Foorum

check Jõeforelli hooaeg 2017

Info
18. september 2017 22.30 #9468 Lumetaat
Ütleme nii, et 5 km allavoolu ühe tunniga on nauditav. Kui on käredad, kiirevooluga kitsamad kohad, väiksemad takistused kust hooga üle kimada annab vürtsi juurde.
Ütleme nii, et minu vanusega (50), kellel on ka mõned logisevad kohad (kulunud selgrooketas, põlvega probleem, selg pole esimeses nooruses, kalapüügi tulemusena viskekäe venitatud küünarnuki kõõlus) saan hakkama. Loomulikult kannan kala olles lisavarustust, mis toetavad selga, küünarnukki, põlve.
Transport - jah auto katusel, sest 3,8m autosse ei mahu. Minul on Lunar 12.
www.eastpole.ee/et/sot-kalamehesustad
Kui tunned kalale.ee-st Sepaonu, siis enne soetamist räägi temaga. Tal on nendega rohkem kogemusi. Ka minu omal on Sepaonu soovitus küljes.

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
18. september 2017 23.30 #9469 scuba
Vaatasin nüüd sama tootja asju.Fisherman 12 ,mis selle eelised või puudused võiksid Lunariga võrreldes olla`?Kuna endal kah selg küürus istudes kangeks jääb,oleks hea kui vahepeal põlvitades olla ,püüda aerutada saaks.

Info
18. september 2017 23.35 #9470 scuba
On vist oluline,et kajakist kergesti ja ümberminekuohuta välja -sisse liikuda saaks,näiteks kaldale ronimiseks jne.

Info
19. september 2017 00.12 #9471 Lumetaat
Kuna kingitud hobuse suhu ei vaadata, siis ei oska väga täpselt kommenteerida mudelite erinevust. Lunaril on veekindel panipaik, Fishermannil pole. Seljatugi on kitsastes oludes segav faktor. Puude alt läbi ronimiseks on rohkem ruumi vaja. Mulle piisab 30 cm-st. Paat puu alt, ise lähen üle puu. Võimalik, et kingitust valides määras ka natuke hind - võimalik, et hoopis asjatundja soovitus.
Maha ja peale ronimiseks on oma tehnika, saab ka omamoodi seda teha, aga eks võimlemist ikka on ja kui füüsika reegleid rikud - saad märjaks :) Korra olen ka seistes mõned meetrid sõitnud, aga jube oli. Eks see rohkem harjutamise ja tasakaalu tunnetuse teema.
Kahjuks suvi sai otsa ja see aasta jäi juhuks kui... treening ära. Kindlasti katsetan järgmine suvi riietega ümber minemist ja vees peale ronimist. Minu arust ümber minemise oht /teema on suhteliselt väike (kui just lollustega ei tegelda), pigem pean mina kõige ohtlikumaks asjaks ritv ära lõhkuda. Ettevaatlik peab olema visete juures, et vastu paati ritva puru ei lööks, kalad kipuvad paadi alla varju pugema - seega ritv keerataks suureks U-ks ja kõige ohtlikumaks pean püügivalmis ridvaga alla langenud puu okstest läbi sõitmist. Siis on seda tegevust palju - oksad näos, aer käes, ritv on kuskil ja väga kergesti okstesse takerduv ning samal ajal pead okstest tirides sealt läbi pugema. Tagasiteel auto juurde on mul alati asjad ära pakitud seljataga oleva võrgu all ja siis võin okstest kas või hooga läbi panna.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: scuba, raulj

Info
19. september 2017 13.06 #9475 scuba
Lazarus,jalgsi ma enam vist tõesti püüdma ei lähe suure tõenäosusega,kui just auto juurest saab siis vast mõnikord,aga nii on raske loota ilusa kala saamisele..
Aga õnneks Lumetaat reetis oma edu saladuse ja mul igal juhul praegu põleb pirn küll uuesti väga eredalt. paadiga võib leida uusi marsruute ja jõgesid.

Info
19. september 2017 13.31 #9476 Rainer
Ahoi!

Tegin ka sellel hooajal esimest korda jõekapüügi kohta statistikat.

Hooaja peale tuli kokku 43 käiku, kusjuures aprillis ei õnnestunud kordagi käia.

43 käigu peale kokku 7858 km autosõitu ning ~318 km jalutamist.

