Foorum

lock Jõeforell vol. 6

Info
26. aprill 2014 11.18 #4772 lepik
lepik vastas teemale Jõeforell vol. 6
Tihti kala pausi pealt võtabki.
Ise tegin ka eile tiiru ja 42 pikkune tuli koju kaasa. Oli kõhnavõitu kuid kuna selle aasta esimene, siis läks kotti. Kusjuures enne seda tuli samast kohast üks alamõõduline kes korralikult seal ringi solberdas. Äkki see kotikala jäi siis solidaarsusest paigale oma sõpra tagasi ootama :cheer:
Teema on lukustatud.
Info
27. aprill 2014 11.27 #4775 Meelis365
Meelis365 vastas teemale Jõeforell vol. 6
Sai ka eile üle hulga aja jälle jõe äärde sammud seatud. Peab mainima, et vahepeal on ikka täielik suvi kätte saanud. Hommikul oli küll väga jahe aga mida päev edasi, seda rohkem oli vatte, mida niisama enda järel kaasa lohistada. Lõpuks jätsin suuremad ja raskemad riided üldse ühe põõsa alla, sest väga tülikas oli neid muudkui kaasa vedada.
Kaladega läks nagu läks. Koju tõin ühe L44 ja tagasi lasin ühe L36 ja paar pisemat. Samas nii pika päeva peale oli nagu ikkagi igavavõitu. Väsimus kontides hetkel veel tugevalt tunda annab aga järgmine nädalavahetus siiski uus retk juba plaanis on.
Teema on lukustatud.
Info
28. aprill 2014 00.09 - 28. aprill 2014 00.14 #4776 hannes
hannes vastas teemale Jõeforell vol. 6
Esimest korda sel aastal seadsin täna sammud jõe äärde.

Algselt oli plaanis küll merikapäev teha, kuid plaan muutus hommikul ambitsioonikamaks: kõigepealt jõekas ja siis merikas. Nimelt oli suur tahtmine üle pika aja metsas redutada ning uut kalastusnänni proovida.

2,5 tunni jooksul oli kaks kontakti kalaga. Esimene oli tükk aega otsas ja läks siis omateed. Kindlasti mõõdukala, täpsemaid parameetreid hinnata ei oska. Teine kala tuli tagasiteel - siis kui mõnusamate viskekohtade peal veel "igaks juhuks" viskeid tegin. Kuna rohkem eriti lootust midagi saada ei olnud ja kuna hooaja esimene kala ka, siis läks kotti.

Pikkus 39 cm, landiks Panther Martini FishSeeUV (ehk siis tumedas vees või hämaras/pimedas püüdmiseks). Täiesti esimest korda käis otsas ja päris huvitava mänguga - teeb aeg-ajalt sabaga sisse väikeseid jõnksatusi.

Merikapüügiks jäi tiba vähe aega, kokku sain tund aega loopida. Selle aja jooksul tundsin siiski korra kala konksu otsas - kahjuks ainult mõned sekundid...

Ah jaa, nagu Meeliski mainis, siis metsas oli suur suvi, T-särgist täiesti piisas. Mere ääres oli kõvasti jahedam ja vanad vatid tuli jälle selga ajada.
Lisatud failid:
Teema on lukustatud.
Info
28. aprill 2014 09.15 - 28. aprill 2014 09.28 #4777 STF
STF vastas teemale Jõeforell vol. 6
Küsin meestelt, kes viimati kala on saanud või näinud, kus forellid end peidavad. Olen käinud mõnel nirel Järvamaal, aga mu kodu lähedal on need madalad ja praegu väheste varjepaikadega. Päike ka särab nagu metsaline. Nädal tagasi käisin ühel õhtul Põhjaka taga. Kala ei näinud. Korjasin tagasiteel kilekoti kõiksugu plastsodi ja kahtlasi klaaspurke täis. Tonkamehed? Kas peaks kala otsima suurematest jõgedest ja sügavamast veest?
Teema on lukustatud.
Info
28. aprill 2014 09.50 #4778 hannes
hannes vastas teemale Jõeforell vol. 6

STF kirjutas: Küsin meestelt, kes viimati kala on saanud või näinud, kus forellid end peidavad. Olen käinud mõnel nirel Järvamaal, aga mu kodu lähedal on need madalad ja praegu väheste varjepaikadega. Kas peaks kala otsima suurematest jõgedest ja sügavamast veest?

Käisin eile jõe peal, mis asub Järvamaast päris kaugel. Veetase oli väga OK, täpselt "paraja" kõrgusega. Jõgi ise suht väike. Mõlemad kalad tulid pigem sügavamast veest.

