Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforell vol. 4

More
10 years 9 months ago #3732 by aapua
Replied by aapua on topic Jõeforell vol. 4
Pole viimasel ajal midagi erilist (vahelduseks! :D) pajatada... Eelmine n-vah käisime sõbraga jummalast uuel jõel (leidub veel uusi niresid). Täpik on seal olemas, selgus. Vett kah, oma 30 cm stabiilselt. Porr. Täna 2 kala kaasa, mõlemad nats üle 40 cm. 3 haugi käis mehetegusid tegemas, imestan, et leechivarud ei vähenenud. Ehkki üks oli napikas - tamiil katkes, kui haugi välja tõstsin. Sain siiski kala kätte (tähendab, pohh sellest pliiatshaugist, tema lõugade vahelt päästsin oma putuka, see on oluline).
More
10 years 9 months ago #3733 by scuba
Replied by scuba on topic Jõeforell vol. 4
No kui täismees forelli täisjõuga pigistab,siis peaks kalal pasteedi välja litsuma.
Väsita kala lihtsalt ära ja siis alt või pealtpoolt haara püüdes sõrmi lõpusepiirkonda saada.Mina olen kõik oma kalad käsitsi kätte saanud.Täisjõuga on kuidagi vastik tunne kala pigistada,mis ma sellest lihast ikka lömastan.

More
10 years 9 months ago #3734 by aapua
Replied by aapua on topic Jõeforell vol. 4
Väsitamise koha pealt jah, lase kalal ujuda. Hoia tamiili pinges ja las ta ujub. Kui ei taha, natuke aita kaasa - ridvaga vea teda edasi-tagasi. Kui ta hakkab kergelt külili vajuma ja laseb pea veest välja tõsta, on ta küpse. Samas, erinevalt scubast, mina haaran kala pealtpoolt, nö kukla tagant.
More
10 years 9 months ago #3735 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforell vol. 4
No ega ma siis ei pigista ka nii hullult ;D Ikka mõistuse piirides...sai nats halvasti väljendatud. Aga ikka jh, lasen kalal end korralikult ära kurnata enne kui näppima hakkan. Ja võtan ka kuklast kinni võimalusel. Sealt kuklast päris hea haare tglt.
More
10 years 9 months ago #3736 by ceemic
Replied by ceemic on topic Jõeforell vol. 4
Muidugi kui ikka rohkelt mõõdukalu kaldale tuleb, ning soov osa neist tagasi lasta, siis kas kala täielik väsitamine on ikka õige?
Ma turgutasin hilja-aegu üht 1,17kg kala pea 4 minutit, enne kui ta "omal jalal" minema suutis ujuda. Läks ka "väsitamisega" vähe pikale, ning lisaks kaldal väike mõõtmine...
More
10 years 9 months ago #3737 by scuba
Replied by scuba on topic Jõeforell vol. 4
Ei tee see vees sulistamine kalale midagi,aga kui kuival maal teda kaua hoida,ei saa näiteks konksu kätte kiiresti ja pigistad,siis võib küll uimaseks jääda.Ega mina nüüd täisnarkoosini ei väsita,kogu aeg ikka üritan lähedale tuua ja käega haarata,et äkki õnnestub juba,kui ei siis läheb kala uuele tiirule jne.Täna püüdsin ühe silmusega kui konks suust lahti pääses ja siis nõõri taha haakus nii,et kala vabasse silmusesse jäi rinnauimede tagant ilma konksu torkumiseta.Tõstsin nöörist välja nagu poodu.
Time to create page: 0.344 seconds
Powered by Kunena Forum