Foorum

Mikrojigi - uus ja moodne püügiviis!

Info
07. mai 2017 19.39 - 07. mai 2017 19.51 #9091 Kalaportaal.ee

Kummilantide rakendamine, I osa

Kummilantidele raskuse ja konksu lisamiseks on mitmeid viise. Kui paljud kalamehed on harjunud kasutama kõige tavapärasemat viisi - jäiga konksuga jigipead, siis leidub ka teisi meetodeid, mis Eestis veel nii laialdast kasutamist pole leidnud.

Loe edasi: www.kalaportaal.ee/opetused-ja-artiklid/474-kummilantide-silikoonide-rakendamine-osa-1

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
30. mai 2017 15.17 #9164 Mart1n
Kas maitse- ja lõhnakummid laote karpi või hoiate originaal pakis parema säilimise nimel?
Ma teen mingi valiku konksudega karpi valmis, vee ääres hea kiire vahetada ja ülejäänud jätan pakki ning kannan kotis kaasas.
Hakkasin mõtlema, et äkki ei ole säilimise osas vahet ja oleks mõistlik kõik kohe karpi laduda. Peab vähem nodi kaasas tarima ja vajudesel hea kohe uus otsa ajada. Kuigi gripiga suletud pakist võetud jig tundub ekstra mahlane ja värske :)

Info
30. mai 2017 15.39 - 30. mai 2017 15.40 #9165 hannes
Ma eelmisel aastal panin ka enamus karpi ära ja sel aastal sisu revideerides avastasin, et lõhn on peaaegu kadunud. Sellest aastast hoian kõiki pakendites ja võtsin kasutusele ühe Balzeri vutlari, mida saab avada nagu raamatut. Kõik kinnised pakendid panin sinna vutlarisse ja sellel on ka pehmest materjalist vaheleht, kuhu sain konkse kinnitada.

Muideks, pakendeid annab kompaktsemaks teha, kui võtta välja õhukesest plastikust väike karbik, mis mitmetel mikrojigi pakenditel sees on. Ja näiteks ühe "landimudeli" landid kõik ühe pakendi sisse panna.

Neid, millel lõhn ära kadus, saab turgutada spetsiaalse kummilantide lõhnaainega. Tean, et Skandinaavias kasutatakase ahvenapüügil päris tihti aniisi lõhnaainet.

Info
30. mai 2017 16.11 #9166 Hein
Osad söödavad on mingi kreveti-kala lõhnaga, osad on, tõepoolest, aniisiga, juba originaalis.
Mina olen hoidnud originaalpakendis ja lõhn püsib. Selline tähelepanek on ka, et näiteks Lucky Johni söödavad panevad mõned konksud kiirelt roostetama, teisi konkse jällegi mitte. Gunki aniisikad konkse ei riku.

Info
30. mai 2017 16.21 - 30. mai 2017 16.22 #9167 hannes

Hein kirjutas: Gunki aniisikad konkse ei riku.

Huvitav kuulda, et Gunkit mainisid - see on siinmail ilmselt üsna tundmatu bränd veel. Milliseid Gunki kumme oled proovinud ja kuidas nad on kala toonud?

Ma vaatasin Perch Pro'd ja seal (vist oli esimene hooaeg) võttis võitja tiim enamus ahvenaid välja Gunki Grubby Shad 'iga (Red Ghost värv). Sattusin ise ka reklaami ohvriks ja ostsin ka ühe paki :) Proovida pole veel jõudnud. Lant ise on selline (netist leitud pilt) :

Lisatud failid:

Info
30. mai 2017 23.34 #9173 Mart1n
Sama mudel, aga erinevad toonid ühes pakendis trikk on juba kasutusel :) Kohe 2-3x vähem asju, mida kaasas vedada.
Peaks jah plast sisud ka välja võtma, teeb pakikesed veel kompaktsemaks. See pinal on ka väga hea idee.

Info
31. mai 2017 09.59 #9175 Hein
Olen minagi kanalgratise kanali vaataja ning minagi hakkasin just perch pro sarja tõttu Gunki vastu huvi tundma. Ostsin kokku neli varianti: Grubby Shad 6 cm Hot Fire Tiger ja Holo Grey Shiner ning 8,5 cm Hot Fire Tiger ja Red Ghost.
Eelmisel hooajal Peipsil olid nii suurem kui väiksem Fire Tiger küll tegijad ahvenat sai kenasti. Shiner on jõgedel paremini tötanud, ghosti polegi väga kasutanud.
Landid on iseenesest väga hea välimusega ning vastupidavus on ka hea - saba pole veel ühtki ära kaksatud, silmad siiski kukuvad ühel hetkel ära, kui mitmest suust läbi käinud ja lant ise ka juba "kaarvaseks" kulunud.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes

Info
08. juuli 2017 14.33 - 08. juuli 2017 14.35 #9265 hannes
Käisin eile järve peal ahvenat kiusamas. 3-4 tundi otsisin normaalses mõõdus ahvenat taga, kuni lõpuks nad üles leidsin. Esimese viskega haaras kummilutti särg, seejärel oli pea iga viskega ahven taga.

