Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforell vol. 2

More
11 years 11 months ago #2281 by aapua
Replied by aapua on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
Kusjuures päris lahe variant see üle-ühe-õla kott. Samas, koti originaalreklaam on küll räme pask - mingi teksastes jorss ja vaja veel klappidest tümmi kuulata... Muuseas spinnat vibutades... Aga nohh, lääne värk, mis ma ka sest tean! :cheer:
More
11 years 11 months ago #2282 by Wapsik
Replied by Wapsik on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
julgeks arvata et hea ja korralik vest on parem aga mida ka mida ka mina tean asjast..

More
11 years 11 months ago #2290 by hannes
Replied by hannes on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
Vest on kindlasti hea asi aga koti pluss on selles, et saad natuke suurema asja ka sinna visata, näit mõne riideeseme...
More
11 years 11 months ago #2291 by Wapsik
Replied by Wapsik on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
kui keegi saaks jagada minuga head pikema vesti lõiget siis suudaks pakkuda 2 in 1 varianti.. vesti lõiget siis vaja sellist mis oleks puusani vähemalt ... taskute asetsus pole oluline, vaja vaid põhja..
More
11 years 11 months ago #2292 by aapua
Replied by aapua on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
Kotis saab riideid tassida vaid juhul kui:

a) püüda kaldalt ja vette ei roni;
b) kott on tõesti veekindel.

Meenutan pisaraga silmanurgas ühte vähestest kordadest, kui vedasin võileivad kalale kaasa. Tähendab, mitte autosse, vaid enda seljas jõele. Pakkisin need küll eriti kindlalt ära ja puha, ometi kui lõunapaus kätte jõudis, oli minu leibadest saanud läbivettinud ligane mass.

Olen püügil seljakoti paadunud austaja. Muidugi, teatud jõgedel on olukord, kus ajaliselt pool püüki toimub kahlakate ülemise piiri peal, st seljakott ujub pool päeva vees. Minu meelest on oma landikarpe ja asju veidi julgem seljakotis luku taga hoida, need taskud vestil on tiba liiga ehkupeale kaup. Ka on saadud kala mõnus transportida seljas. Miinuse poolele kannan selle, et väga pika püügipäeva lõpus hakkab selg ikka sigavalusaks jääma.

Selles valguses võiks kusjuures see üheõla kott isegi päris OK olla. õlgutab lausa mõtteid, ehk peaks ära proovima?

Wapsik - hakkad ise õmblema? Nii palju kui olen erinevaid veste poodides vahtinud, olenemata pikkusest tundub lõige suures plaanis sarnane olevat? Kuigi võin rämedalt puusse panna. Kas netist lõikeid ei ole leida? Tean, et igasuguste kudumite mustreid koos varraste liigutamise õpetustega on küll dajooba, ehk on ka lõikeid? Teen väikse uurimistöö, su mõte kusjuures täitsa atraktiivne näib...
More
11 years 11 months ago #2293 by Wapsik
Replied by Wapsik on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
Plaan on lasta jah õmmelda endale just minu soove ja vajadusi arestav vest. netis võta naiste vestide lõikeid palju tahad aga ei ole veel siiani kohanud ei töö riiete lõikeid ega meeste vestide omi va. pintsaku alla käivaid. Kalastus vestidest on see nn. naba vesti lõiked täitsa olemas.. kalale.ee-s vesti teemas veidi ka arutatud asjadest ja seal isegi ideaal vesti pildid olemas..
More
11 years 11 months ago #2296 by aapua
Replied by aapua on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
www.sewing.org/files/project/GreatOutdoorsVest.pdf

see on üks tasuta variant, mille sain netist (otsisin "fishing vest pattern")


www.rockywoods.com/Patterns/Vest-Sewing-...Fishing-Vest-Pattern

tahab saada veidi raha, et lõige avallikustada


Samade otsingusõnadega valida "pildid", läheb silmade eest ikka kirjuks küll. Kui sul on õmblemise vallas pisutki kogemusi (mitte tingimata just sul isiklikult, naisel näiteks), saab sealt ideid sitaks
More
11 years 11 months ago #2297 by Wapsik
Replied by Wapsik on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
fishing vest ei sobi.. ranger vest on parema lõikega ja "isuäratavam"
More
11 years 10 months ago #2310 by unemati001
vesti lõikega saaks ehk isegi aidata kui töövesti oma sobib... taskute koha pealt... jah peab sellisel juhul tiba rohkem vaeva nägema aga põhimõtteliselt ma arvan et mul õmblejad ka selle välja mõtleks ja kui rohkem tahtjaid siis ehk saaks ka selle õmblemise oma firmas ära teha... ma arvan et ma lasen ühe näidise valmis teha ja siis siia selle pildi üles riputaks... aga seniks siis päikest ja head kalaõnne :)
More
11 years 10 months ago #2313 by Wapsik
Replied by Wapsik on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
unemati. ehk sul õnnestub mulle kuidagi läbi neti selle vesti lõige saata.. taskud ei huvita
More
11 years 10 months ago #2319 by aapua
Replied by aapua on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
Teema sujuvalt kaladelt aksessuaaride peale läinud :-) Samas, vajalikud asjad, korralikust vestist olen isegi huvitatud.

