Foorum

lock Meriforelli hooaeg 2015

Info
20. august 2015 00.02 - 20. august 2015 00.13 #6910 Barbatula

Tänane hooaja avalöök oli edukas - L50 ja 1,480, kell 20:15, reetis ennast ühe kõva plärtsatuse-küünlaga ca meetrisügavuses vees ning ~20 meetri kaugusel. (Täitsa uskumatu kui lähedale ikka kala tuleb, kui vaikselt ühe koha peal passid) Paari viske ning landivahetuse järel oli otsas ja tegi korralikku sõitu...ühesõnaga 1. käik "sügishooajal" ja kohe joppas, eks paneb nüüd 20 nulli otsa :)

Ahjahh, vesi 16 kraadi...nii et natuke müstikavaldkonda vist läheb.
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, aquarjux
Teema on lukustatud.
Info
10. september 2015 09.08 #7012 JimBob
Mõtlen siin sellisele ridvale nagu Daiwa Seahunter X Sea Trout 3,10 m 10-40 g LINK POODI
Kas see võiks oma hinnaklassis (66 eur) olla hea valik või on midagi mõistlikumat samas hinnaklassis?
Poes vibutades tundus hea olevat ja mulle meeldis.
3m Catana tundub liiga jäik selle kõrval olevat.
Või ongi just jäigem parem?
Teema on lukustatud.
Info
10. september 2015 09.24 - 10. september 2015 09.25 #7013 hannes

JimBob kirjutas: Mõtlen siin sellisele ridvale nagu Daiwa Seahunter X Sea Trout 3,10 m 10-40 g

JimBob, kui otsustad X Seat Trouti kasuks, siis ei saa mainimata jätta, et need ridvad saabuvad kohe-kohe siinsesse poodi müüki. Saan Sulle teha ka vähe parema pakkumise ;)

Saabuvad kaks Daiwa merikaritva:
Daiwa Seahunter X Sea Trout 3,10 m 10-40 g ja
Daiwa Exceler Sea Trout 3.15m 15-45g

Müüki tulevad nad uue nädala alguses, ilmselt esmaspäev-teisipäev.

Kui oled Tallinna mees, saab mõlemat ka käes hoida.

Sorry, et merikateemat müügijutuga risustasin :)
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: JimBob
Teema on lukustatud.
Info
10. september 2015 18.47 - 10. september 2015 18.50 #7014 JimBob
Ma siis võtan arvesse. See Daiwa oma oli päris sümpaatne käes kõigi teiste 3m plankudega mida võrdlesin (kuigi neid päris kalleid ei hakanud enda kiusamiseks näppimagi).
Mul kiiret pole otseselt. See kuu plaanis lestale keskenduda rohkem ja järgmisest vaataks merika poole sest ega varem pole vast mõtetki eriti.

Aga keegi võiks oma arvamuse või kogemuse (kui on) sellest ridvast ka lisada.
Teema on lukustatud.
Info
10. september 2015 23.14 #7015 Barbatula
Mul merikapüügiks kasutusel Procaster Trout 3m 10-35g. Natuke odavam mudel, kuid antud ridvaga olen väga rahul, seda nii kaalu poolest, kui ka viskedünaamika osas. Ilmselt see Seahunter blanki osas halvem ei saa olla. Kui siis üks asi mis võib seahunteri juures häirima hakata- antud ritv on kaheosaline ning see tähendab suuremat ebamugavust transpordi osas.
Teema on lukustatud.
Info
17. september 2015 14.33 #7049 juhanharm
Kasutan ka Daiwa Exceler Sea Trout ritva ja väga rahul.
Teema on lukustatud.
Info
19. september 2015 23.29 #7059 O.R
O.R vastas teemale Meriforelli hooaeg 2015
Paar päeva nüüd haugi püütud ja hirmus isu oleks minna ka merikat proovima, aga EMHI näitab vee temperatuuriks 15-16 kraadi. Täpselt ei tea, pole ise mõõtmas käinud, aga, kas nii sooja veega on mõtet üldse proovima minna? Võrkudega saadakse juba hõbedast kala küll ja vägagi kalda äärest ning madalast, aga see rohkem öine liikumine. Paistab, et Põhja-Eestis vesi juba täitsa püügikõlbulik.
Teema on lukustatud.
Info
20. september 2015 11.49 - 20. september 2015 11.55 #7061 hannes

O.R kirjutas: Täpselt ei tea, pole ise mõõtmas käinud, aga, kas nii sooja veega on mõtet üldse proovima minna?

