüüd teen erandi,sest kalaõnn oli ropult hea. Paaripäevaste vahedega:
L47 ja 1.2 kg
1.11 ja 1.04 kg.
Eile peale tööd käisin korra proovimas ja sain naise sünnipäevaks L52 ja 1.53 kg mis on ka minu rekord.
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: STF, elmerike, davidoff1, raulj, Täpik, ROBIN, Pollumees
Teema on lukustatud.
Info
23. mai 2018 19.08 #9987 STF
STF vastas teemale Jõeforelli hooaeg 2018
Nüüd kuluks küll veidi pikem jutt ära. Millise landiga püütud? Naine kindlasti rõõmustas, palju õnne!
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: ROBIN
Teema on lukustatud.
Info
23. mai 2018 20.15 - 23. mai 2018 21.07 #9988 alice
Landiks on Rando uppuv sädelev lilla lant,kõik kalad on püütud sellega.Enne püüdsin hõbedasega aga sellest jäin ilma.Ei ole eriline kirjutaja,kõik kalad rullitasid,tegid küünlaid ja üritasid ronida roigaste alla.Kusjuures umbes sama suur, kui 1.53 kg ujus rahulikult landist mööda,ei proovinudki rabada.
Püütud on kalad sellisest jõest,kus suure tõenäosusega keegi teist kalal ei käi.Enne seal jões forelli polnud aga on sisse lastud või sisse pääsenud,kes seda täpselt teab.Õnneks asub koht kodu lähedal.Kui ainult neid kopraauke seal poleks.
Kahju,et kaamerat pole,oleks saanud vägevad kaadrid mida hiljem vaadata.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: STF, ROBIN, priitp, Pollumees
Teema on lukustatud.
Info
25. mai 2018 13.52 #9989 tere112
Sai ka käidud, kala ei saanud. Aga leidsin kellegi landikarbi, ilmselt juba tükk aega kadunud. Äkki keegi tunneb ära? :)
Lisatud failid:
Teema on lukustatud.
Info
25. mai 2018 14.40 #9990 scuba
Lihtne-nimi peal ju:-)
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: lazarus, ROBIN, Pollumees
Teema on lukustatud.
Info
28. mai 2018 19.47 #9993 Jeekim
Nüüd ei vaevuks, aga vene ajal oleks need landid kohe restaureerinud.
Teema on lukustatud.
Info
28. mai 2018 23.44 #9994 priitp
Sai eile jõel käidud. Kaldal käis 2 kala, esimene L38cm, ujub edasi. Teine kala, pildil, oli tugev võitleja, L 44,5cm.
Kõht oli puruvana täis.
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: elmerike, Täpik, ROBIN, Pollumees
Teema on lukustatud.
Info
06. juuni 2018 10.55 #10010 raikoj
Nädalavahetusel sai koos Aapuaga varahommikul jõe ääres käidud. Mina sain 3 tundi magada, vanameister tuli otse töölt, nagu ma aru sain.

Veidi on kahju, et ühest talvisest merika tripist saati telefoni kaamera enam ei tööta. Algul mõtlesin, et see on õiglane karistus jääpankade vahel kahlamise filmimise eest, kuid mõnede kaardrite mitte jäädvustamine jääb kripeldama. Näiteks see kuidas üle viljapõllu jõe äärde minnes tõusev päike 50 meetrised varjud kuvab. Või see kuidas aapua 2+ haugi risust välja proovib võtta.

Selle haugi sai ta kohe leechi otsa, õnneks oli tross vahel. Aga haug tõmbas siduri kärssades kohe risusse. (Kuigi minu arust oleks saanud teda suunata ja süü võib puhtalt ühe kodaniku magamatuse arvele panna, kes seda suu lahti aegluubis pealt vaatas, aga whatever.) Jäin ritva hoidma ja Aapua läks tamiili mõõda otsima teda ning olekski kätte saanud, aga tamiil takerdus seljakoti nööridesse (magamatusest, aga whatever) ja läinud ta oligi. Nii suurt haugi mina forellijõel näinud polnudki.

Kohe varsti sain ka ise ilusa kilo+ haugi Rando vobleriga. Ilma trossita, sest mulle meeldib ohtlikult elada. Siis hakkasid kokkupuuted forellidega. Esimene, ilus mõõdukas, tuli Aapua leechile järele päris ridva kaugusele järele. Vanameister ise seda ei näinudki, sest oli ametis looduse vahtimisega (magamatusest). Seejärel tuli päris madalast voblerit jälitama u 40 cm forell ja võttiski ära. Eelmisest korrast olin ühe L41cm forelli ära võtnud ja see kripeldas siiani. Eriti pärast merika hooaega tunduvad maru väikesed need loomad. Ühesõnaga, lasin tagasi.

Lante käisid jälitamas veel mõned väga ilusad kalad. Pigem leechi kui voblerit. Ma ei tea miks, aga absoluutselt ei viitsi enam ise leeche siduda, kuigi sellega püük on huvitavam. Ka Aapua lasi ühe 40 cm forelli tagasi ja üks kilo+ forka pani ilusa hüppega minema. Minu jaoks oli päeva nael 1,5 kg haug, kes Rando landi külge väljast kinni jäi, aga väga osavalt endale tamiili ümber lõugade mässis ning seetõttu koos landiga ta kätte sain.

Sama lõiku käisin kugagi oma forkaküti karjääri alguses püüdmas ja tookord kulus vahemaa läbimiseks terve pikk suvepäev koos lugematu arvu lantide ja närvirakkude kaotamisega, loomulikult jäädes tühja kotiga. Seekord, vees kahlates, 4-5 tundi, kordagi ei olnud igav ja enne lõunat olin juba kodus.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, aapua, STF, Karlil, elmerike, raulj, Täpik, ROBIN, Luix, priitp
Teema on lukustatud.
Info
06. juuni 2018 15.31 #10011 ottosson
Täna tegin rekordiparanduse. Vaatamata paljulubavale lõigule, ei olnud ma selliseks võtuks küll valmis, kui ühtäkki ilmus landi taha kurjakuulutav lainetus. Jõudu oli kalal kõvasti ja läks tükk aega, et ta läbi taimestiku ilusti käeulatusse saada.
Mõõdulint näitas L48, kena priske kala. See oli ühtlasi ka esimene kord, kui kahetsesin, et mul kaalu pole.
Tamiil 0,18 ja lant kuldne Mepps Aglia Streamer nr 1.
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: elmerike, Täpik, ROBIN
Teema on lukustatud.