Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforell vol. 5

More
10 years 2 months ago #4294 by ceemic
Replied by ceemic on topic Jõeforell vol. 5
Justnimelt Aapua, see oligi minu nägemus asjast. Ja kuna mulle on vastukarva, kui teised mind õpetama hakkavad, siis kohe kindlasti ei ütle ma kellelegi, et minu tegemiste järgi peaks joonduma.
Igale kalamehele peabki jääma oma seisukoht ja nägemus asjadest.
Minu jutu lühike point ongi vaid see, et me omi seisukohti niivõrd kõva häälega igal sammul ei kuulutaks.

PS. See kriitika ei käigi siinse teema ja kasutajate kohta. Ehk "hambus" on mul rohkem "teine foorum" ja sealt forelliküttide massidesse paisatavad "tarkused".

PS2. Rohkem teemasse kah. Selle hooaja algus on olnud ise-enesest kalarohke, kuid ülekilo kala seni tabamata.
Üks stiilinäide talvisest kalast: ceemic.pri.ee/kalastus/forell21_02.02.14.JPG
L46 980g
More
10 years 2 months ago #4295 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Jõeforell vol. 5
Paar seika veel.
Kaasavõetud kala peaks ikka olema nii suur, et kodus kotist välja võttes poleks piinlik. Lihtsam on ilma kalata olla, kui midagi oma kujutlusele korralikust kalast mittevastavat koju viia.
Ka ei mõista mina suuremate saakide varumist sügavkülma. Tundub küll eelmise nõukogude alatoidetud ühiskonna jäänukina.

More
10 years 2 months ago #4296 by ceemic
Replied by ceemic on topic Jõeforell vol. 5
Mõõdus kala on piinlik? Jällegi, see näitab ju teiste arvamuse kordaminekut.
Kust maalt kala mitte-piinlikuks muutub?


Mis sügavkülma puutub, siis mina kogusin eelmine suvi kuu-kahe vältel üksikuid kalu sinna.
Ühe kala pärast maale sõita ja suitsuahi tööle panna tundus lihtsalt ebarentaabel. Kogutud 5-6 kala mulle nõuka mentaliteeti õnneks ei meenuta.
More
10 years 2 months ago #4297 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Jõeforell vol. 5
Kunagi väga ammu oli jõeforelli alaammõõt l - 19 cm ja mulle algajana tundusid ka eeskirju teinud ihtüoloogide põhjendused arusaadavatena ja teadnudki valusat piinlikkust tunda. Aja jooksul siiski toimub arusaamistes palju muutusi ja kogemustega kujunevad uued hinnangud ja eks igal kalamehel tuleb ka oma piinlikkuse piir. Seetõttu ei hakkagi teistele ette ütlema, kus kellelgi see piir peaks olema.
Jah, sügavkülma kogumist pikemaks ajaks ma pidasin silmas, kui talvel keeluajal foorumites hiilatakse, et mul neid külmkapis jatkub veel mitmeks korraks. Seda pidasin nõukaaegseks varumismentaliteediks. Võib-olla ka minu piiratus.
More
10 years 2 months ago #4298 by ceemic
Replied by ceemic on topic Jõeforell vol. 5
Krt, see piinlikkuse jutt tõstis mu vererõhku praegu.

Kujutage nüüd ette olukorda, kus noor/algaja saab kätte oma esimese mõõdus 36cm forelli. Ta on kindlasti ääretult õnnelik selle üle. Ja kui ta peaks selle näiteks kalale-jejee galeriisse panema, mis siis juhtub? Saab suure tõenäosusega mõnitavaid kommentaare stiilis justnimelt "sellise kala kojuviimine oleks mulle piinlik".
Mis sellise alavääristamise mõte on? Süvendame kohe algajale kalamehele valehäbi? Ja mis selle tulemus on? Sellisest forkakütist saab tulevikus täpselt samasugune "äss", kes omakorda teiste alustajate piltide all sappi pritsib.

Kas ma tõesti olen ainus, kes selles probleemi näeb?
Vaadake kasvõi Raineri postitatud pilti kalale.ee galeriis. 40cm kala pärast peab piinlikust tundma? Sealsete idiootide suhtumist näitab ka pildi keskmine hinne. Kurb ausaltöeldes.
The following user(s) said Thank You: Rainer
More
10 years 2 months ago #4299 by STF
Replied by STF on topic Jõeforell vol. 5
Mulle tundub, et Jeekim rääkis üksnes oma (kalamehe) sisetundest, millele koju toodud kala peaks vastama. Aga sügavkülmikut kiidan minagi. Suuri saake sinna ei ladusta, aga supikogusid tekib sügavkülma küll, alles läinud nädalavahetusel keetsin neist kena supi. Meie perele meeldib kala süüa, igal juhul eelistame puhtast veest püütud haugi või ahvenat kombinaadi sealihale. Jõeforell jääb siiski delikatessiks, ahju panemiseks saab punast kala poest.
Time to create page: 0.201 seconds
Powered by Kunena Forum