Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforell vol. 4

More
10 years 8 months ago #3782 by vaikus
Replied by vaikus on topic Jõeforell vol. 4
inimesi on erinevaid - minu meelest juba kaks sellist 25cm kalast saab kõhu kenasti täis...


Warning: Spoiler!
More
10 years 8 months ago #3783 by aapua
Replied by aapua on topic Jõeforell vol. 4
Sellise päikesega püüda on ikka tõeline porr... Ainus võimalus on varahommiku esimesed paar tundi ja kuskil erilises võsanires. Muidugi sõita kuhugi vaid paaritunnise püügi pärast on omaette teema. Igatahes ma hommikul sellise sõidu tegin. Ehkki magasin ligi tunni sisse. Ja kohale jõudsin, kui oli suur valge väljas. Meeldiv oli tõdeda, et jõeääres olevad jäljed pole just eriti värsked ja on sinna jäetud minu enda poolt ca kümmekond päeva tagasi. Eelmine kord jätsin sinna mõnedki kalad ootele. Kohe algul haug, ilmselt mõõdus, aga ta soovis mu putukat nii tugevasti endale, et see tal ka õnnestus. Helehalle on nüüd järel veel vaid 2 tk. Masendav. Panin otsa siis tumehalli, ehkki vesi oli suhteliselt sogane. Mõtlesin, et ei tasu täpiku nägemismeelt alahinnata. Varsti rabaski üks, otse minu kõrvalt. Tundus suht kobe olevat, aga läks otsast. Tegin igaks juhuks ühe viske veel, kerisin üliaeglaselt, ja rabaski uuesti otse minu kõrvalt. 1,1 kilo ja läks kotti. Siis üks 40 cm-ne, aga jube kõhna. Ja leech nagu haugil, lõpustes ja lõpused suht puruks.. Kuna pikkus oli enamvähem, võtsin ära. Siis läks üks kilotuuris tegelane otsast ja vast kümmekond meetrit edasi rabas keegi leechi veel enne, kui see õieti vette oli jõudnud kukkuda. Lõhkus kui hull ja käristas sidurit, aga midagi erilist, selgus, ei olnudki. 1,15 kilo siis see kala. Lihtsalt väga jõuline. Ja siis oli päike juba nii kõrgel, et pillid kotti ja kotid püksi ja kojusõit.

More
10 years 8 months ago #3784 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforell vol. 4
Tegin ka sõbraga Järvas tiiru. Avastasin kahte lõiku, mida pidasin üsna kesiseks aga hingerahu mõttes tahtsin ära näha. Esimesel lõigul oli ikka ropp püügikoormus :D värske kiirtee oli sees. Teisel jõel oli aga vesi njetu ja kiikasin sinna üsna põgusalt, oli võttu palju aga kala pisike ja kuna lõik ühtlaselt kivise põhjaga siis eriti aukudesse ei uskunud, neid ka ei leidnud eriti. Teisisõnu õnnestus mul täna jääda 0 peale :D Kuna sain uusi lõike avastatud ja linnukese kirja siis ei ole kurb ega õnnetu :)

Antud lõikude koormusest annab vast märku ka leitud 3 lanti ja 1 leech. Ja 3 tonkat viskasin ka põõsasse minema...kahel oli kala isegi otsas - 1 pisilane ja 1 selline L38. Vabastasin mõlemad :) Tonkad olid pandud ikka üsna julmalt ja nahhaalselt...tokk kaldasse löödud ja püük käis, maja oli üsna jõe kõrval.
More
10 years 8 months ago #3786 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforell vol. 4
Täna otsustasin hea laps olla ja olin nõus ema Kablisse suvitama viima. Kuna mulle aga kuidagi see päevitamine ei istu siis otsustasin hoopis Reiut uurida. Pommitasin jõe ülem ja keskjooksu ikka korralikult läbi...või nuh, piilusin. Ülemjooks ikka täis null ikka hetkel. Maantee kandis keskjooksul nagu lubas aga kala polnud. Huvitav jõgi aga ei tundunud väga perspektiivikas. Rohkem vast talve või septembri teema? Vaatasin ka mitut lisa, mis osutusid puhtalt kudejõeks, kus õngega pole hetkel midagi teha. Samas ühe sellise 25cm forka ajasin trampides kaldaalt välja - seega on minu jaoks avastus õnnestunud :)

Homme plaanis elumatk vist ette võtta....miski 5km+ üle soo ja siis tagasipüüki miski 6km+. Ceemic teab vist kohta:) Jama see, et ridval eile otsarõngas läks ja sõi tamiili ära, pean uue ostma. Seega saan Viljandist kl 8 startida ja tuleb see matk päris palavas teha.
More
10 years 8 months ago #3788 by aapua
Replied by aapua on topic Jõeforell vol. 4
Nutan nüüd vaikselt omaette... Ühe ilusa salajõe saan vist maha kanda. Vooluhulk on seal niigi väike, see suvi on aga eriliselt veevaene ja vesi on niivõrd maas, et praegu seal vool puudub täielikult. Seisev vesi, ülipeent hõljumit täis ja sogane. Põhi hakkab samuti mudastuma. Ja vähemalt üks eriti elujõuline kobraste asum on sinna tekkinud. Räige valli on ehitanud. Ja tõstetud vees on põhjataimede vohamine pehmelt öeldes märkimisväärne. Sitt lugu. 2 kala siiski pika hommiku preemiaks üles leidsin ja paar tükki veel kasvama jätsin, aga krt teab, kas nad sellistes tingimustes seal üldse kaua kestavadki... Ka allavoolu ei pääse seal kala liikuma, sest allpoolgi on kobraste-tõbraste vallid tee kinni pannud. Nii ongi, et pean kah varsti enamuse rahva jälgedesse astuma ja Järvat külastama hakkama. Vist.
More
10 years 8 months ago #3791 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforell vol. 4
Järvas pole häda midagi, on kohti, kus on ilusat kala ja pole pidev trügimine. Ja jõel on ikka imeilusad :)

Minu retk oli täna täis läbikukkumine. Matkasin peaaegu oma sihtmärgini välja ja avastasin, et jõge ümbritseb igast küljest üle 2m kõrgune pilliroog. Jões oli vooli ja puha aga kala mitte ühtegi. Spurtisin ülesvoolu ja kiikasin iga mõnesaja meetri tagant jõge....polnud midagi teha, võimatu püük ja ei tundunud forellikas. Kuppu täis üsna ja isegi lepiskala oli.4,5h püüki ja tulemuseks suur 0, ei näinud ka ühtki forelli, tipphetk oli see kui haug leechiga minekut tegi. Vähemalt oli seal sedagi elu.....Aga eks sain jälle targemaks :) Ja õnneks ei olnud ka matk üldse nii hull kui kardsin.

Ma ei tea, mis värk on aga olen juba mitu jõge avastanud nii, et esimene koht on alati parim. Lähen täpselt õigest kohast peale....Ja viimane lõik on alati kõige hullem ja mõttetum.
Time to create page: 0.110 seconds
Powered by Kunena Forum