Foorum

times Viimased saagid vol.2

Info
16. oktoober 2016 20.09 #8565 wingsuit
Krt, täies elujõus marja täis emalõhe äravõtmine on minu jaoks meie lõhekarjade seisu arvestades peaaegu et kuritegu. No ei meeldi :(

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
16. oktoober 2016 21.40 #8566 Madis
Madis vastas teemale Viimased saagid vol.2
Ilus kala Rainer, palju õnne. Ise väsitasin hiljuti soomes ühte lõhet üle 30 mintsa. 33minutil suutis veel 100m+ nööri maha joosta ja kaduda :angry: Jõud on korralikul lõhel ikka meeletu ja 10kg pole ju kaugeltki veel lõhede maksimum ju :woohoo:

wingsuit, ühe lõhe aastas võiks iga kalamees endale lubada aga saan Sinust aru. Suurem mure täna minuarst on Sindi pais ja akudega/võrkudega debiilid.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Rainer

Info
17. oktoober 2016 12.46 #8568 Rainer
Rainer vastas teemale Viimased saagid vol.2

wingsuit kirjutas: Krt, täies elujõus marja täis emalõhe äravõtmine on minu jaoks meie lõhekarjade seisu arvestades peaaegu et kuritegu. No ei meeldi :(

Wingsuit, ma saan samuti sinust aru ja ka minu kui kirgliku kalamehe süda tegelikult teab, et tõsine loodusest lugupidav kalamees oleks võinud võib-olla tõesti kudepotensiaali arvestades selle kala tagasi ujuma ja parimal juhul ka kudema lasta.
Aga siiski on sellel kujundil 2 poolt. Ma pooldan ka ise mõõdukat tarbimist, aga ei poolda päris nii äärmuslikku C&Ri - siin ei ole õiget ja valet vastust. Kui me hakkame rääkima sellest, et lõhet on vaja kaitsta ja püüki piirata, siis ma olen kahe käega selle vastu, et piirama hakatakse harrastajaid. Pigem võtavad kudema tuleva kala kinni suuremal määral ikka kutselised. See muidugi ei tähenda seda, et harrastajad ei peaks mõõdukalt ja mõistlikult loodusesse suhtuma.
Ma tegelikult pean väga loodusest lugu. Näiteks sel samal käigul ja ka mitmel eelneval korral korjasin ma teiste kalameeste poolt maha visatud prügi üles ja toppisin oma seljakotti.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Madis, O.R, Svennu

Info
17. oktoober 2016 14.41 #8569 KKKKKK
KKKKKK vastas teemale Viimased saagid vol.2

Rainer kirjutas: Näiteks sel samal käigul ja ka mitmel eelneval korral korjasin ma teiste kalameeste poolt maha visatud prügi üles ja toppisin oma seljakotti.

Müts maha selle eest. Täiesti uskumatu on, kuipalju igast sitta ikka maha jäetakse. Mille hulgas jõgede ja mere ääres just äratuntavalt kalastajate oma.

Eelmisel nädalal oli miskid venniksed sileda kummiga kotletiga ronind Meremõisa otsa paadlaskmise kohta. Kõrvalt RMK platsilt all topitud halupuud, pakendipapp ja mida kõike veel jäi samasse rattaaukudesse vedelema. Kas need tainad nüüd kalamehed olid, aga käsi kisuks selle halupuuga veidi selgitama küll sellistele. :evil:

Info
17. oktoober 2016 18.00 #8570 O.R
O.R vastas teemale Viimased saagid vol.2
Oskab keegi öelda, kui palju tänapäeval neid päevakaarte välja kirjutatakse/ostetakse (ma ei tea täpselt, mis selle loa nimi on, aga see pole vast ka väga oluline) ja, kui palju ametlikku reeglitepärast kala ära välja püütakse?
Kokkuvõttes ei ole ju tegelikult suurt vahet, kas sa trollid suvel Läänemerelt suuri lõhesid või püüad sügisel ametliku loa alusel 1 või 2 kala. Minu teada on Läänemere lõhe seis hetkel võrdlemisi hea ning, kuigi ise sellist kala koju ei viiks, siis olen igati poolt, kui inimene, kes seda teha tahab, seda ka teeb, eriti, kui ta sellise jutu asjale juurde paneb:)
Aga sellise mõtte lisaks küll, et suuremate probleemide olemasolu muudab väiksemad probleemid märksa kaalukamateks.

Info
17. oktoober 2016 21.30 #8572 Metsniit
10000tk on see arv aasta kohta ja kasutatud neist 2188 ja ja vabu oli 7812.

Info
19. oktoober 2016 14.42 #8573 wingsuit

Rainer kirjutas: Wingsuit, ma saan samuti sinust aru ja ka minu kui kirgliku kalamehe süda tegelikult teab, et tõsine loodusest lugupidav kalamees oleks võinud võib-olla tõesti kudepotensiaali arvestades selle kala tagasi ujuma ja parimal juhul ka kudema lasta.

just! :)

Rainer kirjutas: Aga siiski on sellel kujundil 2 poolt. Ma pooldan ka ise mõõdukat tarbimist, aga ei poolda päris nii äärmuslikku C&Ri - siin ei ole õiget ja valet vastust. Kui me hakkame rääkima sellest, et lõhet on vaja kaitsta ja püüki piirata, siis ma olen kahe käega selle vastu, et piirama hakatakse harrastajaid. Pigem võtavad kudema tuleva kala kinni suuremal määral ikka kutselised. See muidugi ei tähenda seda, et harrastajad ei peaks mõõdukalt ja mõistlikult loodusesse suhtuma.

