Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforell vol. 7

More
9 years 9 months ago #5133 by makrell
Replied by makrell on topic Jõeforell vol. 7
Aapua minu spinnal on selle aasa juurde pisut rohkem sendimeetreid kui jõeka alammõõt. Järgmiste triipude alumise servani 50cm täpselt. Võipala see erinevus spinna pikkusega seotud, mul see kõikse pikem versioon 7,6 jalga hetkel. Nende kalade 1,94-se pikkus oli 55cm, teistel pikkust ei mõõtnud. Ei taha neid väga väntsutada enne vabastamist, kiire kaalumine ja klõps mälestuseks. Eks nad ikka siputavad ka kui pilti üritad teha, klõps tuleb teha kärmelt ära mis iganes asendi pealt. Hiljem saab fotot korrigeerida mõne fotoprogrammiga. Pisut otsemaks sättida, vähe teravust kontrasti lisada ning ongi piisav. Arvan et teiste kalalde pikkus jäi jah sinna 50-ne peale mõned sendid vast. Kalad püütud mitte rohkem kui kolme tunni jooksul.
More
9 years 9 months ago #5134 by Meelis365
Replied by Meelis365 on topic Jõeforell vol. 7
Rõõm lugeda ja tõesti sügav kummardus meeste ees, kes on võimelised nii ilusa kala, nagu seda meie vetes elav jõeforell on, tagasi laskma. Eriti veel nii suuri. Tõesti siirad edusoovid Sulle edaspidiseks ja et samas vaimus jätkaksid!

More
9 years 9 months ago #5135 by volx
Replied by volx on topic Jõeforell vol. 7
Kõva seeria makrellil.
Kas varahommikused kalad?
More
9 years 9 months ago #5136 by Karm
Replied by Karm on topic Jõeforell vol. 7
selleks hooajaks olen jõekapüügi lõpetanud aga ei teagi kas on mõtet uut luba teha? jagub ikka uueks hooajaks midagi jõgedesse?
kõikidele küttidele edu
More
9 years 9 months ago #5137 by STF
Replied by STF on topic Jõeforell vol. 7
Pärast Makrelli postitust peaks minema puu taha ja arenema, aga mitte siin kirjutama. Otsustasin eile siiski kodukandi ojakese ääres väikse jalutuskäigu teha, ehkki suuremat kala trehvab seal harva. Viimastest käikudest jäi mulje, et kala on sealt kadunud, nüüd vihmase ilmaga oli hea võimalus asjas selgust saada. Veerand tunniga oli enam-vähem mõõdus forell kaldal, võttis 2-eurost ilma nimeta vooblerit. Üks kala käis veel kaldal punase kuusekarraliblega tuunitud väikse valge sirpsabaga, oli veel hulk togimisi, aga otsa ei jäänud keegi. Üks tegelane haaras liitsi hambusse ja tõmbas siduri pikalt sirisema, ja siis oli ta läinud. Nojah, mul oli sidur pärast liitsivahetust pingule keeramata jäänud. Kuna kott oli ikka tühi, tegin auto juurest väikse tripi ka teises suunas. Kahlasin madalas vees ja viskasin valget liitsi pikalt ülesvoolu. Ühel hetkel käitus lant justkui imelikult, nagu väike oksarisu oleks läbi vee tulnud. Haakimise mõtet igatahes ei tekkinud. Tegin veel mõne vändapöörde, kui selgus, et polnudki oks, vaid hoopis kena forell, kes elegantselt külje ette keeras ja minema ujus. Huh! See liits oli õigupoolest Türi poest ostetud 50-sendine Woolly Bugger, millele lisasin raskuseks 3-grammise libiseva tina ühes stopperiga. Kahtlustasin, et nr 8 konks jäi ehk väikseks, aga peibutist vahetama ka ei hakanud. Veidi aja pärast oli uus kala otsas, sedapuhku kindlamalt. Kui olin kala enda juurde kerinud, hakkas taskus telefon helisema. Forell sööstis edasi-tagasi, mina teise käega vaatan, ahah, naine helistab. Järgmisel hetkel olin jalgupidi sügavas augus, säärikud valgusid vett täis, jätsin stiiliraamatu kus see ja teine ning udisin kala kahva. Koll ta ei olnud, aga hommikul maitses röstsaia peal imehästi.
More
9 years 9 months ago #5138 by scuba
Replied by scuba on topic Jõeforell vol. 7
Kas see stiiliraamatu jutt tähendas seda,et nähvasid naisele ebaviisakalt ja tegelesid kala väsitamisega edasi :)
Time to create page: 0.107 seconds
Powered by Kunena Forum