Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Mikrojigi - uus ja moodne püügiviis!

More
7 years 7 months ago #8464 by Team Favorite Estonia
Veel väike mõttetera seoses mikrojigiga ja tegelikult ka teiste püügiviiside puhul. Alati on mõistlik püüda võimalikult raske peibutisega, mida kala veel piisavalt hästi võtab. Näiteks võistlustel on oluline piiratud aja jooksul saada võimalikult palju kala. Kui kala võtab vabalt 5g peaga peibutist, siis tuleb tempo säilitamiseks kasutada 5g. Kui võtab piisavalt hästi 8g, siis tuleb panna 8g jne. Enda jaoks tuleb alati otsustada, millise raskusega on hetkel kõige parem püügitempo, s.t. millega kokkuvõttes kõige rohkem kala saab. Kui 2g on võtte 50% rohkem, aga püügitempo poolest kaotad ja kokkuvõttes saad vähem kala kui 6 grammise peaga püüdes, siis ei tasu 2g panna. Püüda tuleb seega maksimaalselt raske peibutisega, mille juures säilib tempo, sest nii püüad palju kiiremini.

Paljude võistlejate suur viga on see, et nad hakkavad liigselt peenutsema siis, kui see ei ole vajalik ega vii maksimaalse tulemuseni. Peenutseda tuleb siis, kui kala aktiivsus on väga madal ja ei õnnestu leida aktiivsemat kala. See puudutab nii mikrojigi, jigi, twitchingut, kirbutamist jne. Talvel on samamoodi - kui kala võtab piisavalt hästi 4mm kirpu, siis on 2mm kirbuga püük väga suur viga. Alati tuleb leida kõige optimaalsem variant, mis annab kokkuvõttes maksimaalse saagi.

Ütlen ausalt, et ma ei mäleta, millal ma viimati olen pidanud 2g mikrojigiga püüdma. Tavaliselt on lihtsam leida aktiivsem parv või aktiivsemad üksikud ahvenad, mis võtavad suuremat peibutist, kui püüda passiivset kala 1-2 grammiga või veel hullem - 0.2-0.5. On teatud olusid, kui selliste mikro ja nano raskuste kasutamine on möödapääsmatu, aga Eesti oludes on see üsna harv nähtus. Loomulikult, kui püüda väikeses tiigis, kus on ahvena keskmine kaal 20g, siis ei ole valikut, aga võistlusi sellistel veekogudel enamasti ei tehta.

Alexander Andrusenko
More
7 years 7 months ago #8465 by Jeekim
Hakkan vist aru saama. Mina vaid pidasin seda millekski veel kergemaks kui UL. Sõna "mikro" tähendab ju väga väikest, millega mõõtühikute süsteemis tähistatakse miljondikku, nanoga miljardikku.

More
7 years 7 months ago #8466 by Team Favorite Estonia
Eks need nimetused on nii ja naa - kuidas keegi nimetab.
More
7 years 6 months ago #8527 by haugihirm
Täpset definatsiooni microjigitamisel pole. Üldjuhul püütakse raskustega 2-6g olenevalt veekogu sügavusest.
0,5-1g raskustega püüki nimetatakse nanojig. Tavaliselt on raskuseks marmõska.
More
6 years 11 months ago - 6 years 11 months ago #9091 by Kalaportaal.ee

Kummilantide rakendamine, I osa

Kummilantidele raskuse ja konksu lisamiseks on mitmeid viise. Kui paljud kalamehed on harjunud kasutama kõige tavapärasemat viisi - jäiga konksuga jigipead, siis leidub ka teisi meetodeid, mis Eestis veel nii laialdast kasutamist pole leidnud.[hr]
Loe edasi: www.kalaportaal.ee/opetused-ja-artiklid/...de-rakendamine-osa-1
Last edit: 6 years 11 months ago by Kalaportaal.ee.
More
6 years 10 months ago #9164 by Mart1n
Kas maitse- ja lõhnakummid laote karpi või hoiate originaal pakis parema säilimise nimel?
Ma teen mingi valiku konksudega karpi valmis, vee ääres hea kiire vahetada ja ülejäänud jätan pakki ning kannan kotis kaasas.
Hakkasin mõtlema, et äkki ei ole säilimise osas vahet ja oleks mõistlik kõik kohe karpi laduda. Peab vähem nodi kaasas tarima ja vajudesel hea kohe uus otsa ajada. Kuigi gripiga suletud pakist võetud jig tundub ekstra mahlane ja värske :)
Time to create page: 0.108 seconds
Powered by Kunena Forum