Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Mikrojigi - uus ja moodne püügiviis!

More
6 years 11 months ago - 6 years 11 months ago #9091 by Kalaportaal.ee

Kummilantide rakendamine, I osa

Kummilantidele raskuse ja konksu lisamiseks on mitmeid viise. Kui paljud kalamehed on harjunud kasutama kõige tavapärasemat viisi - jäiga konksuga jigipead, siis leidub ka teisi meetodeid, mis Eestis veel nii laialdast kasutamist pole leidnud.[hr]
Loe edasi: www.kalaportaal.ee/opetused-ja-artiklid/...de-rakendamine-osa-1
Last edit: 6 years 11 months ago by Kalaportaal.ee.
More
6 years 10 months ago #9164 by Mart1n
Kas maitse- ja lõhnakummid laote karpi või hoiate originaal pakis parema säilimise nimel?
Ma teen mingi valiku konksudega karpi valmis, vee ääres hea kiire vahetada ja ülejäänud jätan pakki ning kannan kotis kaasas.
Hakkasin mõtlema, et äkki ei ole säilimise osas vahet ja oleks mõistlik kõik kohe karpi laduda. Peab vähem nodi kaasas tarima ja vajudesel hea kohe uus otsa ajada. Kuigi gripiga suletud pakist võetud jig tundub ekstra mahlane ja värske :)

More
6 years 10 months ago - 6 years 10 months ago #9165 by hannes
Ma eelmisel aastal panin ka enamus karpi ära ja sel aastal sisu revideerides avastasin, et lõhn on peaaegu kadunud. Sellest aastast hoian kõiki pakendites ja võtsin kasutusele ühe Balzeri vutlari, mida saab avada nagu raamatut. Kõik kinnised pakendid panin sinna vutlarisse ja sellel on ka pehmest materjalist vaheleht, kuhu sain konkse kinnitada.

Muideks, pakendeid annab kompaktsemaks teha, kui võtta välja õhukesest plastikust väike karbik, mis mitmetel mikrojigi pakenditel sees on. Ja näiteks ühe "landimudeli" landid kõik ühe pakendi sisse panna.

Neid, millel lõhn ära kadus, saab turgutada spetsiaalse kummilantide lõhnaainega. Tean, et Skandinaavias kasutatakase ahvenapüügil päris tihti aniisi lõhnaainet.
Last edit: 6 years 10 months ago by hannes.
More
6 years 10 months ago #9166 by Hein
Osad söödavad on mingi kreveti-kala lõhnaga, osad on, tõepoolest, aniisiga, juba originaalis.
Mina olen hoidnud originaalpakendis ja lõhn püsib. Selline tähelepanek on ka, et näiteks Lucky Johni söödavad panevad mõned konksud kiirelt roostetama, teisi konkse jällegi mitte. Gunki aniisikad konkse ei riku.
More
6 years 10 months ago - 6 years 10 months ago #9167 by hannes

Hein wrote: Gunki aniisikad konkse ei riku.


Huvitav kuulda, et Gunkit mainisid - see on siinmail ilmselt üsna tundmatu bränd veel. Milliseid Gunki kumme oled proovinud ja kuidas nad on kala toonud?

Ma vaatasin Perch Pro'd ja seal (vist oli esimene hooaeg) võttis võitja tiim enamus ahvenaid välja Gunki Grubby Shad 'iga (Red Ghost värv). Sattusin ise ka reklaami ohvriks ja ostsin ka ühe paki :) Proovida pole veel jõudnud. Lant ise on selline (netist leitud pilt) :

Attachments:
Last edit: 6 years 10 months ago by hannes.
More
6 years 10 months ago #9173 by Mart1n
Sama mudel, aga erinevad toonid ühes pakendis trikk on juba kasutusel :) Kohe 2-3x vähem asju, mida kaasas vedada.
Peaks jah plast sisud ka välja võtma, teeb pakikesed veel kompaktsemaks. See pinal on ka väga hea idee.
Time to create page: 0.225 seconds
Powered by Kunena Forum