Kindlasti tasub proovida. Sel nädalal saadi ida poolt spinnaga päris mitu kala ja ka täna hommikul pandi üks kotti. Selle kala saamislugu ja pilti saab mõne aja pärast ka siin foorumis näha ;)

Käsiraamatust leiab uue merikateemalise artikli ( link ), kus on kokku kogutud Taani punasemeeste soovitusi. Seal on viimasel ajal popiks saanud raskusujukiga püük. Laias laastus on nii, et kalale minnakse laia peibutise valikuga. Karbis on tavalised merikalandid ning raskusujuki jaoks pisikesed plekid ning kõiksugu putukad-silikoonid, mis meenutavad merika toidupoolist. Järjest hakatakse erinevaid peibutisi proovima, kuni leitakse see õige. Iseenesest päris huvitav strateegia...
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: O.R
Teema on lukustatud.
Info
20. september 2015 13.06 - 20. september 2015 13.14 #7062 timo
timo vastas teemale Meriforelli hooaeg 2015
Kogu nädala jälgisin tuult, Laupäeval oli see väga vali ja kardsin, et ehk tekib selge vee leidmisega täna probleeme. Valisin siis hommiku vara ühe allatuult paiga Tln ida pool ja tõmbasin mugavad riided selga/jalga. Peab ütlema, et see Loikka saabas tõmbas hüppeliigese mõnusalt kinni, nii et esimesed sammud olid nagu robitil, Aga hiljem harjusin ja kividel turnides sain aru, et see on pigem pluss. Mitmel korral, kui väheke libe oli, hoidis see jäikus jalga tugevana ja oli parem tasakaalu hoida kividel.

Otsa sidusin nagu ikka, Aapua toodangu, seekord sini-must lant. Päike oli just tõusnud ja maru mõnus oli neid esimesi viskeid teha. Jõekapüügi nikerdused ja võsas ragistamise vaimsed traumad justkui sulasid ja tekkis selline uus hingamine. Loopisin allatuult ja visked tulid nii nii pikad, et läks meelest, kui palju tamiili kevadest poolile jäänud oli. Jooksis peaaegu et tühjaks :)
Kui olin c 1.5h üht sektorit pommitanud, tekkis mõte kohta vahetada. Nagu ikka, teen ma siis peale seda mõtet viimased 10 viset ja siis ronin kivi pealt alla. See tundus nagu filmis, just viimane 10 vise, juba kolmandik maad keritud ja mis toimub? Väga ettevaatlik võtt, nagu oleks kivi taha tiba kinni jäänud ja siis alles seejärel hakkas võitlemine pihta. Väga hullu möllu ei teinud ja nii ma ei saanudki aru, kas on mõõdukala või mitte. Väsitasin ära ja jalutasime koos kaldale, lint peale ja 50-51 vahele tiba tume isane kala. Emotsioon oli kaiff, istusin kivil, vaatasin seda kena täpilist mustrit ja jalg tudises :)

Loopisin veel jupike aega seda kohta kuid ei miskit. Vahetasingi siis kohta ja ronisin teise kivinuki peale. Eemal vaatasid võrgumehed paadiga oma võrke läbi. Mulle tundus, et peale lesta neil miskit punasemat seal polnud. Mõtlesin omi mõtteid kui korralik pauk käis landi otsas ootamatult. Oli vist sekund paar otsas ja vaikus, Pidi olema kena kala kes sellise litri pani. Rohkem huvi ei tuntud.