Kokkuvõttes käis püükidel käest läbi 166 kala, sh 55 mõõdus forelli ning 30 haugi (k.a alamõõdulised). 43 püügist 17 korral sain kaaspüügina haugi ning kaotasin neile hooaja kokkuvõttes 5 leechi. Ei oska täpset arvu öelda, aga julgelt võin väita, et päris mitu randokat oleks haugid ära viinud, kui ma trossi ei kasutaks. :)

55-st mõõduforellist panin kotti 17. Ehk siis hooaja peale võtsin kaasa kokku 19,7 kg forelli, seejuures kotikala keskmine kaal oli 1,16 kg. C&R kaladest kaalusin hooaja peale 2 ilusamat, muidu üldiselt C&R kalad ainult mõõdan ridvaga kõrvutades.

43 käigust kolmel korral õnnestus ka täiesti nulli jääda. Üldiselt peale sellist püügipäeva mõtlen tavaliselt, et nüüd ei viitsi enam tükk aega kalale minna, aga võta näpust, järgmisel päeval väljapuhanuna tahaks juba uuesti minna... Haigus vist? :lol:

Kokkuvõttes oli mega hooaeg - oli ilusaid kalu ja oli ka uute jõgede ning lõikude avastamist.

Jõudu kõigile uue hooaja ootamisel!
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, STF, Foreman, raulj, Getto

Info
20. september 2017 16.27 #9483 Lumetaat
Scuba - ma korra olen proovinud ka ühte väiksemat, pakun et see oli Perception Scooter, kuid selle stabiilsus on ikka tunduvalt kehvem. Põlvili seal peal eriti olla ei tahtnud. Muidugi harjutamise asi kah, eriti kui oled millegi stabiilsemaga sõitnud. see eest on too lühem (2,95m) ja kergem (20kg).
Kui oled lahtise peaga, saab igasugu lisavidinaid, tarvikuid, abivahendeid külge leiutada neile.
Pead külla tulema, saad ka näpuga ja pepuga asja katsuda :)

Info
20. september 2017 16.28 #9484 Lumetaat
Võta Rünno ka kaasa.

Info
20. september 2017 18.37 - 20. september 2017 18.40 #9485 scuba
Lumetaat-Rünno käigu jala:lol: .Nii tuima ja vähes huvi üles näitavat forellikütti ,kui Lazarus sel hooajal,annab ikka otsida:) Aga
kasutan arvatavasti Su ettepaneku ära ja loomulikult võib ka Rünno presentatsioonile tulla soovi korral. (beer)

Info
20. september 2017 18.39 #9486 scuba
Just see põlvitamisvõimalus on boonus.Muidu vaataks seda fishermani aga ei tea ju kuidas sellel need võimalused.

Info
20. september 2017 19.39 #9487 Lumetaat
Ajasin kägu. See polnud mitte Scooter vaid Leo ee.marine24.com/collections/kayak-and-canoe/products/sust-aqua-leo-sot . See lausa 2,5m. Kuigi kiri ütleb, et kandevõime kuni 140kg, siis 80kg raskust tundus juba piir.

Info
20. september 2017 19.58 #9488 Lumetaat
Vot see on tegija (FIT 132 SOT PE DELUXE ANGLER)

Kui jõele, siis kõik üleliigne maha ja sama mis mul (pigem tunduvalt parem). Kohe mis silma jäi oli aeruhoidja. Sellest tunnen küll puudust.

Info
20. september 2017 21.08 #9489 scuba
Ei tea kui stabiilne ta ilma nende lisaujukiteta on.Suht sihvakas ja meie jõgedel vist need külgharud välistatud.

Info
21. september 2017 14.23 #9496 Lumetaat
Ei usu, et ilma on stabiilsust vähem, kui Lunaril. Mõõdud on suht sarnased. Üks natuke pikem teine natuke laiem. Need külje ujukid pigem püsti seistes kalastamiseks vaja. Ja kui on tsiba laiem nire, paned ujukid kohe vastu külge, kogu kupatus läheb natuke küll laiemaks, aga saad stabiilsust juurde.

Info
25. september 2017 10.04 #9523 lazarus
Andke siis teada, kui küna katsetused ette võtate... Ma ka ju juba vana ja igast otsast kulunud forellikütt, tulevikule mõeldes tuleks kogemus sellise elukaga kindlasti kasuks.
Või siis tuleb tulevikus Linnahalli taga mudilat kakkuma hakata :)