Foorum

lock Meriforelli hooaeg 2015

Info
04. oktoober 2015 19.09 #7130 aapua
Täna käis aktsioon kahanevas järjekorras. Esmalt kala käes (täishõbe, aga no ainult 40+ cm), siis äraminek, siis rabamine ja siis järgiujumine. Ja siis hakkas lõpuks liiga külm. Aga see äraläinud tegelane... Jalg hakkab uuesti tudisema kui sellele mõtlen... Kahjuks vaid paar sekundit otsas, aga jõudis mulle ennast kogu oma pikkuses (ja laiuses!) korralikult ära näidata. Sabauim nagu labidas. Oeh...
Teema on lukustatud.
Info
05. oktoober 2015 11.10 #7131 STF
STF vastas teemale Meriforelli hooaeg 2015

hannes kirjutas: Tegelikkuses sai ujumisaeg vaid üks :cheer: Selleks oli pisike Kuusamo Räsanen (u 5-6 cm... ühelt poolt läikiv hõbe, teiselt poolt oranž), mille ma täiesti juhuslikult eile oma kasutute lantide karbist avastasin.

Sellist kasutute lantide karpi tahaks oma silmaga näha, kust võib Räsäse leida. Vahetaks mõne oma "kasutu" landi vastu.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Foreman
Teema on lukustatud.
Info
05. oktoober 2015 16.05 - 05. oktoober 2015 16.05 #7133 hannes
Ise ka imestasin, et väärt kraam sinna sattunud oli :)
Peaks proovima, kaugele ta mereridvaga lendab - taani härrad räägivad, et kui klassikaline merikalant ei tööta, proovi pisikese plekiga. Muidugist enamasti nad ka raskuskorki kasutavad...
Teema on lukustatud.
Info
05. oktoober 2015 16.21 #7134 kotkas
Jep, haugi plekid on tegijad ka merikale. Eesti ühe kõveima merikaküti landikarbis on klassikaline Professor täiesti esindatud. Pidi külma veega külge minema. Lisaks tean inimest, kes võrgult tulles vana roostes professori naljapärast paadi järele lohisema viskas ja 3+ punane sai tõsiasjaks. Ahvenamaalt õnnestus ühel tegelasel stormi sub-wardiga (jah, see kõrisev punn) neljane merikas tabada. See landiteema üldse huvitav - vaadake mere ääres näiteks mõne venelase landi karpi (reegline poe plekk, toonid punased, orhleised, oranzid, kollased. Mida rohkem neooni, seda uhkem) ja tekib tunne, et emmal-kummal on nüüd täiesti valed asjad sinna karpi sattunud. Ometi päeva lõpuks saavad kala mõlemad.

Eile kündsime saari põhjarannikul ja viie peale 5 kontakti. Kotti mitte kedagi, kuid mõõdu ümber kalu käis otsas küll.
Teema on lukustatud.
Info
05. oktoober 2015 16.51 #7135 hannes

kotkas kirjutas: Ahvenamaalt õnnestus ühel tegelasel stormi sub-wardiga (jah, see kõrisev punn) neljane merikas tabada.

Mäletan, et 5-6 aastat tagasi püüti suure SubWartiga tõsine jõekakoll, naaberfoorumis küttis see pilt kirgi. Oli pildistatud pimedas õllepudeli kõrval ja püüdjaks mees, kes läks vist sillale suitsu tegema, kuulis mulksu ja kuna suvaline püügivarustus oli autos, otsustas proovida :) Ei leia enam seda fotot üles.

kotkas kirjutas: Lisaks tean inimest, kes võrgult tulles vana roostes professori naljapärast paadi järele lohisema viskas ja 3+ punane sai tõsiasjaks

Kevadel sain alamõõdulise merika tuuleka trollimise käigus, kui rabas haugilanti.

kotkas kirjutas: vaadake mere ääres näiteks mõne venelase landi karpi (reegline poe plekk, toonid punased, orhleised, oranzid, kollased. Mida rohkem neooni, seda uhkem) ja tekib tunne, et emmal-kummal on nüüd täiesti valed asjad sinna karpi sattunud. Ometi päeva lõpuks saavad kala mõlemad.

Olen sama asja ka oma silmaga näinud. Ja kuuldavasti pidavat venelased foorumites punaseid ja neoone merikalante kiitma. Taanlased jällegi püüavad edukalt kuldsetega. Ehk nagu tavatsetakse öelda: püüab see, mis otsas on.
Teema on lukustatud.
Info
06. oktoober 2015 19.21 #7138 -antero-
Õhtust Kotkad!
Pole pikalt foorumisse kribama jõudnud, lugenud olen aga see ka kõik :)
Nüüd siis plaanis nädalavahetusel lõpuks ka merele jõuda, aga pole veel suutnud otsustada kas paadiga või ilma :D Ammu juba tegelikult plaanis olnud minna paadiga proovima, aga raske leida kohti kust sisse lasta jne jne. Kes varem käinud võiks natukene kogemusi jagada. Paadiks mul Terhi 440, 5 hepase motoga, et päris igale poole ei saa ronida :D Teine mure nüüd veel selles, et oleks vaja head tamiili. Olen uuele rullile midagi peale kerinud, aga tundub teine jubeee peenike ja absull ei tule meelde mis sinna keritud sai :D Üks variant oleks kasutada nööri ja fluorot, aga kui pika lipsu võiks panna? Flouro mul ka jube jäme muidugi, 0.4 sai haugi tarbeks võetud. Nii et jagage kogemusi! :)
Teema on lukustatud.
Info
07. oktoober 2015 11.56 #7142 hannes

-antero- kirjutas: Teine mure nüüd veel selles, et oleks vaja head tamiili.