Paistab, et ka seal oli päris palju käidud, mitmed jäljed ees ja tühi taara vedelemas. Sai isegi seda tagasiteel kotti pandud.
Teema on lukustatud.
Info
28. aprill 2014 12.07 #4779 Karm
Karm vastas teemale Jõeforell vol. 6
tere,
hooaja alguses oligi plaan jõekat püüda kuni metsad roheliseks lähevad ja nn. kinni kasvavad.
talv ja kevad sel aastal soosis ka igati
1.maist hakkab haugikas ja mulle see meeldib
loen jõekahooaja sisuliselt lõppenuks, esimene aasta üldse ja parim tulemus L45 1kg
hetkel Kesk Eestis veed väga madalad, kala olen saanud aga väikesed ja enne päikese loojangut
hoian jõekafoorumil silma peal
Teema on lukustatud.
Info
30. aprill 2014 21.03 #4782 lepik
lepik vastas teemale Jõeforell vol. 6

STF kirjutas: Korjasin tagasiteel kilekoti kõiksugu plastsodi ja kahtlasi klaaspurke täis. Tonkamehed?

Ei usu et vaid tonkamehed. Reostajaid ka spinnameeste hulgas, olen jõgede äärest mitmeid kordi landipakendeid üles korjanud.
Teema on lukustatud.
Info
01. mai 2014 08.29 #4784 Meelis365
Ma siin vaatan aknast välja ja mõtlen, mida oma vaba päevaga peale hakata. Aias tööd hakkavad ka valmis saama, kuna ilmad seda soosinud ja nüüd vihmaga nagu õue ei kipu. Samas kalale tahaks. Oeh, raske otsus :(
Teema on lukustatud.
Info
02. mai 2014 09.10 #4789 aapua
aapua vastas teemale Jõeforell vol. 6
Eile sattusin olude sunnil sisemaale ja tegin suht lühikese käigu ühe jõekese enda jaoks uuele lõigule. Täpikut seal on, aga üldiselt väga vähe. Kõik varasemad käigud sellele nirele on seda ka kinnitanud, ehkki võib trehvata päris kobedaid isendeid. Eilne andis täiesti ootamatult lausa 4 täpilist konksu otsa pluss 2 pisikese forelli järgiujumist. 2 rabajat käisid ka korraks kaldal värsket õhku hingamas, aga pikkust oli neil pisut napivõitu nii et kasvavad edasi. Üks rabajatest oli ilmselt samas suurusklassist, aga tegelane, kes kiire voolu kõrvalt sügavast august tuli, oli ikka julgelt ülekilone kala. Kahjuks pikalt temaga madistada ei saanud. Päevale andsid erilise närvikõdi kaks haugi. Esimene pettis mu täiega ära, sest rullis ja kukerpallitas vee all väga korralikult. Arvasin juba, et kena täpik, aga tillika sain. Sellel oli õnneks leech suunurgas nii et probleeme polnud. Teisest haugist oli kohe aru saada, mis kalaga tegu, ja muidugi oli närv must, kui kala lahtise suuga pinda tuli ja ma oma leechi tal sügaval kurgus silmasin. Kiire ja toore liigutusega tõmbasin kala kohe kalda äärde ja sain ta veest välja. Kerge tõmbega läks seejärel tamiil puruks, nii et vedas seekord. Päästmisoperatsioon kujunes aga hapuks. Hoidsin küll haugi lõpuste tagant nii et tal olid lõuad lahti, aga kui näpud talle suhu panin, et leechi kätte saada, ta hammustas mind. Polnudki midagi muud teha (näpitsad olid koju jäänud), kui kael kahekorra. Haugil. Võtsin ta koju kaasa, röövpüüdja nagu ma olen. Peale seda juhtumit õigustatud "tiitel". Keeluajal ja alamõõduline haug oli. C'est la vie.
Teema on lukustatud.
Info
02. mai 2014 09.12 #4790 allu0
allu0 vastas teemale Jõeforell vol. 6
Meelis võta ennast nüüd kokku.... pane vähem vett läbilaskvad riided selga ja vea ennast jõe äärde, praegu just õiged forelli ilmad B) :fish:
Teema on lukustatud.
Info
02. mai 2014 09.18 #4791 allu0
allu0 vastas teemale Jõeforell vol. 6
Aapua loodan, et sul ikka kerimis näpud terveks jäid :lol:
Teema on lukustatud.
Info
02. mai 2014 09.41 #4792 aapua
aapua vastas teemale Jõeforell vol. 6
Jäid jäid loomulikult. Pealegi, "mehed ei nuta", nagu kultuslikult on öeldud.
Teema on lukustatud.
Info
02. mai 2014 12.47 #4794 Metsniit
Metsniit vastas teemale Jõeforell vol. 6
Sai ka eile forellijõele kakerdatud ja sai veedetud aega niikaua kuni ilm kiskus kole vesiseks ära siis lõpetasin püügi kella 7 paiku õhtul ära. Selle aja sisse siis palju pisikesi landitogijaid, 1 ca 40 cm forell, kes sai külje ette näidata kuni lant suust ära tuli. Suurimaks jäi siis 32cm, kes siis tuli rabama vastuvoolu keritud pöörlevat. Selle aasta parimaks käiguks saan pidada 18. aprilli kui sain 2 korralikku jõeforelli: Esimene neist ka rekordkala L50 cm kaal 1.47kg ja teine L48.5cm kaal 1.33kg. Mõlemale meeldis Mepps nr3 pöörlev alusplaat metallläikega ja kleebis must neoonpunaste täppidga.