Pikemat lugemist ikka mu blogist:
www.minugakalale.blogspot.com

Edu kotkastele
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, aquarjux, O.R, kkingsepp
Teema on lukustatud.
Info
20. september 2015 21.04 #7063 O.R
O.R vastas teemale Meriforelli hooaeg 2015
Käisin täna Ristna otsas luurel. Veel oli soojust 16,5 kraadi, mis erilist lootust ei andnud, aga, kui juba seal olin, siis ikka vette kah. Nii sooja veega on mõnus püüda, laine käis kohati üle pea, aga jummala suva oli sellest. Miskise 15-20 minutilise loopimise järel käis ragin ja oligi üks korralik kala otsas. 10-15 sekki sain temaga mängida, aga siis läks tegelane vaatama ridva otsa pea vees hoidmisele ühe laine pealt küünlasse ja kadunud ta oligi. Võin julgel öelda, et 2-2,5 kilo oli see isend küll. Landiks oli Abu Garcia Toby Rocket 24g ja võtt toimus üsna kaugelt. Kahjuks jäin sellest landist pärast poole ilma. Hiljem jäin ühest valgest snäpsist kah ilma. Landikott oligi ebameeldivalt raskeks muutunud:)
Igatahes, nagu näha on, tasub ka nii soojast veest proovida.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes
Teema on lukustatud.
Info
21. september 2015 09.21 #7065 wingsuit
Krt järgmise nädala spinningu mm'i vôiks merele yle viia...
Teema on lukustatud.
Info
26. september 2015 21.40 - 26. september 2015 21.46 #7110 raikoj
Meri kutsub. Päeva ainuke võtt. L59 cm, aga 2,7 kg! Oli tugevalt üheharulise konksu otsas.

Landiks Hansen Silver Arrow .
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: elmerike, JimBob, kkingsepp
Teema on lukustatud.
Info
27. september 2015 09.50 #7112 aquarjux
laupäeva hommikul yle kahekilone mu lanti hammustas, hyppas ja vapralt vöitles ja kui käeulatusse sain ja korraks imetlema jäin siis plaks ja aidaa . Järgnes meeleheite karje. Äkki keegi kuulis läänes. ilus kala oli :)
Teema on lukustatud.
Info
03. oktoober 2015 11.59 #7125 Mazola
Sooviks teada mis materjaalist kahlamispükse eelistada.. Kas neopreenist või kummist ? Ja kui oluline on see vilttald ?
Teema on lukustatud.
Info
03. oktoober 2015 17.18 #7126 enzon
Oleneb, mida sa pükstest ootad. Neopreenidega on hea soe külmas vees. Kummikatele paned soojad püksid alla saad ka külmas püüda. Mugavuse poolest on kõige paremad hingavad püksid, eriti suvel kui palav. Vilt tald ei libise kivile tekkinud vetika kihi peal, kummitallaga on sama kui libedal jääl.

Libe kala!
Teema on lukustatud.
Info
03. oktoober 2015 21.23 - 03. oktoober 2015 21.38 #7127 hannes

Mazola kirjutas: Sooviks teada mis materjaalist kahlamispükse eelistada.. Kas neopreenist või kummist ? Ja kui oluline on see vilttald ?

Kummipükse pole omanud, kuid usun, et neopreenid on mugavamad, soojemad ja kergemad. Neopreenide miinus on see, et neid on lihtsam katki teha (terav kivi, oks ...) ja hind ka enamasti kallim.
Merepüügis libedate kivide peal on tald väga oluline, olen seal tavalise kummitallaga ukerdanud ja sigalibe oli. Ei soovita. Nii et meres ikka vilttald või siis kumm+naastud.

Tegime täna Timoga retke loaga lõhejõele. Veetase madalavõitu, nii et ilmselt veel pole õige aeg käes. Siiski-siiski sai üks vägev lõhekoll visuaalselt ära nähtud, see oli juba elamus omaette. See veesammas, mis kala jälitas, oli aukartust äratav.
Timol kaks alakat jõekat tagasi ja ühe korraliku merika ninaga tonksamine. Mul õnnestus üks L54 cm merikas kaldale saada (C & R). Olin esimest korda multirulli komplektiga jõe ääres (varem olen vaid merel-järvedel sellega püüdnud) ja olin suht skeptiline - landid ju kerged ning jõgi ka selline suht väike ja võsane. Kuid asi toimis päris edukalt ja tänu suht jämedale nöörile sain ka landi alati ilusti kätte. Lante võtsin kaasa mehiselt - eile sai tund aega karpi komplekteeritud. Tegelikkuses sai ujumisaeg vaid üks :cheer: Selleks oli pisike Kuusamo Räsanen (u 5-6 cm... ühelt poolt läikiv hõbe, teiselt poolt oranž), mille ma täiesti juhuslikult eile oma kasutute lantide karbist avastasin.

Kivide peale polegi veel sel hooajal jõudnud, kuid seda viga peaks kiiremas korras parandama :fish:

Edu!
Teema on lukustatud.