Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Viimased saagid vol.2

More
7 years 8 months ago - 7 years 8 months ago #8430 by O.R
Replied by O.R on topic Viimased saagid vol.2
Eile saadi Ida-Virumaalt selline tegelane:



Peaks olema tähniline väiketuun. Kahjuks ei taibanud püüdja kala paremini pildistada, mõõta ega kaaluda. Viskas kusagile telekalauale ja tegi klõpsu...:)
Attachments:
Last edit: 7 years 8 months ago by O.R.
More
7 years 8 months ago #8431 by Svennu
Replied by Svennu on topic Viimased saagid vol.2
Päris põnev saak ju! Kas tuli landi otsa või ujus mõnda püünisesse?

More
7 years 8 months ago #8432 by O.R
Replied by O.R on topic Viimased saagid vol.2
Ma katsun seda asja natuke uurida homme. Tegemist on kutselise kaluriga, vaevalt, et ta sellisel ajal seal lantimas käis, pigem ikka võrgu- või mõrrapüük. Liiki peaks ka täpsustama, sest tähnilise väiketuuna tunnuseks peetavaid tähne tal ei ole:)
More
7 years 8 months ago - 7 years 8 months ago #8433 by O.R
Replied by O.R on topic Viimased saagid vol.2
Maaülikooli kalakasvatusosakonnast arvati, et tegu on vööttuuniga.

Arvan, et pildil on vööttuun e pelamiid e sarda e bonito , ladina keeles Sarda sarda.

Esineb Põhja-Atlandi vetes ja soojade vetega võib nähtavasti ka Läänemerre eksida. Eestis pole nende teada sellist kala enne kätte saadud.
Last edit: 7 years 8 months ago by O.R.
More
7 years 7 months ago #8478 by axon
Replied by axon on topic Viimased saagid vol.2
Ahh sai kah täna isaga kerge kvaliteet aeg veedetud :) paadiralli Pikkjärvel väga tulemuslik ei olnud, aga nulli ringi ei jäänud. :cheer: Endal jäi skooriks 2 ahvenat ja umbes kilone haug, mis otsustas, et meie paat talle ei kõlba. Vanamehel läks paremini :cheer: samuti kaks ahvenat, aga lisaks siis selline õhtusöök mulle ja prouadele :)
Attachments:
More
7 years 6 months ago - 6 years 9 months ago #8538 by axon
Replied by axon on topic Viimased saagid vol.2
Juhtus täna vaba päev olema ning otsustasin minna kohalikku jõge avastama :)
Mõtlesin, et äkki mõni ahven või haug mu väikest silikon lanti tahab. 20 mintsa püüki ja löök.. midagi otsas.. mängu järgi aru ei saand mis...
Lõpuni kerides nägin lõpuks, et täpik... L25 vast vaevu... vabastasin pisikese ettevaatlikult otse vees ning sain aru, et täna ma rohkem ei loobi... pakkisin oma spinna kokku ning otsustasin, et avastan siis lihtsalt läbi jalutades...
Nii et l-eestis täpikut on, aga kas ka suurt seda veel ei tea..
Igatahes järgmine hooaeg plaanis seda avastama hakata :)
Last edit: 6 years 9 months ago by hannes.
Time to create page: 0.116 seconds
Powered by Kunena Forum