Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2015

More
9 years 2 months ago #6009 by raikoj
Replied by raikoj on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Eilne päev jäi peamiselt ise seotud leechide testimiseks. Tingimused testimiseks olid ideaalilähedased. Kala oli olemas, aga väga valiv, aeglane ja ettevaatlik. Lisaks püüdis paralleelselt minu kõrval aapua oma juba ennast tõestanud leechiga. Tulemuseks oli tõdemus, et enamuse omaseotud leechidest, kus olin proovinud omaloomingut teha, võib minema visata. Sain ka lõpuks mõned kontaktid, kui laenasin korraks aapualt tema seotud leechi. Aapual jagus samal ajal mõõdukalu nii kotti kui tagasi vette. Tuju hoidis üleval tõsiasi, et aapual hakkasid püksid kohe alguses vett läbi laskma. Eriti ei imestaks, kui temast enam midagi ei kuuleks. See tõestaks, et looduslik valik kehtiks ka kalameeste puhul.
The following user(s) said Thank You: aapua
More
9 years 2 months ago #6011 by aapua
Replied by aapua on topic Jõeforelli hooaeg 2015
No ma ei tea... Ei tahaks, aga pean Raikot kurvastama. Konjaki oled mul igatahes sees, sest isegi nohu ei suutnud ma selle suplusega saada. Sina lootsid juba vähemalt kopsupõletikku...

Asjast lühidalt kah. Kala oli tõesti olemas ja suht palju, aga suurem osa võttudest tuli täiesti jalge kõrvalt. Nimelt nii, et kui olin oma leechi juba "koju" nõksutanud ja ta juba lihtsalt rippus minu kõrval, tõstsin ta põhjast hästi aeglaselt aga ikkagi nõksutades üles. Väga tihti kala just siis ründas või vähemalt ujus järgi ning järgmise-ülejärgmise lühikese viske ning aeglase mängitamisega õnnestus ta ka otsa saada. Ilmselt kala loomulikult nendel kordadel ei passinud jalgade juures vaid ujus kaugemalt järgi. Ehk siis võtt oli ettevaatlik.

More
9 years 2 months ago #6012 by STF
Replied by STF on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Tegin pärastlõunal paaritunnise jalutuskäigu lõigule, kus suvel oli palju kala, selliseid 30+ supikaid ja sekka mõni suuremgi. Palju risuseid varjekohti ja kaldaaluseid. Tulemus - õmmargune null. Ei tea, kas nad on leidnud parema koha või oli täna lihtsalt suu lukus. Kohtasin kaht meest, kes tulid teiselt poolt, kus peaks samuti kala olema. Mõlemal null. Eilsed kalad tulid suhteliselt madalast veest ja jõe keskelt, aga võtt oli hõre ja ettevaatlik. Tunnis kord või paar juhtus midagi. Kui lant otse pähe tuli, siis ilmselt togiti seda. Kala, kes end näitas või lanti puudutas, enam teist korda endast märku ei andnud.

Raiko, kui oma liitse ära hakkad viskama, viska mulle. Tegelikult ma ei usu, et Su liitsid "ei tööta", kui meenutan, milliste tuustidega ma ise algaja liitsikasutajana olen kala saanud. Kunagi ammu käisin sõbraga meres haugi püüdmas. Mõlemal oli sama varustus ja sama lant (helehalli ja mustaga Bete Krokodil'i meenutav vene plekk), mis oli vastupandamatu haugimagnet. Sõbral kuus haugi, mul null. Vahepeal lubas ta mind ettepoole kahlama, - siis muidugi hakkasid haugid tagumise mehe landi otsa.
More
9 years 2 months ago #6013 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Kuna eilne käik ei andnud rahu otsustasin täna päeval ikkagi minna ja uuesti proovida. Püüdma sain vast kuskil pool 2. Jõudsin vast 30 minti katsetada ja õnnestuski hooaja esimene kala tabada - L47,5 ja täpselt 1,00kg. Lisaks tuli veel 3 kergelt alamõõdulist. Kogu püük oli valge leechiga kuna aega niigi nappis ja ei soostunud katsetamisele aega raisata.


Attachments:
The following user(s) said Thank You: ceemic, wusse, timo, TT, Justas
More
9 years 2 months ago #6016 by Justas
Replied by Justas on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Pühapäeval tegisin ka avapauk. Valisin jõgi kus varem ei käinud.
Proovisin pöörlevad lantid, leechid, voblerid. Leidsin voobler mis töötas.
Kokku 3 äraminekud, mõtlen, et alammõõdulised, üks alammõõduline tagasi, üks mõõduline tagasi ja üks "hirmuäratava kiskja" tagasi ka :).
Parimat..



Attachments:
More
9 years 2 months ago #6017 by raikoj
Replied by raikoj on topic Jõeforelli hooaeg 2015

STF wrote: Tegelikult ma ei usu, et Su liitsid "ei tööta", kui meenutan, milliste tuustidega ma ise algaja liitsikasutajana olen kala saanud..


Arvamus, et pole vahet, mis spinningu otsa siduda, tähendaks, et kõik see, mis me teeme oleks vale. See seaks kahtluse alla kogu meie eksistentsi :)

Kindlasti on oma osa õnnel ja juhusel, aga mulle siiski tundub, et mida vanem on forell, seda teadlikumaks ta oma energia kulutamise suhtes muutub. Leechidega oli konkreetselt see probleem, et talveks sidusin neid valmis peamisel nr 4 konksule. Nagu Jeekim juba valgustas mind, siis tavalised woolly-buggeri marabou suled jäävad selleks otsatarbeks natukene liiga lühikeseks. Kui sidusin neid koos rootsuga, siis kuivalt oli nende välimus küll suurepärane, aga vees ei mänginud saba nii nagu ta oleks pidanud. See ei tähenda muidugi, et nendega kala ei võiks saada. Väga oluline on ka kalamehe enda usk sellesse, mida ta teeb.
Time to create page: 0.237 seconds
Powered by Kunena Forum