Foorum

Lendõng - kõik sellest püügiviisist!

Info
17. juuni 2015 21.19 - 17. juuni 2015 21.19 #6669 raulj
Tere lendõnge huvilised.
Sain endale ühe ridva mille kohta mul endal infot väga pole. Olen ise püüdnud ainult spinningu ritvadega ja see ritv tundub minu treenimata silmale pigem lendõnge ritv olema.
Keegi siinsetest lugejatest ehk tunneb ära mis ridvaga on tegu ja teab selle kohta ka rääkida, kas see veel millekski kõlbab. Rullikinnitust saab liigutada mingil määral käepidemel edasi-tagasi. Kas see on lendõnge ritvadel tavaline?

Ridval ei ole muid märke peal kui ainult rullikinnitusel on kirjas "All-round sweden" ja "Abu svängsta".
Pilt kirjadest rullikinnitusel: drive.google.com/file/d/0B9SfhTpOCxS3aDhMTWx3eWtXX2c/view?usp=sharing

Üldisem pilt ridvast: drive.google.com/file/d/1_oMeEllmPVmHa0b33cqgc81vayypzOQw5g/view?usp=sharing

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
18. juuni 2015 12.07 #6670 lazarus
The ABU All Round Sliding Reel Seat model was popular for fishers who wanted to use baitcasting reels , spinning reels and fly reels from the same rod.

vanade ritvade mudeleid leiad siit vast www.realsreels.com/RecordABUrodlistsfromcatalogs.html
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: raulj

Info
18. juuni 2015 12.37 #6671 raulj
Tänud lazarus!

Leidsin sealt lehelt oma ridva üles. Tegemist ABU PARAZOOM ridvaga, millel saab kasutada pea kõiki tüüpe rulle. Mõeldud õrnade suudega kalade püügiks peamiselt siiski spinningu ja multirullidega.

Ilmselt lendõngena kasutamiseks see siiski ei sobi.

Info
19. juuni 2015 21.39 #6675 Madis

Info
23. juuni 2015 11.01 #6688 Uitaja
Sel nädalal on paar korda õnnestunud minna kalale. Ühepäeviku aeg on vist läbi, sest mina neid lendamas ei näinud. Igatahes paar huvitavat tähelepanekut. Laupäeval suht selline tuim õhtu. Vees kahlates kusjuures hakkas külm, Nii et pidin vahepeal metsa all soojenduseks paar tiiru jalutama. Lõpuks märkasin kala, kes pinnas käis. Kuna pold aimugi millest ta toitub, siis sidusin otsa päeviku imitatsiooni. Olin umbes kolm korda ujutanud putuka üle toitumis koha, kui korraga kala täies pikkuses veest välja hüppas. Tundus nagu oleks ta hüpanud, et vaadata, kas keegi on kaldal ja pakub talle ühepäevikut. Igatahes peale seda toitumine lõppes. Pidasin pool tunnikest pausi ja sidusin otsa klinkhammeri. Toimus võtt, paar jõulist tõmmet ja läinud. Türi küll...tühja kah. Oligi aeg koju minna.
Eile käisin viidika jõel. Enamasti viitsin aega viidikaid püüdes. Ühes kohas märkasin eemalt kalda ääres rohu alt mingit liikumist. Ainult rõngad, väga vaikselt ja varjatult. Ei mingit sulpsu või mulksu. Mõned heited ja siis lendas putukas ilusti kaugele kalda äärde rohu alla, nii et putukat ma ei näinud. Mingi hetk tekkisid sinna kuskile putuka teele taas suured rõngad ja oletasin, et võttis. Haakisin ja otsas, paar tugevamat tõmmet ja läinud. No jälle! Väike mõttepaus, kontroll heited veendumaks, et kala enam ei võta ja liikusin edasi. Kala rohkem liikumas ei näinud. Pärast umbest tunnikese pärast tagasi teel, läksin uuesti proovima. Teise heitega oli otsas, seekord kindlalt. Ilusa laia sabaga L44 kaaluks vaid 890g.
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Madis

Info
23. juuni 2015 16.03 #6691 Madis
Lennukaga on sellist kala juba väga mõnus püüda, hea töö. Putuka aeg läks pekki jah, samamoodi nagu eelmine aasta. Kuigi kohati pidi veel põhja eestis päevikut hatchima, lähen seda infot täna kontrollima ;)

Info
24. juuni 2015 01.33 #6693 Uitaja
Ei toimu siin põhjas enam suurt midagi. Nüüd peab nuputama, et millega ja kuidas.