Alguses püüdsin väga kerge ja väkese "potsatajaga" (1,2 g) aga kuna seal sügavust rohkem, vahetasin 5 g pea vastu. Ja võtte jäi kohe vähemaks (mõlemaga püüdsin põhja pealt). Olgugi, et lant jäi samaks, tundus, et suurem pea mõjub võtule kehvemini.

Lõpus läksin drop-shoti peale üle, võtte jäi veelgi vähemaks, kuid drop-shotiga sain 4-5 kõige suuremat kala.

Lisan siia ka Raiko antud ülilihtsa kuid ülimaitsva retsepti:

puhastad ahvenad ära, paned neile kõhtu võid, soola, pipart ja tilli (ma panin veel ka natuke sidrunimahla) ning viskad otse grilli peale, kuniks naha kergelt pruuniks tõmbab. :fish2:

Info
08. juuli 2017 17.47 #9267 STF

hannes kirjutas: Lisan siia ka Raiko antud ülilihtsa kuid ülimaitsva retsepti:
puhastad ahvenad ära, paned neile kõhtu võid, soola, pipart ja tilli (ma panin veel ka natuke sidrunimahla) ning viskad otse grilli peale, kuniks naha kergelt pruuniks tõmbab. :fish2:

Läheb teemast välja, aga saabus nostalgialaks ja refleksid hakkasid tööle. Kunagi ammu sai Kassaris landiga suuri ahvenaid püütud, töötas nii Abu Tobyd kui ka väiksemad haugiplekid. Kalad olid enamasti poolekilosed pätsid. Retsept oli sama, aga ahvena kõhtu läks ka roheline sibul. Kala kõht sai hambatikuga kinni pandud ja kalad ise ajasin pikuti šašlõkivarda otsa. Elu parimad ahvenad, lapsed meenutavad tänaseni.

Info
08. juuli 2017 19.23 #9268 Vertu
Miks sa Hannes kohe 1,2g pea 5g vastu vahetasid? 3g ei proovinud? Oleks äkki püüda olnud kiire ja võtt ka hea.

Info
08. juuli 2017 20.41 #9269 hannes

Vertu kirjutas: Miks sa Hannes kohe 1,2g pea 5g vastu vahetasid? 3g ei proovinud? Oleks äkki püüda olnud kiire ja võtt ka hea.

Oleks tõesti pidanud 3g võtma, algselt tundus lihtsalt 5g sügavuse poolest sobivam. Jäin selle 5-se peaga edasi nikerdama, proovisin erinevaid lutte ja liikusin paadiga natuke ringi. Siis läksin üldse drop-shoti peale üle.

Info
02. oktoober 2017 19.29 - 02. oktoober 2017 19.31 #9572 hannes
Natuke fotosid viimastest mikrojigitamisest. Paar viimast käiku on kõik nagu ühe vitsaga löödud: kalad tüdivad ühest landist kiiresti ära ja kogu aeg pead midagi uut pakkuma. Paremini on kaubaks läinud kalakujulised jigid, sirpsabad olid ahvenariigis popid rohkem kesksuvel. Drop Shot on viimased korrad väga hästi töötanud, rakendatud Bait Breath pisikeste kalajigidega.

Ahvenapüük on äge :fish2:

Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: STF, Karlil, Mart1n, raulj, axon

Info
05. oktoober 2017 17.09 #9573 Andres1984
Kusjuures kohtades, kus mina püüan, on kalakujuline jigi alati miskipärast paremini toiminud kui sirpsabad. Olen täheldanud, et mida pikem ja paremini mängiv saba, seda korralikum võtt. Kas dropshotisid jõel, või mõnel järvel? Olen ise ka dropshotinud, kuid see on üsna igav ja passiivne tegevus minu jaoks, kuna tavalise jigiga jõuan ma selle aja jooksul palju suurema ala läbi püüda. Suurtel järvedel trollin mikrojigiga seni, kuni leian ahvena parve ülesse ja siis saan neid ühest august tavaliselt hulgem. Dropshotiga mängitan ma jigit üsna väiksel alal ja peamiselt vaid põhja kohal, ning saagid on olnud väiksemad. Samas võimalik, et ma ei tea kõiki nõkse ja nippe, mida dropshotides kasutada on võimalik. Hannes, kas mängitad dropshotides jigit põhja kohal väiksel territooriumil, või kasutad veel mingeid huvitavaid lahendusi?