Lisatud failid:
Teema on lukustatud.
Info
02. mai 2014 13.53 #4795 Meelis365
Eile siiski peale lõunast läksin. Vesine oli aga see-eest ka vihma ajal kohe huvitav püüda. Niikui sadu järgi jäi, lõppes ka võtt. Uus sahmakas vett sadama hakkas, hakkasid ka kalad end näitama. Seega minu endine arvamus vihmaga käimisest sai eile igatahes päris korralikult võnkuma löödud. Tundub, et kalad on vihmaga palju julgemad ja lasevad inimese oluliselt lähemale jõepiirile, enne kui vehkat teevad. Kahjuks oli aga võtt sellegipoolest nii ettevaatlik, et ära suutsin realiseerida vaid ühe L36 kala. Ei hakanud teda kaalumagi, kuna nägi väga kõhn välja aga kahjuks polnud võimalik teda ka tagasi lasta, sest erinevalt teistest oli see kala kogu landi kurku endale haaranud ja peale landi kättesaamist oli ta mul juba surnud. Aga põnev oli siiski, sest otsas käis ka mitu kala, mis üle minu isikliku alamõõdu küündivad.
Teema on lukustatud.
Info
02. mai 2014 18.34 - 02. mai 2014 18.37 #4796 STF
STF vastas teemale Jõeforell vol. 6
Hakkasin eile juba pärastlõunal kirjutuslaua taga nihelema, ja kui Paide poolt taevas tumedaks tõmbus, oli minek. Algul ujutasin prooviks pisikest River2Sea kummikonna, aga kala seal madalas lõigus ei olnud. Kui huvitavamasse kohta jõudsin, tibas juba vihma. Sidusin otsa kiirabivärvides isetehtud liitsi. Kastsin liitsi märjaks ja proovisin mängu. Tundus ahvatlev. Pikem vise - ja esimese vändapöörde pealt tundsin tugevat tõmmet. Jõudsin sikutada umbes meetri, kui tamiil kärinal kinni jäi. Läksin kerides lähemale, lootuses et kala on end kuskile kinni mässinud. Aga ei, liits oli roika taga. Forell ise oli sealsamas, nägin tema jämedat selga, kui ta kiirustamata minema ujus. Pärast seda enam palju ei juhtunud. Mõni tegelane ujus risu alt välja ja pöördus tagasi, ühes kohas lohistasin liitsi üle veega kaetud puutüve ja selle alt sööstis üks forell peibutisele järele ning volksas kõhuli üle puutüve nagu madu. Naljakas vaatepilt. Olin juba läbimärg ja helistasin naisele, et hakkan koju tulema, aga auto juures otsustasin ümber ja võtsin ette veel ühe jupikese allavoolu. Lõigu lõpus, seal, kus kavatsesin tagasi pöörata, tuli kala otsa. Võttis mootoriõli värvi sirpsaba. Panin forelli kotti ja tegin samasse kohta järgmise viske. Jälle otsas! Sama pikk (L38), aga jämedam ja jõulisem kui eelmine. Kodus võtsin paar pitsi viina. Ukraina viina, lähemal uurimisel selgus küll, et tehtud Krimmis, kurat. Kalad olid kena punase lihaga ja täna võin öelda, et maitsesid nagu päris forell.
Teema on lukustatud.
Info
04. mai 2014 14.17 #4801 lazarus
lazarus vastas teemale Jõeforell vol. 6
Oli ka mõttes täna hommikul üks tiir jõele teha. Aegviidus aknast välja vaadates laia lumesadu ja kraadiklaasil +1 C kraadi nähes kadus mõte koheselt :blink:
Teema on lukustatud.