Info
06. juuli 2015 08.54 - 06. juuli 2015 09.24 #6734 Tom
Tere

Sai siis mõned haugi tuustid meistertatud. Isenesest tundub päris mõnus lennukaga haugi püüda. Esimese katse kohta vast ei ole kõige hullemad.
Pühapäevane kiire visiit jõele näitas, et on isegi lootust nendega kala saada. Üks pisem haug jäi otsa. Kaks rabamist oli veel aga kahjuks ei jõudnud ära haakida.
Lisan ka mõned pildid( suht halva kvaliteediga).

Parimat
Toomas
Lisatud failid:

Info
19. juuli 2015 22.04 #6790 Madis
Mingid offset konksud ma vaatan, panid midagi lisaks ka, et putukas vajuma hakkaks?

Info
20. juuli 2015 09.57 #6792 Tom
Tere

Tänaseks nende tuustidega juba natuke katsetatud ja ilmnenud ka probleemid. Viimasel käigul oli näha kuidas haug järgi tuli ja rabas, kinni ei jäänud, proovis huuvesti rabada, sama jama. Tegemist oli eriti sihikindla vennaga kuna katsetas ka kolmandat korda aga ei midagi, põõras selja ja ujus minema. Ühesõnaga konks on natuke liiga suur. Jõgede haugid ei ole ka teab msi suured. Mäletamist mööda nr 6 konks.
Nüüd on plaanis tuustile lisada kolmik ja kasutada väiksemt konksu.
Vajumisega probleemi väga ei ole kuna osad tuustid tehtud mingile tinatatud konksule, raskust oli vist mingi 5g, põhimõtteliselt olen seda tuusti loopinud isegi oma UL-spinnaga.
Hetkel valmistab pigem probleemi minu lennuka loopimise oskus, ei taha kuidagi see asi areneda. Võibolla viga nööris mida kasutan, kurat seda teab.

Parimat
Toomas

Info
30. juuli 2015 01.26 #6827 Madis
Tulin just lennutamast, õhk oli 14-13c jõgi auras aga iga paarikümne meetri tagant käib ikka kala pinnas (Y)
Niiet tasub minna õhtuti ka veel pinnakaga püüdma. ;)

Info
01. september 2015 13.10 #6979 hannes
Üks uus kodumaine lennukavideo. Tegijateks BBW Production ja Hunting & Fishing In Estonia.
Soovitav vaadata HD kvaliteedis.

Info
02. september 2015 09.50 #6980 wingsuit
Videot pole (vähemalt telefonis) näha.

Aga muuvi on äge, eestifilmilikku ängi on hästi tunda.. Kalapyyki muidugi vôiks rohkem olla :)

Info
02. september 2015 15.33 #6981 bbw pro
võimalik ka siit näha!
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: vilk

Info
07. september 2015 06.58 - 07. september 2015 06.59 #6995 m2nnja
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: STF

Info
17. september 2015 11.13 #7043 Mart1n
Aidake rohelist...
Soetasin endale algelise lendõnge komplekti ja ei saa kahjuks rulli tööpõhimõttest aru :/ Esimene küsimus oleks, kas nöör peab maha jooksma rulli alt või pealt? Pilte/videosid vaadates, siis tundub, et alt on õige. Sesoses sellega tekib järgmine mure, kui ma panen rulli ridvale nii nagu minu jaoks "õige" on ehk siis ritv paremas käes ja kerin vasakuga, siis drag/sidur ei rakendu nööri rullilt maha tõmmates vaid peale kerides. Kas drag'i saab ümber seadistada või on ainuke võimalus rull ridvale teist pidi panna ja pean hakkama nööri peale kerimiseks kätt vahetama?
Natuke segane jutt, aga ehk saate aru, mida silmas pean :)