Ma olen sinuga siin 95% nõus. Kindasti põhjustavad kutselised (ja ka võrkudega harrastajad) rohkem kahju - tegeleme EKSis sellega, et lõpuks saavutada ka nende osas kuderahu. Ja harrastajaid siiski mina veidi piiraks - kasvõi samamoodi kui rootsis osadel jõgedel on, et ilma rasvauimeta (=kasvanduse) kala võib ära võtta, aga rasvauimega kala _peab_ tagasi laskma. Looduslikud lõhekarjad _on_ ohus.

Rainer kirjutas: Ma tegelikult pean väga loodusest lugu. Näiteks sel samal käigul ja ka mitmel eelneval korral korjasin ma teiste kalameeste poolt maha visatud prügi üles ja toppisin oma seljakotti.

Selle eest tõsine respect. Ma ei saa enda kohta sama öelda :(

Info
29. mai 2017 12.57 - 29. mai 2017 13.05 #9156 STF
STF vastas teemale Viimased saagid vol.2
Kaks päeva pojaga Kassaris. Kolm kalapüüki: kord paadi ja spinningutega haugi jahtimas, kaks korda õngitsemas. Poiss on 9-aastane, õngitsemine pakub esialgu rohkem tulemust ja rõõmu. Hakatuseks käisime koos kohalike meestega mõrda nõudmas, tuulehaugi aeg.

Haugipüügiks oli koht uus, aga seda ilusam. Suur luigeparv oli lahel. Aerutasime ja triivisime neli tundi, kokku saime vaid neli võttu, aga vaid üks jäi otsa. Võttis 12-sentimeetrist Buster Jerki (Skitmörten). 70 sentimeetrit haugi, kaalu ei tea. Haug tegi head sõitu ja viskas küünlaid. Järgmisel viskel nägin kurvastusega head uppuvat lanti ‒ haug oli lõksu lahti rapsinud. Ka järgmised kaks võttu tulid keskmise jergiga, plekki keegi ei puutunud.

Õngitsemisel lõbustasime end ahvenate ja kokredega. Paar aastat tagasi olime koos kokre püüdnud, suur merekoger on tubli jõuline vastane õnge otsas. Tookord panime kalad grillile, aga mudamaitse hirmus soolasin ja maitsestasin kogred üle. Nüüd „läxid suicuˮ ‒ ja tulemus oli üle ootuste hea.

Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, wingsuit, Mart1n, axon

Info
29. mai 2017 19.16 #9157 Morfa
Morfa vastas teemale Viimased saagid vol.2
L49, C&R
Lisatud failid:

Info
29. mai 2017 22.15 #9158 Hein
Hein vastas teemale Viimased saagid vol.2
Kobe forka! Vesi on selline nagu oleksid ta kuskilt turbanirest saanud. Käel kah justkui turbas maadlemise jäljed. Aga soo vahel kollid elavadki.

Info
12. juuni 2017 10.28 #9200 hannes
hannes vastas teemale Viimased saagid vol.2
Käisime kolmekesi Emajõe peal kalal.

Daiwa vs. Shimano vs. Shishamo.

Skoor:

Daiwa 0
Shimano 0
Shishamo 4 kg ja 6 kg haug. Peibutiseks eemaletõukava välimusega Prismas müügil olev lant :)
Lisatud failid:

Info
12. juuni 2017 10.35 #9202 STF
STF vastas teemale Viimased saagid vol.2
Paluks landi pilti!

Info
12. juuni 2017 10.39 #9203 hannes
hannes vastas teemale Viimased saagid vol.2

STF kirjutas: Paluks landi pilti!

Logistiliselt veidi keeruline, kuid üritan ära korraldada :)

Info
18. september 2017 01.36 - 18. september 2017 10.17 #9449 Svennu
Svennu vastas teemale Viimased saagid vol.2
Ei tea, kas päris siia teemasse sobib aga kuna eraldi ahvena teemat ei leidnud ja midagi muud sobivat ka otsida ei osanud siis panen ikka siia. Mode las tõstab õigemasse kohta, kui arvab vajadust olevat.
Kohe algab ahvena jigitamise hooaeg ja selle valguses panin ühe videoklipi kokku minu eelmise aasta mõnedest püükidest pärnu jõel.
Video sai pikk aga ei osanud kuidagi lühendada ka, kui siis võibolla oleks pidanud eri päevad erinevadeks failideks tegema. Aga ehk kellelegi ikka meeldib.

PS! Minu meelest eriti äge koht on alates 11:45 :)

Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, ceemic, STF, Rainer, raulj, Hein

Info
18. september 2017 20.57 #9462 Hein
Hein vastas teemale Viimased saagid vol.2
Pekki see Peipsi, kui niimoodi ahvenat saab! Erinevalt suurest järvest on jõepüük palju vähem tuulest sõltuv ja muidu paistab ka rahulik.
Iseasi, muidugi, kui tegelikult on n+1 käigu ahvenad kõik 20 min sisse lõigatud ja iga kala vahel tunde või päevi...

Info
18. september 2017 21.57 #9467 Svennu
Svennu vastas teemale Viimased saagid vol.2
Siin videos on minu meelest kolme käigu ahvenad. Kuna film sai pikk ja tegelikult minu meelest igavavõitu, siis sai omajagu pisemaid välja lõigatud, rääkimata äraminemistest. Peipsiga siin pole võimalik paralleele tuua, sealt võib heal päeval ka 20kg ja rohkem ahvenaid saada - jõelt selline 3-4kg kanti standard saak jääb. Samas mulle täpselt paras, ei ole puhastamisel kurnav ja täpselt mõnus ports, mida suitsuahjust läbi lasta.