Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Lendõng - kõik sellest püügiviisist!

More
8 years 10 months ago - 8 years 10 months ago #6669 by raulj
Tere lendõnge huvilised.
Sain endale ühe ridva mille kohta mul endal infot väga pole. Olen ise püüdnud ainult spinningu ritvadega ja see ritv tundub minu treenimata silmale pigem lendõnge ritv olema.
Keegi siinsetest lugejatest ehk tunneb ära mis ridvaga on tegu ja teab selle kohta ka rääkida, kas see veel millekski kõlbab. Rullikinnitust saab liigutada mingil määral käepidemel edasi-tagasi. Kas see on lendõnge ritvadel tavaline?

Ridval ei ole muid märke peal kui ainult rullikinnitusel on kirjas "All-round sweden" ja "Abu svängsta".
Pilt kirjadest rullikinnitusel: drive.google.com/file/d/0B9SfhTpOCxS3aDh...X2c/view?usp=sharing

Üldisem pilt ridvast: drive.google.com/file/d/1_oMeEllmPVmHa0b...w5g/view?usp=sharing
Last edit: 8 years 10 months ago by raulj.
More
8 years 10 months ago #6670 by lazarus
The ABU All Round Sliding Reel Seat model was popular for fishers who wanted to use baitcasting reels , spinning reels and fly reels from the same rod.

vanade ritvade mudeleid leiad siit vast www.realsreels.com/RecordABUrodlistsfromcatalogs.html
The following user(s) said Thank You: raulj

More
8 years 10 months ago #6671 by raulj
Tänud lazarus!

Leidsin sealt lehelt oma ridva üles. Tegemist ABU PARAZOOM ridvaga, millel saab kasutada pea kõiki tüüpe rulle. Mõeldud õrnade suudega kalade püügiks peamiselt siiski spinningu ja multirullidega.

Ilmselt lendõngena kasutamiseks see siiski ei sobi.
More
8 years 10 months ago #6675 by Madis
Sobib ikka :)
More
8 years 10 months ago #6688 by Uitaja
Sel nädalal on paar korda õnnestunud minna kalale. Ühepäeviku aeg on vist läbi, sest mina neid lendamas ei näinud. Igatahes paar huvitavat tähelepanekut. Laupäeval suht selline tuim õhtu. Vees kahlates kusjuures hakkas külm, Nii et pidin vahepeal metsa all soojenduseks paar tiiru jalutama. Lõpuks märkasin kala, kes pinnas käis. Kuna pold aimugi millest ta toitub, siis sidusin otsa päeviku imitatsiooni. Olin umbes kolm korda ujutanud putuka üle toitumis koha, kui korraga kala täies pikkuses veest välja hüppas. Tundus nagu oleks ta hüpanud, et vaadata, kas keegi on kaldal ja pakub talle ühepäevikut. Igatahes peale seda toitumine lõppes. Pidasin pool tunnikest pausi ja sidusin otsa klinkhammeri. Toimus võtt, paar jõulist tõmmet ja läinud. Türi küll...tühja kah. Oligi aeg koju minna.
Eile käisin viidika jõel. Enamasti viitsin aega viidikaid püüdes. Ühes kohas märkasin eemalt kalda ääres rohu alt mingit liikumist. Ainult rõngad, väga vaikselt ja varjatult. Ei mingit sulpsu või mulksu. Mõned heited ja siis lendas putukas ilusti kaugele kalda äärde rohu alla, nii et putukat ma ei näinud. Mingi hetk tekkisid sinna kuskile putuka teele taas suured rõngad ja oletasin, et võttis. Haakisin ja otsas, paar tugevamat tõmmet ja läinud. No jälle! Väike mõttepaus, kontroll heited veendumaks, et kala enam ei võta ja liikusin edasi. Kala rohkem liikumas ei näinud. Pärast umbest tunnikese pärast tagasi teel, läksin uuesti proovima. Teise heitega oli otsas, seekord kindlalt. Ilusa laia sabaga L44 kaaluks vaid 890g.
Attachments:
The following user(s) said Thank You: Madis
More
8 years 9 months ago #6691 by Madis
Lennukaga on sellist kala juba väga mõnus püüda, hea töö. Putuka aeg läks pekki jah, samamoodi nagu eelmine aasta. Kuigi kohati pidi veel põhja eestis päevikut hatchima, lähen seda infot täna kontrollima ;)
Time to create page: 0.115 seconds
Powered by Kunena Forum