Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Haugipüük 2015

More
8 years 11 months ago #6512 by Mart1n
Replied by Mart1n on topic Haugipüük 2015
Käisime ja avasime ka nädalavahetusel haugi hooaja Soodla veehoidla peal... Kaks päeva, kuid mõõdus kala ei tabanud. Küll aga nägime hulgaliselt väikseid havi poisse, kes läksid tagasi ujuma :) Kohati oli võtt väga aktiivne, rabati lanti, mis just vette kukkunud kui ka ujuti pikalt järgi ning enne paati ilus sööst landi suunas. Pühapäeva õhtu viimane havi oleks vast nõutud cm-id välja andnud, kuid läks ka tema tagasi ujuma tänu vaatemängulisele hüppele. Juu siis oli tahe elule ikka nii suur, mis sundis ta veest välja hüppama.
Paati kokku pannes otsustas ära murduda pumba käepide, mis tegi paadist õhu väljasaamise omamoodi huvitavaks. Juhtus see juba teist korda, pean sinna puust lati asemele leiutama, sest originaalis olev plastik vars minu käte vahel vastu ei pea :lol:
More
8 years 11 months ago #6529 by NoorHuviline
Replied by NoorHuviline on topic Haugipüük 2015
Terekest , käin siis hetkel havi jahtimas suhteliselt sügavates jõgedes , ja pole siiani haugipoissi kätte saanud . Kus praegu haug on , kas kuskil põhjas või siis madalas soojas vees ?

More
8 years 11 months ago #6531 by wingsuit
Replied by wingsuit on topic Haugipüük 2015
käisin kah ühte tallinna lähedast jõge avastamas, esimese osa päevast katsetasin texas-rigi, ei mõhkugi. Siis panin meppsi 3se otsa ja esimese viske peale siuke 2-2,5 kutt otsas. kuna ma hästi ultralight ridva ja rulliga, siis sidur üsna maas - kutt tegi korralikult sõitu veeall, siis asja mida ma pole haugi puhul veel näinud -veest välja ja saba peal meetrit poolteist, hyppeid ja summimist oli miski 5 minutit. kuna telefon oli koju unustatud, ei saand pilti teha, konks suust välja ja läks koju tagasi koos tänusõnadega adreka ja vaatepildi eest.
More
8 years 11 months ago #6538 by mecc
Replied by mecc on topic Haugipüük 2015
noorhuviline, ma arvan et ta võib olla igal pool, kuid ma ise prooviks rohkem madalamast. Käisime nädalavahetusel trollimas ja saime mõned pannihaugid + lasime alakaid tagasi. Pigem oli võtt ikkagist madalas.
More
8 years 10 months ago #6563 by O.R
Replied by O.R on topic Haugipüük 2015
Eile õhtul, päikeseloojangu ajal käisin haugi taga ajamas. Metsa, laisi äärde, jõdsin pool tundi varem ja konkreetselt, mitte ühtegi kala. Kui aga päike metsa varju hakkas vajuma, läks lahti. Kokku sai püütud umbes 1,5 tunnikest. Kala oli kõikjal, alla põlve lagedas vees, kõrkjate vahel, puusani vees ja paksu penikeele all, ainsaks tingimuseks oli, et mets päikese ära varjaks. Kala "front" liikus lahedalt päikese loojudes üle laisi:). Landiks kasutasin oma ühte Hiiumaa kinniste vete lemmikut, blue foxi vibraxit. Kui suvel ja sügisel töötab ahvenakarva variant, siis kevadel kasutan punaka varjundiga hõbedast, millele tõmban punase markeriga mõned triibud peale. Nad on enda landile ka toreda punaka tuti taha ehitanud, mis meeldiva üllatusena seal ka püsib!. Kahjuks ei olnud poes hetkel number 5 saada ja pidin 4-ga püüdma. Selle kolmik on aga natuke liiga väike ja suurem haug kipub tihti otsast minema, samas, sellises kalasupis ongi see pisuke lisapõnevus asjale. Kaasa võtsin lõpuks 6 haugi, suurem hulk sugulasi külla tulemas, vaja külmik kotlette täis laduda.
Aga põhiline oli minu jaoks see, et lõpuks ometi sattusin peale korralikule ahvenarallile. Olen seda aastaid ja aastaid nillinud ja lõpuks tuli ära ning seda siis ajal, mil seda vist väga ei oleks pidanud ootama. Igatahes sai väga madalast veest, kõrkjate vahelistest 10x10m lompidest seda kohati pea iga viskega. Kaasa võtsin lõpuks 15 suuremat isendit, suurim sealjuures nõksa üle poole kilo.
Ainus mõru pill oli see, et tahtsin paarile Lõuna-Eesti sõbrale ka seda lahedat püüki näidata ning olin kodus gopro kaamera ilusti laadima pannud, aga, kui metsa jõudsin, avastasin, et olin selle sinna ka jätnud... nüüd ei teagi, peaks vist täna-homme korra veel minema sinna, et asi ka filmile saada.
Ära tulles nägin ka sellist peaaegu mõõdus lutsu jalge ees ujumas. Selle kala püügi peaks ka kunagi talve saabudes konkreetsemalt ette võtma.
The following user(s) said Thank You: mecc
More
8 years 10 months ago - 8 years 10 months ago #6577 by egert001
Replied by egert001 on topic Haugipüük 2015
Täna varahommikul 04.59 siis selline poiss. Pikkuse unustasin mõõta kuid oli mõõdus kohe kindlasti. Kaalu oli 1.6kg. Hommik enne tööd algas rõõmsalt igatahes :cheer:

Attachments:
Last edit: 8 years 10 months ago by hannes.
Time to create page: 0.244 seconds
Powered by Kunena Forum