Püüan mitmendat hooaega järjest Gamakatsu G-Line' ga. Tugev, venib parajalt, mälu on suht olematu. Siin foorumis on sama tamiil ka teiste poolt kiita saanud. Kui soovid väiksema venivusega, siis näiteks Shimano Technium. Samuti korralik kraam.
Teema on lukustatud.
Info
07. oktoober 2015 17.33 #7143 -antero-
Technium'iga mina väga hästi läbi ei saanud, pidevalt sasid ja jamad :D Ühe hooaja püüdsin ära ja rohkem ei taha proovida :) Quantum oli päris okei, aga tahaks midagi uut proovida. Kaua valida enam ei saa kuna laupäev oleks plaan minna merele :D Hannes millist nendest täpsemalt kasutad?
Teema on lukustatud.
Info
07. oktoober 2015 17.49 #7144 hannes

-antero- kirjutas: Hannes millist nendest täpsemalt kasutad?

Mul on 0,30 mm Gamakatsu Super G-Line ( e-pood.kalaportaal.ee/tamiilid-monofiilid/192-gamakatsu-super-g-line-tamiil-monofiil.html ). Väga rahul sellega ja lähiajal vahetada ei plaani.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: -antero-
Teema on lukustatud.
Info
08. oktoober 2015 22.07 #7149 aquarjux
täna öhtune kala mis sai kaasa vöetud propellerite alt l54 puhas sygise höbe. haaras aapua sinist musta seljaga, just kui lant yle kivi ronis. nagu haikala rynnak filmist, vesi vahutas ja kees. Äge! Oli veel kolm alamöödulist mis rahulikult edasi toimetavad.
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: aapua, Justas
Teema on lukustatud.
Info
10. oktoober 2015 09.22 #7154 Madis
Mida härrased Toolse kandist arvavad, liigub seal elavhõbedat? Koht ise tundub väga õige...
Teema on lukustatud.
Info
11. oktoober 2015 08.53 #7155 srs
srs vastas teemale Meriforelli hooaeg 2015
Sealkandis igal karil kala olemas. Toolsel miinuseks tihe paadiliiklus. Palju võrke, palju mootoriga künasid, kes landiloopijat millekski ei pea. Sõidavad üle varvaste.
Teema on lukustatud.
Info
11. oktoober 2015 17.27 #7156 aapua
Täna trotsisin suuri laineid idas. Pika meelitamise peale ühe kivi tagant tuli keski ja rabas, otsa ei jäänud, stoppasin landi ja siis rabas uuesti, ja sama edutult. Kuna konksu tundis ta ära, siis rohkem ennast näole ei andnud. Vast tunni pärast tuli ülipika viske peale kaugelt-kaugelt üks tegelane otsa, kärisatas sidurit mis hirmus, näitas mulle oma hõbedast külge ja läks. Mõõdukas paistis olevat küll, aga ei midagi enamat. Päike hakkas mingil hetkel hullult sirama ja tegi mu uniseks, seega juba poolest päevast loobusin. Ühe sirmiku ja ühe suure männipuraviku võtsin tagasiteel kaasa. Nii et päris nupuks ei jäänud.
Teema on lukustatud.
Info
11. oktoober 2015 21.00 #7157 Madis

srs kirjutas: Sealkandis igal karil kala olemas. Toolsel miinuseks tihe paadiliiklus. Palju võrke, palju mootoriga künasid, kes landiloopijat millekski ei pea. Sõidavad üle varvaste.

Üpris täpselt kirjeldasid, selle tunni aja jooksul mis ma seal kolasin käis läbi 3 paati ja vastu vaatasid sellised näod paadist, et tekkis selline tunne nagu oleksin mingi röövpüüdja...
Teema on lukustatud.
Info
11. oktoober 2015 21.13 #7158 srs
srs vastas teemale Meriforelli hooaeg 2015
Mhm, mul sõideti 10-15m seljatagant läbi. Noh, ei saa pahandada, tüübid läksid võrke nõudma ja neil landimehest ilmselt jumalast poogen. Küll aga ajas päris kurjaks üks vend, kes sõitis mootoriga sinna kivi saare ette mere poolt ja hakkas seal edasi tagasi sõeluma ja vahepeal imiteeris isegi landiloopimist. Pmst viskeulatusest paarkümmend meetrit kaugemal. Ma ei tea, kas see on mingi überkaval taktika, kala saamiseks, või miks ta nii tegi. 15-20 minutit võimles, siis sõitis tuldud teed tagasi.
Koht on jah ilus iseenesest, aga ei kisu enam. Kuigi kala nägin seal.
Vasakule ja paremale vaadata, siis on kauneid kohtasid lähedal ülearugi ;)
Teema on lukustatud.
Info
11. oktoober 2015 22.19 #7159 O.R
O.R vastas teemale Meriforelli hooaeg 2015
Kaks järjestikkust pühapäeva olen Leetse kandis merd kamminud ja tulemuseks suur ümmargune null. Isegi sellist hetke ei ole tekkinud, et äkki see oli kala. Püüdjaid oli ümer ringi küllaga, ei tea, kas keegi sealt kandist hetkel kala ka saab, aga minu landikarp ei meeldinud küll kellelegi. Ei saa ka öelda, et oleks tavapäraselt ühe-kahe landiga püüdnud, kõik käisid meres, mis karbis oli, aga ei miskit.
Täna oli vesi muidugi ka väga maas, polegi nii madala veega seal enne käinud. Sai päris lahedalt ringi uudistada seal, kuhu muidu kuidagi ei pääse. Isegi pisikest kala ujus ringi, aga jah.
Teema on lukustatud.