Eile sai päris pikk käik tehtud. Pikemalt üritan blogida, lühidalt nii, et andmine oli ikka hull. Salajõgi (või salaoja pigem) nagu ta on, kaldad olid suht puutumatud. kala tuli ausalt. Mõõdukalu u 20+ tuuris, neist kümmekond sellised 700-800 grammi kalad. Päris mõnus tunne on veerand tunni jooksul 3 sellist ilusat ja äärmiselt paksu kala kätte saada ja tagasi lasta...
More
11 years 10 months ago #2320 by Ronny
Replied by Ronny on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
kui saladus pole siis mida ta praegu nii hästi võtab?
More
11 years 10 months ago #2321 by sipsik777
Replied by sipsik777 on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
ma usun et jutt ikka jõeforellist :)
More
11 years 10 months ago #2322 by aapua
Replied by aapua on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
Ikka jõeforellist jutt... Mis ta ikka närib, pole saladus: esimestes sügavates käänakutes tonkat ja ööussi, madalates lõikudes elektrit!

Tegelt käis püük nr 2 Mepps pöörlevaga. Pilvede korral kasutasin neoonvalget, päikese korral musta, millele paar täpikest ise olen peale teinud. Ja veel: landi kõik läikivad metallosad olen eelnevalt katnud musta küünelakiga. See kehtib siis päikesega püügi korral. Kala näeb lanti piisavalt, pole vaja, et ta säraks vees nagu juudi jõulupuu.
More
11 years 10 months ago #2328 by Ronny
Replied by Ronny on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
Tegelt ma mõtlesin, et kuidas vobleritega lood on?
More
11 years 10 months ago #2333 by aapua
Replied by aapua on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
Ei mina ole voblerite hingeelu selgeks saanud... Täna jälle nr 2 valge Mepps otsas oli... Tulemuseks rekordiparandus. Tagasihoidlik, kusjuures. Ehk siis ligi kiloga ületasin vana tulemuse. 2370 on nüüd uus lagi. Üritan ka pildi sisse tõmmata. Ja muidugi on blogi tegemisel.
More
11 years 10 months ago #2334 by hannes
More
11 years 10 months ago #2338 by Wapsik
Replied by Wapsik on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
õnnitlused Aapuale.. kuna ise ka püüan 90% ajast pöörlevatega siis paneks 7 Are voblerit müüki.. 21 euriga annaks ära... on nii ujuvaid kui uppuvaid... postiga saatama ei viitsi hakata seega eelistatud variant on Tartu kant ja ise järele tulemine kuigi ... kui väga huvi siis ehk ka smardiga saadan...info siis siia või meilile...
More
11 years 10 months ago #2339 by Wapsik
Replied by Wapsik on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
lantide pakkumine sai just läbi.. müüdud
More
11 years 10 months ago #2340 by ceemic
Replied by ceemic on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
Aapua, kas käed alles värisevad, et pilti pole? :)
More
11 years 10 months ago #2341 by aapua
Replied by aapua on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
no krt, ei saa pilti sisse laetud...

panen siis otse siia.




Attachments:
More
11 years 10 months ago - 11 years 10 months ago #2342 by ceemic
Replied by ceemic on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
Uskumatu elukas ikka! 5+
Esimese pildi peal on kalakuju veidi naljakas - korraliku küüruga.

PS. Palju tal pikkust oli?
Last edit: 11 years 10 months ago by ceemic.
More
11 years 10 months ago #2343 by raikoj
Replied by raikoj on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
Respect!!!

Vägev kala.
More
11 years 10 months ago #2344 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
Väga uhke kala. See on hetk on sul mälestus, mis kunagi ei tuhmu ja kindlasti oli raske süveneda püügi jatkamisesse. Õnnitlen!
More
11 years 10 months ago #2345 by hannes
Replied by hannes on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
Uhke koll! Ma juba kujutan ette, kuidas sa nüüd 1,5 kiloseid pulkasid tagasi laskma hakkad :whistle:
Time to create page: 0.179 seconds
Powered by Kunena Forum