Info
05. oktoober 2017 21.11 - 05. oktoober 2017 21.31 #9576 hannes

Andres1984 kirjutas: Kas dropshotisid jõel, või mõnel järvel?

Toimetasin järve peal.

Andres1984 kirjutas: Dropshotiga mängitan ma jigit üsna väiksel alal ja peamiselt vaid põhja kohal, ning saagid on olnud väiksemad. Samas võimalik, et ma ei tea kõiki nõkse ja nippe, mida dropshotides kasutada on võimalik. Hannes, kas mängitad dropshotides jigit põhja kohal väiksel territooriumil, või kasutad veel mingeid huvitavaid lahendusi?

Kasutan kõige klassikalisemat Drop Shot'i rakendust. Püüan sellise järve peal, kus ahven on alati kindlates paikades (konkreetsel järvel ca 3-4 koha peal ja liigub selle paiga perimeetri ulatuses pidevalt ringi). 3g mikrojigiga pean seetõttu liikuma pidevalt kala sabas, sest kala liigub tihti viskeulatusest välja. Drop Shot teeb elu mugavamaks - 7 või 10 g tinaga saan kaugemale lajatada ja ei pea paadiga nii palju manageerima. Seega minul on pigem vastupidi - Drop Shotiga saan suurema ala läbi püüda.

Eks palju sõltub konkreetsest veekogust, erinevaid lähenemisi on ilmselt päris palju. Näiteks mikrojigiga trollimisest kuulen esimest korda, peaks ka proovima :)

Muideks, kindlasti võib siin olla kalamehi, kes on mõelnud, miks on Drop Shoti tinadel aas sellise kujuga:

See on selleks, et kinnitada tina sõlmevabalt - liin lihtsalt surutakse jõuga aasa sisse:

Kui nüüd on vaja landi kõrgust põhjast regullida, on see väga lihtne: tina liigutamine liini peal käib väga kiiresti ja selle tulemusena muutub kohe ka landi kõrgust veepõhjast.

Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: raulj

Info
06. oktoober 2017 03.51 #9577 Vertu
Sellise tina kinnituse üks eelis on veel see et tina põhja takerdudes jätad põhja ainult tina. Paljud ei tea jah milleks selline kinnitusviis on, ühes poes müügil olnud dropi valmis rakendustel oli isegi see aas laiemaks pressitud ja tamiil lihtsalt seotud sinna.

Info
20. august 2018 19.08 - 20. august 2018 19.20 #10084 timo
Kevade alguses ostsin sellise imevidina nagu bellyboat. Aeg aga lendas ja lendas ning kuidagi ei saanud seda vette. Ikka oli vaja kuhugi karu . . . ronida jõekat jahtima või meres forelli taga ajada.

Täna oli plaan, et see bellyboat vajab ära proovimist. Hannesega käisimegi ühel järvel ahvenat microjigitamas. Tema oma old school kummipaadiga ja mina bellyga. Püügipaika sain muidugi imelihtsalt - elektrimootori saatel pukseerides. Püügi algul oli tegu manööverdamisega aga kui sain aru, kuidas keha raskust jaotada ja jalgadega tööd teha, siis sai juba sinna ka sõidetud kuhu ise soovisin. Päästevest oli seljas sest ohutus ennekõike.

Ja kohe alguses hakkaski juhtuma. Hannes pani esimese triibulise kotti ja mina sain käe valgeks. Siis juba hakkasid ka suuremad sõbrad jigi võtma ja sain paar väga ilusat ahvenat jutti. Üliäge kui kala võtupeal on. Peale pidu saabus vaikus ja see tuli einestamiseks ära kasutada. Peale pisikest pausi hakkas uuesti kala aktiivsemaks muutuma ning puhas rõõm oli kala konksu otsast võtta.

Jäin väga rahule oma esimese katsetusega. Pean veel kilo+ ankru ostma, et siis sobivas kohas paigal püsida. Mingi aeg on plaan kindlasti uuesti minna sellega püüki nautima. Väga rahul ostuga. Tänud Hannesele piltide eest ja seltskonna eest!

Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, mercury, STF, Karlil, kkingsepp, ROBIN